thc-thc.com.pl

Rozmawianie z dziećmi na temat marihuany

Rozmawianie z dziećmi na temat marihuany – wskazówki.
„POCZEKAJ Z TYM, AŻ DOROŚNIESZ”

Wielu dorosłych konsumentów konopi znajduje się w niezręcznej sytuacji w stosunku do swoich dzieci. Kiedy byli młodsi, wielu z nich ukrywało stosowanie marihuany przed rodzicami. Teraz ukrywają to przed swoimi dziećmi. Niektóre osoby uważają, że łatwiej jest po prostu ukrywać się przed dziećmi, aby uniknąć poruszania tego tematu, dopóki nie będą one starsze oraz „gotowe” na tego typu rozmowę. Inni rodzice natomiast są dość otwarci i szczerzy w tej kwestii, mając nadzieję, że „znormalizują” stosowanie marihuany i nauczą dzieci odpowiedzialnego wykorzystania cannabis posługując się swoim własnym przykładem – tak, jak osoby, które piją alkohol w towarzystwie swoich dzieci. Bez względu na to, do której grupy należysz, ważnym jest, aby brać udział w życiu swoich dzieci i utrzymywać z nimi otwartą komunikację oraz bliskie stosunki.

Rodzice są wzorem dla swoich dzieci. Jeśli otwarcie podchodzisz do stosowania przez siebie cannabis, bądź świadomy wartości, etyki i zachowania, którego uczysz swoje dzieci. Pokaż im, co oznacza odpowiedzialne użytkowanie cannabis. Nie używaj marihuany jako usprawiedliwienia nieprzestrzegania obowiązków lub nieostrożnego działania. Jedną z rzeczy, których należy nauczyć dzieci, jest to, że działalność ta jest obecnie nielegalna, a konsekwencje społeczne i prawne mogą być bardzo dotkliwe dla całej rodziny. Muszą wiedzieć, że wybór marihuany to prywatna, rodzinna sprawa, której nie należy omawiać poza domem, ponieważ istnieją osoby, które nie są fanami marihuany oraz chcą ukarać osoby, które ją stosują. Oczywiście to nie jest w porządku, ale istnieją ludzie, którzy są nietolerancyjni i złośliwi. Powiedz swoim dzieciom, iż uważasz, że przepisy dotyczące marihuany są niewłaściwe i że należy je prawnie kontrolować, tak samo jak dzieje się to w przypadku alkoholu. Jeśli zobaczą, że aktywnie pracujesz nad zreformowaniem prawa, dowiedzą się, że przepisy dotyczące cannabis muszą zostać zmienione, a ich konsumenci powinni podlegać takim samym standardom społecznym i prawnym, jak użytkownicy alkoholu lub tytoniu.

Jeśli nie spożywasz marihuany – przynajmniej nie przed dziećmi – nadal ważne jest, aby porozmawiać z nimi o marihuanie. Możesz poczekać na pojawienie się tematu, ale bądź przygotowany, kiedy to nastąpi. Jeśli podejrzewasz, że wykorzystują marihuanę, powinieneś poruszyć ten temat, ale nie jako atak, a jako przedmiot wspólnego zainteresowania.
Porusz temat marihuany w momencie, w którym uznasz to za stosowane – jednak ze względu na to, że wiele dzieci przechodzi przez bunt młodzieńczy w wieku 10 lub 11 lat, nie powinieneś czekać zbyt długo, i zdecydowanie powinieneś poruszyć ten temat zanim ukończą 16 rok życia. Bądź rzeczowy i bezpośredni. Nie wchodź w aspekty, które nie dotyczą twojego dziecka oraz jego grupy wiekowej.

Rozmawiaj, ale upraszczaj. Zachowaj także ostrożność przy omawianiu własnych doświadczeń, ponieważ może się to obrócić przeciwko tobie (np. „Skąd możesz wiedzieć, skoro nigdy nie próbowałeś marihuany” lub „Skoro ty to zrobiłeś, dlaczego ja nie mogę?”).
Oprócz tego… po prostu wysłuchaj swojego dziecka.
Zacznij od pytania, co słyszało o marihuanie. To zainicjuje dyskusję, a także zainicjuje możliwości ustanowienia wspólnej płaszczyzny między tobą a dzieckiem. Słuchaj, co ma do powiedzenia twoje dziecko; dzieci mają do powiedzenia naprawdę ważne rzeczy.
Wyjaśnij, że wiele zajęć dla dorosłych jest nieodpowiednich dla dzieci.

Wyjaśnij swojemu dziecku, że istnieje wiele zajęć dla dorosłych, które są nieodpowiednie dla dzieci. Przytaczaj przykłady (np. prowadzenie samochodu, zawieranie umów, ślub, seks, picie alkoholu itd.) Wyjaśnij, że używanie marihuany jest jedną z tych czynności „tylko dla dorosłych” i należy jej unikać, dopóki nie osiągną wystarczającego wieku, aby podejmować odpowiedzialne, dorosłe decyzje.

Podkreśl, że marihuana nie jest zabawką.

Wyjaśnij, że marihuana jest narkotykiem, takim jak alkohol lub papierosy, z potężnymi efektami. Jako taka, jest zatem przeznaczona tylko dla osób dorosłych i powinna być traktowana z szacunkiem. Zwróć uwagę na fakt, że dym podrażnia płuca. Wyjaśnij, że działanie wszystkich narkotyków może zakłócać zmiany fizyczne i hormonalne, których doświadczają młodzi ludzie, gdy wchodzą w okres dojrzewania. Jeśli doświadczają już jakichś problemów, marihuana im nie pomoże, a może jedynie pogorszyć te problemy. Używanie marihuany przed lub w szkole jest błędem, ponieważ może to zakłócać ich zdolność koncentracji. Podkreśl, że palenie marihuany może prowadzić do problemów w szkole, w domu lub z policją – problemów, których muszą unikać ze względu na siebie.

