sklep z nasionami marihuany, konopi, automatic, feminizowane

Health Canada i medyczna marihuana

ptsd-syndrom-ptsd-marihuana-leczy-syndrom-ptsd-medyczna-marihuana

Mniej niż miesiąc po pierwszym w historii medycznej marihuany odwołaniu, kolejny plantator Health Canada został zmuszony do wycofania swoich produktów.

W piątek, oświadczenie zostało opublikowane na stronie internetowej Health Canada, dotyczące partii produktów sprzedawanych przez projekt Peace Naturals, licencjonowanego producenta z siedzibą w Clearview, Ontario.

Produkt, szczep o nazwie K-Farms, został odwołany „z powodu pozytywnego testu bakteryjnego, przekraczającego dopuszczalne normy.”

„Peace Naturals Project Inc. skontaktował się i poinstruował 55 klientów, którzy otrzymali zainfekowaną partię, do natychmiastowego zaprzestania stosowania jakiejkolwiek marihuany z tej partii, którą nadal mogą mieć w swoim posiadaniu,” głosi oświadczenie.

Klienci zostali pouczeni, aby wysłać produkt z powrotem do Peace Naturals lub zniszczyć go w domu. Zgodnie z oświadczeniem, żadne działania niepożądane nie zostały zgłoszone.

Pod koniec ubiegłego miesiąca, Health Canada ogłosiło podobne odwołanie partii marihuany sprzedawanej przez Greenleaf Medicinals. Po tym wydarzeniu Greenleaf został usunięty z listy Licencjonowanych Producentów Health Canada.

Peace Naturals pozostaje jednak wymienione na stronie internetowej Health Canada. Firma była jedną z pierwszych, która otrzymała licencję w ramach programu MMPR Health Canada. Dotychczas 12 firm uzyskało pozwolenie na rozwijanie i sprzedaż marihuany.

Jak na ironię, dyrektor generalny Peace Naturals, Mark Gobuty został poproszony o komentarz w sprawie wycofania Greenleaf krótko po tym, jak zostali wycofani. W wywiadzie z kwietnia, dla CBC News, Gobuty wyjaśnił trudności spełnienia surowych wymogów bezpieczeństwa produktów zatwierdzonych przez Health Canada.

„Trzeba bezpiecznie produkować konopie w bezpiecznym środowisku pracy, w ramach powtarzalnej procedury i mieć wystarczające środki oraz poświadczenia, polisy, protokoły. Wszystko musi być przetestowane i zatwierdzone,” powiedział Gobuty.

„Wytyczne mówię, że musisz mieć zerowy wskaźnik wykrycia pleśni, bakterii i grzybów.”

Według Gobuty, Health Canada wymaga od wszystkich licencjonowanych producentów zapewnienia jakościowego personelu na miejscu. Wiele firm, w tym Peace Naturals, także dostaje potwierdzenia wyników przez laboratoria zewnętrzne.

Inne na THC Info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

nasiona marihuany

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasz portal wykorzystuje pliki cookies, tylko w celu szybszego wczytywania strony. Akceptujesz je lub opuszczasz THC Info.