thc-thc.com.pl

Ulepszanie marihuany, dzięki znanym roślinom

Marihuana nie jest jedyną rośliną posiadającą fitochemikalia, które sprawiają że jesteśmy zdrowsi oraz bardziej szczęśliwi. Istnieje wiele ziół, które można stosować jako uzupełnienie marihuany, sprawiając, że jest ona bezpieczniejsza, bardziej interesująca, a jeszcze lepiej – niektóre z tych ziół mogą sprawiać, że nasz haj jest mocniejsze. Oto kilka innych, niesamowitych roślin, które mogą poprawić twoje doświadczenie związane z marihuaną.

• Tatarak

Tatarak jest często stosowany z cannabis, ponieważ istnieje kilka korzystnych efektów przypisywanych tej roślinie. Stosowanie jej z marihuaną może wygładzać doświadczany haj oraz uprzyjemniać doznania, co szczególnie ważne jest w przypadku początkujących użytkowników.

Ze względu na to, że marihuana jest łagodnym halucynogenem, niektórzy konsumenci mogą być przytłoczeni zmianami percepcyjnymi, poznawczymi oraz emocjonalnymi, które ona powoduje – szczególnie w przypadku dabbowania lub mocnych odmian sativa. Tatarak może działać jako środek przeciwhalucynogenny, uspokajając umysł podczas takich epizodów.

Ma on działanie relaksujące, ale nie jest środkiem uspokajającym – raczej dodaje energii. Jeśli podczas stosowania cannabis odczuwasz niepokój, tatarak świetnie sprawdzi się zmniejszając te odczucia.

Jednym ze sposobów zastosowania tataraku jest zakupienie wysuszonych korzeni, i podzielenie ich na części lub zmielenie i umieszczenie w fajce razem z marihuaną. Można go również stosować w waporyzatorze, żuć, lub podawać w gorącej herbacie. Żucie tataraku może uspokajać gardło oraz zapewniać ochronę dróg oddechowych. Oprócz tego, łagodzić może bóle głowy oraz działa jako łagodny środek moczopędny.

• Żeń – szeń azjatycki

Lekarze praktykujący tradycyjną medycynę chińską od dawka twierdzą, że żeń-szeń azjatycki jest mistrzowskim ziołem o niesamowitej mocy – posiada działanie odmładzające oraz regenerujące. Jako uzupełnienie marihuany, pokonuje zmęczone, puste uczucie, które często nęka użytkowników po intensywnej sesji palenia. Mówi się, że zioło zwiększa także pożądanie seksualne oraz wydajność.

Udokumentowano, że żeń-szeń dobrze sprawdza się także w leczeniu raka, zaburzeń nerwowych, cukrzycy, zaburzeń zapalnych oraz wysokiego ciśnienia krwi. Jest to również sprawdzony wzmacniacz układu odpornościowego i doskonale sprawdzi się podczas chłodnych dni, ponieważ ogrzewa ciało od środka.

Wiele osób stosuje żeń-szeń w postaci nalewki, ale można także wykorzystywać cały korzeń, np. poprzez gotowanie go w garnku, a następnie spożywanie wywaru z miodem oraz cytryną.

• Żeń – szeń malezyjski (Tongat Ali)

Żeń – szeń malezyjski: Wzmacniacz testosteronu oraz mocy. Marihuana jest kwiatem żeńskim, a badania potwierdzają podejrzenia niektórych konsumentów, że może mieć działanie estrogenne na mężczyzn. Wiele osób doświadcza tego efektu, i przeciwdziałać mu można z pomocą żeń-szenia malezyjskiego.

Podobnie jak w przypadku azjatyckiego, żeń-szeń malezyjski stosuje się, aby odmłodzić i przywrócić umysł oraz ciało do stanu idealnego. Udowodnione zalety żeń-szenia malezyjskiego obejmują działanie przeciwstarzeniowe, zwiększanie poziomu testosteronu, pożądania seksualnego, lepszą wytrzymałość sportową i ogólnie lepszy nastrój, a także zmniejszanie doświadczanej złości, stresu, mentalnego zamglenia oraz zmęczenia.

Żeń-szeń malezyjski sprawdza się w przypadku wielu osób i dlatego jest bardzo poszukiwany. Jego naturalne siedlisko znajduje się w Azji Południowo-Wschodniej i niszczone jest przez rozwój oraz wzrost populacji, a nadmierne zbiory zmniejszają szanse na przeżycie tego gatunku. To z kolei prowadzi do powstawania podrabianych produktów.

