thc-thc.com.pl

Określenie Płci Rośliny Marihuany

Określanie płci rośliny marihuany jest kluczowym krokiem dla udanych zbiorów. Wielu nowych hodowców denerwuje się przed określeniem płci, ponieważ liczy się doświadczenie. Jednak wystarczy dokładnie wiedzieć, czego szukać, ustawić prawidłowy harmonogram oświetlenia i poświęcić dużo uwagi. Przyda się szkło powiększające, ponieważ narządy płciowe są bardzo małe.

Dlaczego określanie płci roślin konopi jest ważne?

Roślina konopi zwykle wytwarza kwiaty męskie (wytwarzające pyłek) lub żeńskie (wytwarzające nasiona). Konopie uprawiane z zamiarem zbioru pąków bogatych w THC wymagają niezapylonych roślin żeńskich. W takim przypadku rozdzielenie płci jest niezbędne. Wystarczy jedna roślina męska, aby zapłodnić cały pokój żeński, więc działaj szybko.

Jak sprawdzić, czy twoja roślina konopi jest męska czy żeńska?

Około 6 tygodni po wykiełkowaniu (na zewnątrz) lub 1 tydzień po rozpoczęciu fazy kwitnienia (w pomieszczeniu) w węzłach rośliny zaczynają rozwijać się maleńkie pąki (narządy płciowe). Męskie rośliny rozwiną woreczki pyłkowe, które przypominają wiązkę kulek. Mogą pojawić się tydzień lub dwa przed kwiatami żeńskimi i nie będą rosły włosy. W tym momencie możesz zacząć próbować rozróżnić płeć rośliny konopi:

• Spójrz na 3-5 węzłów w górę łodygi (mniej więcej w połowie wysokości).
• Przyjrzyj się maleńkim pąkom rosnącym w węzłach.
• Roślina żeńska: szukaj 2 cienkich włosków (znamion) wyrastających z lekko otwartej cebulki z kroplami łez (przylistek).
• Roślina męska: szukaj 2-3 woreczków pyłkowych, przypominających kulki i otoczonych kwiatami (samce nie będą wyrastać ze znamion).
• Roślina żeńska: Rośliny żeńskie pokażą małe, spiczaste pąki i wyprodukują dwa białe włosy.
• Roślina męska: Męskie rośliny pokażą kilka małych kulek na łodygach, szybko rosnących z kilkoma obecnymi kwiatami.

W miarę upływu czasu widoczne będą zmiany w twojej roślinie, chociaż rozwój niektórych odmian może zająć więcej czasu niż innych. Jeśli nie masz pewności, kiedy uprawiać konopie indyjskie, cofnij się o krok i poczekaj jeszcze tydzień. Po 8-10 tygodniach od wykiełkowania (na zewnątrz) faza kwitnienia powinna być już zaawansowana, a płeć powinna być oczywista.

Od czasu do czasu rośliny będą prezentować zarówno męskie, jak i żeńskie kwiaty i są znane jako hermafrodyty. Może to nastąpić z dwóch powodów: predyspozycji genetycznych lub stresu środowiskowego dla rośliny w fazie kwitnienia. Najprawdopodobniej nastąpi to pod koniec okresu kwitnienia, więc uważnie obserwuj swoje rośliny. Podobnie jak w przypadku roślin męskich, będziesz chciał trzymać hermafrodyty oddzielnie od roślin żeńskich, aby zapobiec zapylaniu.

Możesz zmniejszyć ryzyko wystąpienia hermafrodytyzmu, wybierając feminizowany szczep automatycznie kwitnący.

Kiedy indukować kwitnienie, a kiedy określić płeć rośliny?

W wieku około 6-8 tygodni konopie są gotowe do przejścia w fazę kwitnienia. Kwitnienie jest indukowane, gdy harmonogram oświetlenia następuje po 12 godzinach światła słonecznego i 12 godzinach (nieprzerwanej) ciemności. Rośliny rosnące w pomieszczeniach i na zewnątrz mają ten sam podstawowy harmonogram oświetlenia, chyba że kwitną automatycznie.

