thc-thc.com.pl

Największe Błędy Podczas Uprawy Marihuany

10 największych błędów podczas uprawy marihuany.

Na początku, uprawa marihuany może być całkiem dużym wyzwaniem. Wśród wartości pH, harmonogramów nawożenia, światła, jakości gleby, łatwo jest zapomnieć o podstawach. Zasadniczo, uprawa marihuany nie jest jakąś skomplikowaną nauką – i z pewnością jest to umiejętność, która się z czasem poprawia.

Dzisiaj mamy dla ciebie 10 największych błędów, które można popełnić podczas uprawy marihuany.

10. Chwalenie się faktem uprawy .

Poważnie, ten fakt powinieneś zatrzymać tylko dla siebie. Im więcej ludzi wie o twojej uprawie, tym więcej możliwych problemów. W najlepszym przypadku będziesz miał problemy z sąsiadami, w najgorszym – z policją, więc dobrze zastanów się, z kim dzielisz swoje sekrety.

9. Niepoprawne zrozumienie podstaw.

Cannabis nazywane jest „chwastem” czy „trawką” nie bez powodu – jest to bardzo odporna roślina, która rośnie dobrze, gdy spełnione zostaną podstawowe warunki. Ale dzięki łatwemu dostępowi do informacji – fora internetowe, książki, strony internetowe itp. – łatwo się zagubić w tych wszystkich technikach oraz ezoterycznych przepisach. Przed przystąpieniem do przycinania, trenowania, klonowania itd. upewnij się, że dbasz o podstawy: temperatura, światło, pH, przepływ powietrza, jakość gleby.

8. Oszczędzanie na nasionach.

Jeśli wydałeś kilka tysięcy złotych na sprzęt, nie powinieneś oszczędzać na nasionach. Tanie lub nawet darmowe nasiona są świetne, ale na pewno nie powinny one być podstawą twojej uprawy. Obecnie ze względu na internet, wybór odpowiedniej genetyki dobrej jakości jeszcze nigdy nie był tak łatwy, a aby zaoszczędzić pieniądze, gdy już osiągniesz sukces, zawsze możesz pobrać ze swoich roślin klony.

7. Korzystanie ze zbyt za małych pojemników.

Niezależnie od tego, czy rosną indoor czy outdoor, rośliny potrzebują odpowiednią ilość miejsca, a dokładnie miejsca potrzebują ich korzenie. Kiedy korzenie z powodu zbyt małej ilości miejsca ulegną powiązaniu, rośliny przestaną rosnąć i nie będą w stanie wyrazić pełnego potencjały. Minimum to 10 litrowe donice. Jednak my polecamy rozpoczynanie uprawy od 15-20 litrowych donic, aby zapewnić roślinom wystarczająco dużo miejsca, a nawet lepiej – jeśli uprawiasz rośliny outdoor i masz taką możliwość, posadź je w ziemi.

6. Pamiętaj o AKTYWNYM dbaniu o uprawę.

Musisz pamiętać, że uprawa marihuany to aktywna praca. Zdrowie roślin oraz ich poprawny rozwój zależy tylko i wyłącznie od ciebie. Codziennie sprawdzaj czy wszystko jest z roślinami w porządku, oraz upewniaj się, że wszystkie podstawowe czynniki działają prawidłowo: światło, temperatura, cyrkulacja powietrza. Wyszukuj zwiędłych lub przebarwionych liści, sprawdzaj liście znajdujące się u dołu roślin oraz sprawdzaj rośliny pod kątem niedoborów oraz szkodników. Utrzymuj obszar uprawy w czystości i przede wszystkim, słuchaj roślin.

5. Nadmierne przycinanie roślin.

Przycinanie roślin na ogół jest zdrowe i zazwyczaj prowadzi do intensywniejszego wzrostu, ale nadmierne przycinanie roślin może stresować rośliny, a nawet je zabić. Po przycięciu roślina jest w szoku i na kilka dni zatrzymuje wzrost wegetatywny, aby się zregenerować, przedłużając tym samym ogólny cykl wzrostu.

Pamiętaj również, aby nigdy nie przycinać roślin w fazie kwitnienia, ponieważ może to osłabić twoje rośliny.

4. Niepoprawne zrozumienie pH.

Nieprawidłowe pH jest jednym z głównych powodów niedoborów składników odżywczych w uprawie marihuany. Do sprawdzania pH wody, którą podlewasz rośliny oraz pH strefy korzeniowej możesz użyć specjalnego zestawu do pomiaru pH. Zawsze sprawdzaj pH po dodaniu jakichkolwiek składników odżywczych oraz zawsze bądź gotowy na dostosowanie pH do odpowiedniego poziomu. Celuj w zakres od 5,8 do 6,5 ponieważ niektóre składniki odżywcze są lepiej wchłaniane w innych wartościach pH.

3. Nadmierne podlewanie.

Zbyt duże ilości wody są znacznie gorszym przypadkiem niż zbyt małe ilości wody. Zbyt mokra gleba może prowadzić do gnicia korzeni oraz ostatecznie zabić twoje rośliny. Gleba powinna być zawsze lekko wilgotna w dotyku.

2. Zbyt wczesne zbiory.

Kiedy pąki zostaną pokryte żywicą musisz oprzeć się pokusie i poczekać jeszcze na zebranie plonów. Przez ostatnie dwa tygodnie pąki nadal dojrzewają oraz zwiększają masę, więc pamiętaj – zbyt wczesne zbiory spowodują nie tylko zmniejszenie ilości zbiorów, ale także wpłyną negatywnie na ich jakość. Aby znaleźć odpowiedni moment, polecamy wykorzystanie lupy lub specjalnego mikroskopu, aby sprawdzić trichomy (rzęski; małe krople żywicy na kwiatach).

1. Nadmierne nawożenie.

Spośród wszystkich błędów, które możesz popełnić, stosowanie nawozów w nadmiernej ilości jako jedyne może doprowadzić do zniszczenia wszystkich twoich roślin. Większa ilość nawozu nie oznacza większej ilości pąków – w uprawie marihuany chodzi o znalezienie odpowiedniej równowagi. Zawsze możesz dodać więcej składników odżywczych, ale gdy już dodasz za dużo, bardzo nam przykro…

Na etykietach produktów często możesz znaleźć zalecane ilości stosowanych składników odżywczych, ale niestety, producenci często zalecają większe ilości niż to, co faktycznie jest potrzebne, więc aby zachować bezpieczeństwo, używaj tylko 50% zalecanej ilości. Jeśli roślinom będzie za mało – zawsze możesz użyć więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.