• Waleriana

Waleriana pogłębia relaks. Jest to dziwnie pachnące zioło, które oferuje działanie uspokajające oraz niewielkie lub też żadne efekty uboczne wywoływane przez farmaceutyki z tej samej niszy medycznej. Jest to środek stosowany od co najmniej 2500 lat jako ziołowy lek na stany lękowe, bezsenność, ból, a współczesna nauka potwierdza jej skuteczność.

Można stosować ją podczas spożycia zbyt dużej ilości czystej sativy oraz nadmiernej stymulacji. Niektórzy ludzie kupują walerianę w postaci kapsułek, a inni wolą kupować ją luzem i przygotowywać z niej herbatę.

• Kaktus San Pedro

Kaktus San Pedro, pejotl oraz inne formy kaktusa produkują fitochemiczny halucynogen zwany organiczną meskaliną. Jest to alkaloid o działaniu psychodelicznym, który z pewnością znany jest osobom doświadczonym z LSD lub grzybami psilocybinowymi.

Zsyntetyzowana lub ekstrahowana meskalina wraz z samym kaktusem pejotlowym są nielegalne w Stanach Zjednoczonych. Kaktus San Pedro nie jest jednak nielegalny i można go przygotować w taki sposób, aby skoncentrować wystarczającą ilość związków, aby uzyskać efekt meskaliny. Występuje on w wysokich górach i dolinach górskich w Peru i Ekwadorze, ale dość łatwo można go uprawiać na amerykańskiej pustyni południowo – zachodniej oraz w kontrolowanym środowisku.

Ale efekty oferowane przez San Pedro to nie tylko zabawa. Kaktus jest powszechnie stosowany to duchowych czynności, takich jak osobiste misje życiowe, a haj może trwać od sześciu do 10 godzin i obejmuje ogromne halucynacje wzrokowe, słuchowe oraz somatyczne. Oprócz tego, spożyciu kaktusa mogą towarzyszyć nieprzyjemne nudności i wymioty. Podczas gdy powyższe zioła mogą stanowić uzupełnienie marihuany – tutaj jest odwrotnie, to marihuana stanowi uzupełnienie kaktusa.

Cannabis najlepiej spożywać w formie palonej lub jadalnej oraz kaktus w formie herbaty, eliminując wymienione wcześniej skutki niepożądane. Cannabis może również łagodzić intensywność efektów San Pedro, tworząc cudowną synergię, i zapewniając prawdziwie transcendentalne doznania. Nie są to zdecydowanie efekty, którymi można cieszyć się na imprezie lub w miejscach publicznych; i najlepiej robić to w cichym, spokojnym oraz ustronnym otoczeniu.

• Wąkrota azjatycka (Gotu Kola)

Lekarze praktykujący tradycyjną medycynę chińską oraz ajurwedę od dawna zalecają stosowanie gotu kola. Zioło pomaga w wyostrzaniu umysłu oraz poprawie pamięci – co zdarza się w przypadku, gdy głowa jest rozproszona z powodu spożywania zbyt dużej ilości marihuany – jednocześnie zmniejszając doświadczany niepokój bez efektów nadmiernie uspokajających.

Gotu kola pomaga również w obniżaniu ciśnienia krwi, równoważeniu układu nerwowego, zwiększaniu pożądania seksualnego oraz łagodzeniu wrzodów żołądka i innych problemów żołądkowo-jelitowych. Od dawna stosowana jest jako pasta lub płyn do zwalczania infekcji oraz leczenia ran.

Najłatwiejszym sposobem zastosowanie jest zakup zioła w postaci bezalkoholowej nalewki lub w postaci całych liści albo kapsułek.

• Ziarna kawy

Ziarna kawy: silny stymulant. Ziarna kawy zawierają silnie stymulującą kofeinę alkaloidową, która może umiarkowanie uzależniać, ale jest dobrym uzupełnieniem marihuany, gdy stosowana jest inteligentnie. Ale to coś więcej, niż tylko środek pobudzający – ziarna kawy dobrze sprawdzą się jako środek moczopędny oraz łagodny środek przeczyszczający.

Jeśli spożywasz kofeinę w postaci kawy, herbaty, lub napojów gazowanych, możesz wyrządzić sobie więcej szkody niż pożytku. Po pierwsze, kawa jest kwaśna i może uszkadzać układ trawienny. Typowa dawka kofeiny zawarta w jednej filiżance kawy, herbaty, napoju gazowanego lub napoju energetycznego u osób niedoświadczonych może powodować drgawki, kołatanie serca, bóle głowy, nerwowość, ataki paniki, czy bezsenność.

