thc-thc.com.pl

Co to jest Cannabis Ruderalis?

Choć kiedyś uważano, że cannabis ruderalis to przodek innych odmian cannabis, obecnie przyjmuje się, że cannabis ruderalis jest gatunkiem samym w sobie. Ruderalis to dziko rosnący, bardzo odporny na różne warunki gatunek cannabis, który obecnie rośnie dziko w Środkowej Azji i Rosji. Ruderalis to ważny gatunek dla hodowców marihuany, którzy krzyżują ją z innymi gatunkami w celu stworzenia hybryd, które w następstwie tego działania posiadają jej cechy.

Rośliny cannabis ruderalis rosną znacznie mniejsze niż indici i sativy, zazwyczaj od 1 do 2,5 metra wysokości. Spośród trzech głównych gatunków cannabis, rośliny ruderalis posiadają więcej łodyg, a mniej gałęzi bocznych i węższych liści.

Ze względu na małe rozmiary i ograniczone gałęzie, ruderalis daje mniejsze plony w porównaniu do pozostałych gatunków. Mimo iż dla niektórych może to być niekorzystna cecha, mniejszy rozmiar odmiany czyni ją idealnym wyborem dla pacjentów medycznej marihuany, którzy są zainteresowani hodowlą własnych roślin w domu, ale posiadają ograniczoną przestrzeń do uprawy. Ponadto, w przeciwieństwie do innych gatunków, rośliny ruderalis nie mają specjalnych potrzeb oświetleniowych, co oznacza, że dobrze sprawdzą się także w przypadku osób zainteresowanych uprawą outdoor.

Uważa się, że cannabis ruderalis powstało tysiące lat temu na obszarach Azji, Europy Środkowej i Wschodniej, a zwłaszcza w Rosji, gdzie nadal rośnie jako chwast.

Termin „ruderalis” wywodzi się od słowa ruderal, które w świecie roślin odnosi się do gatunku, który jako pierwszy zasiedla ziemię, która została zakłócona przez ludzi. Nawet dziś, dzikie rośliny ruderalis można znaleźć w pobliżu obszarów o dużym natężeniu ruchu (jak na przykład jezdnie).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.