thc-thc.com.pl

Czerwone oczy podczas palenia marihuany

Zaczerwienienie oczu jest częstym skutkiem ubocznym palenia marihuany i może mieć wiele różnych przyczyn. Chociaż jest całkowicie nieszkodliwe, nie każdy lubi ten efekt i może chcieć go zmniejszyć lub całkowicie uniknąć. Istnieje wiele sposobów na osiągnięcie tego celu i jednoczesne cieszenie się efektami marihuany.

Ze względu na ogromne wykorzystanie przez społeczeństwo oraz kontrowersyjny status w wielu obszarach świata, cannabis posiada wiele różnych stereotypów związanych z ich stosowanie. Oprócz klasycznego stereotypu wyluzowanego palacza oraz ciężkiej gastrofazy, istnieje kolejny – zaczerwienione oczy. Wiele osób z pewnością doświadczyło tego na haju, zwłaszcza widząc swoje odbicie w lustrze.

Efekt czerwonych oczu może mieć wiele przyczyn. Mimo że jest całkowicie nieszkodliwe, może to być oczywisty znak, że dana osoba paliła marihuanę. Podczas gdy nie jest to problem w przypadku palenia z przyjaciółmi lub ze współlokatorami, może nim być podczas podróżowania oraz przebywania w miejscach publicznych, w których stosowanie cannabis nie jest w ogóle tolerowane.

Więc co dokładnie powoduje zaczerwienienie oczu? Jak można je w razie potrzeby ukryć?

CO POWODUJE ZACZERWIENIENIE OCZU?

Główną przyczyną czerwonych oczu po paleniu marihuany jest proste zjawisko biologiczne, czyli spadek ciśnienia krwi. Katalizatorem tego zjawiska jest wspaniały, wieloaspektowy kannabinoid znany jako THC. Oprócz wielu innych funkcji w organizmie, z których jedną jest przede wszystkim wywoływanie uczucia haju, substancja obniża również ciśnienie krwi, co z kolei prowadzi do rozszerzenia naczyń włosowatych oraz naczyń krwionośnych w naszym organizmie. W takim przypadku zwiększa się przepływ krwi w oczach oraz zmniejsza ciśnienie wewnątrzgałkowe. Jest to mechanizm, który powoduje zaczerwienienie oczu osoby palącej. Wszyscy słyszeliśmy plotki o starszych ludziach palących marihuanę w celu leczenia chorób oczu, a to dlatego, że cannabis jest niezwykle skutecznym i całkowicie naturalnym lekiem na jaskrę – i właśnie ten sam mechanizm powoduje jej skuteczność.

Innym czynnikiem, który może zwiększać intensywność zaczerwienienia oczy jest dym. Jeśli jest go dużo, istnieje prawdopodobieństwo, że dostanie się on do twoich oczu. Może być bolesny, powodować podrażnienie oczu oraz ogólne ich zaczerwienienie.

Ostatnim możliwym czynnikiem zwiększającym efekt zaczerwienionych oczu jest nieodpowiednie nawodnienie. Odwodnienie może powodować wysuszenie oraz podrażnienie oczu. Może także powodować większe stężenie THC we krwi.

JAK ZWALCZYĆ ZACZERWIENIENIE OCZU?

Istnieje wiele tanich oraz łatwych metod na ukrycie efektu czerwonych oczu, zwłaszcza jeśli udajesz się w miejsce publiczne i nie chcesz, aby wszyscy na około wiedzieli, że paliłeś marihuanę.

• KROPLE DO OCZU

Być może najłatwiejszym oraz najszybszym sposobem jest użycie kropli do oczu. Krople do oczu pomogą ci uniknąć tego efektu, a w przypadku jego wystąpienia z pewnością pomogą ci się go pozbyć o wiele szybciej.

• OKULARY PRZECIWSŁONECZNE

Prawdopodobnie najbardziej oczywiste z rozwiązań, ale bardzo mocno zależy od sytuacji. Czasem na noszenie okularów przeciwsłonecznych są słoneczne dni oraz jasne plaże. Noszenie ich w zimową noc lub po robiąc zakupy w sklepie może okazać się co najmniej nie na miejscu.

• PICIE ODPOWIEDNICH ILOŚCI WODY

Trzymanie przy sobie butelki z wodą podczas palenia to najlepszy z możliwych pomysłów. Jeśli nie zaplanujesz tego od początku, istnieje duże prawdopodobieństwo, że na kilka godzin całkowicie zapomnisz o piciu wody. Picie wystarczającej ilości płynów uniemożliwi wyschnięcie oczu i ich nadmierne zaczerwienienie.

• WYBIERAJ ODPOWIEDNIE ODMIANY

Biorąc pod uwagę ogromną różnorodność odmian dostępnych dzisiaj na rynku, możemy naprawdę dobrze zaplanować oraz dobrać odmianę pod siebie. Jeśli wiesz wcześniej, że będziesz musiał opuścić dom lub z kimś się spotkać, postaraj się wybrać odmianę o niższym poziomie THC.

• BĄDŹ CIERPLIWY

Inną opcją, być może najłatwiejszą ze wszystkich jest po prostu przeczekanie. Przewietrz pokój, aby usunąć z niego całkowicie dym, wypij kilka szklanek wody i zajmij się dobrą książką lub filmem, czekając aż efekty THC nieco ulżą i twoje oczy powrócą do normalnego stanu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.