thc-thc.com.pl

Rekreacyjna marihuana w Meksyku

Rekreacyjna marihuana w Meksyku: 8 rzeczy, które musisz wiedzieć.

17 października 2019 r. meksykańska komisja senacka przedstawiła projekty przepisów, które uczynią ją trzecim na świecie, po Urugwaju i Kanadzie, państwem które zalegalizowało rekreacyjną marihuanę. ak informują Canamo Mexico i Marijuana Moment, artykuł 74, 42-stronicowy szkic jest podobny do projektu ustawy zaproponowanej w ubiegłym roku przez Sekretarza Spraw Wewnętrznych Olgę Sanchez Cordero, która wówczas pełniła funkcję senatora. Jednak obecne prawodawstwo zawiera także fragmenty wielu innych wniosków legislacyjnych i może być dalej modyfikowane na podstawie opinii otrzymywanych od opinii publicznej.

Oto osiem rzeczy, które powinieneś wiedzieć o przełomowej, meksykańskiej ustawie, która wydaje się być bardzo blisko wejścia w życie.

1. To tylko formalność.

Na początku, powinieneś wiedzieć, że zalegalizowanie przez Meksyk wykorzystania cannabis przez dorosłych jest w tym momencie formalnością.

Sąd Najwyższy Meksyku orzekł w ubiegłym roku, że zakaz rekreacyjnego używania i posiadania cannabis jest niezgodny z konstytucją. Był to piąty raz, gdy sąd w Meksyku wydał podobny wyrok. W Meksyku, kiedy Sąd Najwyższy wyda podobny wyrok pięć razy, staje się on wyznaczonym standardem. Tak więc, rekreacyjna marihuana została teoretycznie zalegalizowana przez meksykański Sąd Najwyższy. To po prostu kwestia prawodawców, którzy opracowują zasady i regulacje, które będą rządziły branżą.

2. Musisz mieć co najmniej 18 lat, aby móc kupić i posiadać rekreacyjną marihuanę w Meksyku.

Jedną z najbardziej rażących różnic między ustawodawstwem Meksyku a niektórymi stanami USA i Kanadą jest to, że minimalny wiek zakupu i posiadania jest określony na 18 rok życia. Meksyk ma znacznie większą populację niż Kanada (127,6 miliona w porównaniu z 37,4 miliona), a fakt, że dorośli o trzy lata młodsi w Meksyku mogą potencjalnie stać się konsumentami, może sprawić, że rynek meksykański stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla branży cannabis.

3. Konsumpcja cannabis może mieć miejsce wyłącznie prywatnie.

Jak nie powinno dziwić, początkowy projekt wzywa do konsumpcji rekreacyjnej marihuany tylko w prywatnych przestrzeniach. Jest to zgodne z prawie każdym stanem USA i Kanadą. Chociaż pierwsza kawiarnia z marihuaną została otwarta w West Hollywood w Kalifornii, zaledwie trzy tygodnie temu, kawiarnie cannabis i inne nieprywatne miejsca konsumpcji są rzadkością i prawdopodobnie tak już pozostanie w najbliższej przyszłości w Ameryce.

4. Przepisy dotyczące pakowania będą naprawdę surowe.

Zgodnie z przesłaniem, meksykańskie przepisy dotyczące rekreacyjnej marihuany wymagają, aby opakowania były nieokreślone i aby na tych opakowaniach nie pojawiali się ani prawdziwi ludzie ani fikcyjne postacie. Meksyk, podobnie jak Kanada i USA, stara się zastosować te surowe przepisy, w celu wyeliminowania nielegalnej produkcji, a także zniechęcenia nastolatków do korzystania z produktów cannabis.

5. Artykuły spożywcze oraz napoje cannabis przeznaczone będą wyłącznie dla pacjentów medycznych.

Prawdopodobnie najciekawszym aspektem meksykańskiego projektu legislacyjnego dotyczącego marihuany rekreacyjnej jest to, że zezwoli ona jedynie medycznym pacjentom na zakup artykułów spożywczych oraz napojów zawierających cannabis. Ma to znaczenie z punktu widzenia inwestycji, ponieważ pochodne prawie zawsze mają znacznie wyższe marże dla producentów niż suszony kwiat cannabis. Medyczna marihuana jest legalna w Meksyku od czerwca 2017 roku.

6. W Meksyku cały przemysł kontrolować oraz nadzorować będzie Instytut Cannabis.

Podobnie jak w Kanadzie, centralna agencja, znana jako Cannabis Institute, będzie odpowiedzialna za nadzorowanie meksykańskiego przemysłu marihuany. Instytut Cannabis odpowiadać będzie za ustalanie limitów mocy dla rekreacyjnej marihuany, wdrażanie wszelkich uchwalonych przepisów oraz wydawanie zezwoleń na uprawę i/lub sprzedaż.

7. Duże firmy nie będą miały pierwszeństwa w procesie licencjonowania.

Inną ważną rzeczą, którą inwestorzy powinni wiedzieć, jest to, że głównym firmom konopi w Ameryce Północnej nie będzie przyznawany priorytet pod względem przyznawania licencji. W projekcie przepisów wzywa się osoby o niskich dochodach, drobnych rolników i ludność tubylczą do priorytetowego przyznawania licencji w Meksyku. Ma to prawdopodobnie na celu zapewnienie, że gospodarka Meksyku, a nie firmy zagraniczne, skorzystają najbardziej, a także utrzyma to meksykański rynek rekreacyjny na możliwie najwyższym poziomie.

8. Termin przyjęcia tej ustawy może nie zostać dotrzymany.

Mimo, że meksykański Sąd Najwyższy wyznaczył ustawodawcom termin przyjęcia projektu, możliwe jest opóźnienie. Oczywiście jednak najpierw trzeba uzyskać wszelkie potrzebne zgody, co jest procesem bardzo czasochłonnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.