Wyjaśnij im różnicę między osobą odpowiedzialną, a narkomanem.

Ludzie palą marihuanę w różny sposób, czasem okazjonalnie, być może co miesiąc lub w weekendy. Mogą nawet palić marihuanę codziennie, i dalej być odpowiedzialnymi osobami. Różnica polega na tym, że odpowiedzialni użytkownicy integrują używanie konopi indyjskich z innymi czynnościami jako sposób na relaks lub poprawę życia. Życie narkomana kręci się wokół używania marihuany i nie robienia niczego innego. Są to ludzie, którzy kilka lat później myślą o tym, co stracili, i winią za to roślinę, którą palili. Dorośli żyją pełnią życia bez żalu i przyjmują odpowiedzialność za swoje własne decyzje i działania bez konieczności zrzucania winy na przedmioty nieożywione. Ostrzeż ich przed „narkomanami” i wyjaśnij, że nie będziesz akceptować ich lenistwa ani wymówek – oczekujesz, że będą żyć pełnią życia i produktywności, bez względu na to, czy będą chcieli używać marihuany, czy nie. Jeśli nie są w stanie tego zrobić, powinni zostawić marihuanę w spokoju.

Podkreśl, że marihuana nie przypomina innych nielegalnych narkotyków.

Marihuana jest nietoksyczna, a uzależnienie jest bardzo, bardzo rzadkie, jeśli w ogóle. Marihuana ma niewielki lub żaden negatywny wpływ na zdrowie, z wyjątkiem podrażnienia płuc dymem. Nie dotyczy to innych narkotyków, dlatego podkreśl, że różnego rodzaju pigułki oraz proszki są czymś całkowicie innym niż marihuana. Jest to najprostszy sposób na wyjaśnienie tego aspektu. Jeśli uważasz, że Twoje dziecko jest narażone na ryzyko lub jest już związane z twardymi narkotykami, to inna dyskusja. Muszą jednak wiedzieć, że wszystkie „narkotyki” nie są takie same – mają różne skutki i ryzyko.

Bądź szczery i nie przesadzaj.

Wyjaśnij swojemu dziecku, dlaczego powinno unikać marihuany. Twoim priorytetem powinno być utrzymanie ich zaufania. Demonizowanie marihuany raczej nie przekona twojego dziecka do powstrzymania się od używania go, ale może zaszkodzić twojej wiarygodności w ich oczach. Wyolbrzymianie jej efektów tylko uwydatnia marihuanę w oczach zbuntowanej młodzieży. Wyjaśnij swoim dzieciom, jak bardzo dbasz o ich zdrowie i bezpieczeństwo, a używanie marihuany zagraża jednemu i drugiemu. Powiedz im, że palenie marihuany jest niezgodne z prawem i że używanie jej może prowadzić do poważnych problemów prawnych. Powiedz im, że uważasz, iż prawo jest nie do końca zgodne z twoimi przekonaniami, oraz iż uważasz, że marihuana powinna być tak samo regulowana jak piwo lub wino.

Młodzi ludzie ostatecznie podejmą własne decyzje dotyczące używania marihuany; ten wybór jest normalną częścią bycia dorosłym. Po drodze będą narażeni na uprzedzenia i dezinformację, ale rozmawiają również ze swoimi rówieśnikami i widzą, co powoduje marihuana oraz inne narkotyki. Staraj się odwlec wykorzystanie marihuany przez twoje dziecko w czasie w celu zachowania ostrożności. Chcesz, aby podejmowali rozsądne decyzje, kiedy nadejdzie na to odpowiedni czas. Dlatego też bardzo ważnym jest, aby rodzice uzbroili siebie i swoje dzieci w dokładne informacje, wskazówki i otwartą komunikację na temat nie tylko narkotyków, ale wszystkich trudnych życiowych wyborów, aby lepiej zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo swoich dzieci.

Kiedy dzieci będą gotowe na stosowanie marihuany?

Najbezpieczniej jest im powiedzieć, że należy poczekać do wieku pełnoletności, który może wynosić 18 lub 21 lat, w zależności od kraju, w którym mieszkasz. W tym wieku, dana osoba jest już odpowiedzialna za własne wybory oraz zachowania. Oczywiście nadal będziesz przy nich, ale przynajmniej nie będziesz ponosić odpowiedzialności prawnej za ich zachowanie. Przed podjęciem działań powinni także znać konsekwencje prawne swojego działania. Muszą być w stanie wykazać się odpowiednią dojrzałością i odpowiedzialnością, zanim będą mogli rozsądnie korzystać z marihuany, więc jeśli kiedykolwiek przedstawią marihuanę jako pretekst nieodpowiedzialnego działania, oznacza to, że nie są jeszcze na nią gotowi.

Co z wykorzystaniem marihuany przez osoby nieletnie?

Wskaż im, że chociaż marihuana jest fizycznie bezpieczniejszą alternatywą dla tytoniu lub alkoholu, sankcje prawne wobec stosowania jej są dość surowe. Mogą stracić przywilej uczestniczenia w zajęciach pozalekcyjnych, stracić prawo jazdy lub świadczenia edukacyjne, mieć większe trudności z dostaniem się do wybranej przez siebie szkoły oraz być fizycznie ukarani. Niezbędne jest zachowanie dyskrecji, a jeśli kiedykolwiek będą mieli problem, powinni przyjść z nim do ciebie oraz nie bać się, że ich odrzucisz lub wyrządzisz im krzywdę. Zachęcaj ich do unikania kłopotów – ale jeśli znajdą się w takiej sytuacji, muszą wiedzieć, że mogą na tobie polegać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.