Pąki przed kwitnieniem można obserwować pod lupą w ciągu pierwszych dziesięciu dni od dostosowania harmonogramu oświetlenia. Na tym etapie doświadczeni hodowcy mogą zacząć wykrywać płeć rośliny, ale nie martw się, jeśli nie jesteś pewien, po prostu poczekaj trochę dłużej.

Pod koniec lata liczba godzin nasłonecznienia w ciągu dnia zaczyna się zmniejszać, a ilość ciemności, na którą narażona jest roślina, wzrośnie. Poczekaj, aż liczba godzin światła w ciągu dnia osiągnie 12 godzin i zapewnij roślinom 12 godzin w całkowitej ciemności. Około 10 dni po tym punkcie (zwykle przesilenie letnie na półkuli północnej) można zacząć sprawdzać jak wyżej.

Wybór odmiany konopi będzie się różnić w zależności od klimatu, a miesiące kwitnienia zależą od tego, czy uprawiasz na półkuli północnej, czy południowej.

Jeśli jesteś w Europie Północnej lub Wschodniej, znajdujesz się w strefie umiarkowanej chłodnej. Oznacza to, że sezon upraw zaczyna się zwykle od końca kwietnia do początku maja i trwa do końca września. Lata na północy są krótkie i łagodne, z zwykle tylko jednymi zbiorami na wolnym powietrzu w ciągu roku. Odmiany Indica dobrze rosną w chłodniejszym klimacie.

Europa Południowa i Zachodnia leżą w strefach o klimacie ciepłym i umiarkowanym. Południowe lata są zazwyczaj długie i słoneczne, a dobra pogoda może trwać do końca października. Idealne warunki do uprawy późno kwitnących odmian, takich jak sativa.

Uważne obserwowanie może pomóc ci dowiedzieć się, na jakim etapie kwitnienia się znajdujesz. Zanim rozpocznie się prawdziwe kwitnienie, następuje faza zwana przedkwitnięciem, w której rośliny zaczną wykazywać cechy męskie lub żeńskie. Na zewnątrz przed kwitnieniem zwykle zaczyna się około sześć tygodni po wykiełkowaniu.

Jeśli widzisz 2 białe „włosy” (znamiona) rosnące w węzłach rośliny, ale nie rozwinęły się jeszcze żadne pąki, możesz bezpiecznie założyć, że roślina jest żeńska i wkrótce rozpoczniesz fazę kwitnienia. Jeśli nie widzisz żadnych włosków, poczekaj jeszcze kilka tygodni i sprawdzaj co kilka dni, czy się rozwijają, czy zamiast tego zaczynają się rozwijać kulki.

Nie ma znaczenia, w którym miejscu na świecie się znajdujesz — podczas uprawy w pomieszczeniu wystarczy dostosować zegar na światłach, aby działał zgodnie z harmonogramem oświetlenia 12/12. Na tym polega piękno uprawy w pomieszczeniu, ponieważ możesz łatwo śledzić, na jakim etapie kwitnienia się znajdujesz, i manipulować cyklem wzrostu rośliny, aby wywołać kwitnienie.

Czy można uniknąć określania płci roślin marihuany?

Określanie płci jest jedynie konieczne jeśli kupujesz regularne nasiona marihuany. Te nasiona okażą się mniej więcej 50:50 roślinami męskimi/żeńskimi (średnio) i są świetne do testowania i rozwijania umiejętności uprawiania konopi indyjskich.

Całkowicie unikaj określania płci w przypadku feminizowanych nasion marihuany.

Może minąć trochę czasu, zanim poczujesz się całkowicie pewny płci swoich roślin, więc nie bój się eksperymentować. Pamiętaj, aby zachować cierpliwość i spostrzegawczość przez następne 3-4 tygodnie. Zachowaj ścisły harmonogram oświetlenia 12/12 i unikaj stresu swojej rośliny. Jeśli nadal masz pytania lub masz jakieś wskazówki dotyczące kiełkowania nasion konopi, podziel się nimi w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.