• Piołun

Piołun to jedna z najpotężniejszych roślin znanych ludziom. Jej działanie na ciało oraz umysł było kiedyś uważane za podobne do działania THC, ale nowe badania wskazują, że piołun bezpośrednio aktywuje szlaki neurologiczne GABA, a nie szlaki endokannabinoidowe. Piołun, od dawna stosowany przez tradycyjnych uzdrowicieli wielu kultur, jest kluczowym składnikiem kontrowersyjnego słodkiego napoju alkoholowego z lukrecją, znanego jako absynt. Absynt zakazany był w Stanach Zjednoczonych oraz w Europie przez wiele lat na początku XX wieku ze względu na swoje efekty zmieniające umysł. W ciągu ostatnich 40 lat absynt został zalegalizowany i jest teraz powszechnie dostępny.

Absynt był ulubieńcem europejskiej społeczności artystycznej w 1800 roku i na początku XX wieku. Pisarze, muzycy oraz artyści, tacy jak Ernest Hemingway i Vincent van Gogh przypisywali absyntowi swoje sukcesy, mówiąc że kształtuje oraz pobudza ich kreatywność.

Działanie piołunu przypisuje się przede wszystkim związkom znanym jako tujony oraz artemizyniny. Tujon ma działanie psychoaktywne, ale nie wywołuje efektów podobnych do marihuany. Artemizynina jest mocnym związkiem przeciwmalarycznym i przeciwwirusowym, który często działa lepiej niż leki. Wiadomo również, że zabija pasożyty układu trawiennego – i stąd bierze swą nazwę.

Piołun wzmacnia halucynogenne działanie marihuany.

• Dziewanna

Badania potwierdzają, że dziewanna posiada wiele zalet medycznych. Mówi się, że ma ona działanie przeciwzapalne, przeciwutleniające, antynowotworowe, przeciwdrobnoustrojowe oraz przeciwwirusowe; może być także stosowana w leczeniu gruźlicy, bólów ucha oraz zapalenia oskrzeli.

Można ją palić, odparowywać, spożywać w kapsułkach oraz w formie herbaty.

• Bylica pospolita

Jest to kolejne zioło, które można spożywać poprzez spalanie lub odparowywanie wraz z marihuaną; oprócz tego zioło spożywane jest też jako dodatek kulinarny. Może być stosowane do oczyszczania płuc, walki z astmą, łagodzenia bólu chronicznego oraz gorączki, łagodzenia zaburzeń żołądkowo – jelitowych oraz jako łagodny środek zwiotczający.

Kiedy spożywamy ją wraz z cannabis, wzmacnia efekty marihuany, i łagodzi układ oddechowy.

• Paciorecznik

Paciorecznik, czyli kanna – nie mylić z marihuaną, to soczysta roślina, która od wieków stosowana była jako środek psychoaktywny w Południowej Afryce. Nauka udokumentowała, że substancje czynne rośliny, w tym zembrina oraz mesembrina, wpływają na układ serotoninergiczny, a także na ciało migdałowate i podzwgórze, części mózgu odpowiedzialne za pamięć, strach oraz emocje. Głównym efektem zembriny jest tłumienie lęku oraz zwiększanie pozytywnego nastroju.

Ze względu na to, że roślina należy do rodziny roślin soczystych, trudno jest ją wystarczająco wysuszyć, aby mogła zostać palona czy odparowana, dlatego też warto spożywać ją w formie jadalnej – do żucia, jako herbatę, nalewkę lub jako skoncentrowany ekstrakt.

Stosowany z cannabis wzmacnia haj w dość określony sposób. Na przykład, sprawia, że odczucia fizyczne stają się o wiele przyjemniejsze. Zwiększa także euforię i sprawia, że czujesz się bardziej towarzyski.

• Pieprz metystynowy (kava)

Kava to roślina pochodządza z wysp Południowego Pacyfiku takich jak Fidżi. W tradycyjnym, rdzennym zastosowaniu korzenie kava nasycane są olejem kokosowym lub czystą wodą. Czasami proszkuje się je w mikserze lub ręczenie i miesza z napojem, a następnie wykorzystuje na rytuałach religijnych lub różnego rodzaju okazjach towarzyskich.

Badania naukowe zgadzają się co do faktu, że kava jest niezawodnym lekiem roślinnym, który może leczyć ogólne zaburzenia lękowe oraz inne podobne problemy. Sama w sobie posiada działanie uspokajające, które pozwala spokojnie spać oraz niweluje wszelkiego rodzaju doświadczany stres.

Kupowanie oraz bezpieczne korzystanie z ziół

Jak już wiesz jako konsument cannabis, rośliny mają moc. Podczas korzystania z wymienionych przez nas roślin należy zachować ostrożność, rozsądek oraz wiedzę.

Nie jesteśmy lekarzami i nic w tym artykule nie powinno być traktowane jako oficjalna porada medyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.