thc-thc.com.pl

10 Błędów Podczas Uprawy Marihuany Outdoor

10 najczęstszych błędów podczas uprawy marihuany outdoor.

Czy uprawiasz na świeżym powietrzu? Być może popełniasz błędy, o których nie wiedziałeś, że wpływają na jakość zbiorów. W tym artykule pomożemy Ci zidentyfikować 10 najczęstszych błędów, dzięki którym możesz podnieść jakość swoich kwiatów. Na co czekasz? Koniecznie czytaj dalej!

Co roku widzimy, jak ludzie powtarzają te same błędy, jeśli chodzi o uprawę na świeżym powietrzu, dlatego postanowiliśmy zebrać je wszystkie w jednym miejscu, aby pomóc innym i zapobiec popełnianiu tych samych błędów. Zwróć uwagę na te 10 typowych błędów podczas uprawy konopi na świeżym powietrzu i przygotuj się na zapełnienie swojej spiżarni w tym sezonie!

Nieprawidłowe kiełkowanie nasion

Jeden z najczęstszych i najbardziej śmiercionośnych błędów ma miejsce już na samym początku, podczas kiełkowania. Nieprawidłowe kiełkowanie lub brak dbałości o sadzonki mogą na tym etapie być śmiertelne, więc aby tego uniknąć, możesz wykonać następujące kroki:

Kiełkować nasiona pomiędzy zwilżonym ręcznikiem kuchennym; jeśli posadzisz nasiona w glebie i wodzie, najprawdopodobniej zatopisz je głębiej, co sprawi, że kiełkowanie będzie trwało znacznie dłużej. Ponadto podczas kiełkowania w glebie znacznie trudniej jest utrzymać stabilną temperaturę pomiędzy 20 a 24°C.

Zadbaj o swoje sadzonki. Rośliny marihuany nigdy nie są tak słabe jak w tym momencie; namoczona doniczka może spowodować zahamowanie wzrostu, a nawet śmierć rośliny. Jeśli sadzisz wiosną, kiedy noce są jeszcze zimne, wzrost może być powolny; zalecamy użycie szklarni lub propagatora, aby zapewnić im bezpieczeństwo. Propagator może również pomóc chronić niedawno wykiełkowane nasiona konopi przed ptakami.

Złe planowanie

Jednym z drugich najczęstszych błędów podczas uprawy konopi jest złe planowanie. Ten błąd jest powszechny wśród nowych hodowców i może powodować poważne problemy w przyszłości. Aby prawidłowo zorganizować uprawę, musisz pamiętać o następujących kwestiach:

• Szukaj wysokiej jakości nasion. Nie możesz zasiać nieograniczonej ilości nasion, dlatego ważne jest, aby mieć pewność, że te, które posadzisz, będą działać i będą miały przyzwoite geny.
• Wybieraj odmiany mądrze. Poszukaj nasion marihuany, które dostosowują się do warunków uprawy. Na przykład rośliny długo kwitnące, które są trudniejsze w uprawie, mogą być nieco za duże dla początkującego.
• Poszukaj rodzaju uprawy odpowiadającego Twojemu doświadczeniu i dostępnemu czasowi. Jeśli nie masz dużego doświadczenia, polecamy poszukać prostych marek nawozów z małą liczbą produktów i dobrymi wynikami.
• Jeśli jest to jedna z Twoich pierwszych upraw własnych roślin, pamiętaj, że lepsze rezultaty uzyskasz dzięki prostej uprawie z odmianami, które są łatwe w uprawie. Lepiej grać ostrożnie, niż rujnować odmiany, które wymagają więcej doświadczenia.

Najczęstsze błędy w podlewaniu

Woda jest medium, za pośrednictwem którego rośliny pobierają składniki odżywcze. Nieostrożność w kwestii jakości wody lub nieprawidłowe podlewanie to błąd, za który Twoje rośliny mogą słono zapłacić. Należy pamiętać, że większość wody z kranu zawiera chlor, podobnie jak woda butelkowana – chociaż możemy ją pić, może być szkodliwa dla roślin i życia drobnoustrojów w glebie. Jeśli używasz wody z kranu, pozostaw ją na 24 godziny, aby pozbyć się większości chloru. Z drugiej strony, jeśli masz filtr osmotyczny, nie powinieneś mieć żadnych problemów; Filtry osmotyczne usuwają chlor i inne sole.

Rozpuszczone sole (EC)

Nadmiar rozpuszczonych soli może być szkodliwy dla uprawy marihuany na świeżym powietrzu. Woda z kranu może zawierać pewne ilości minerałów i soli, w zależności od tego, gdzie jest pozyskiwana, dlatego ważne jest, aby zmierzyć ją przed rozpoczęciem uprawy. Użyj miernika EC, a w zależności od poziomu będziesz wiedział, z jakim rodzajem wody masz do czynienia:

• Woda miękka: 0 do 0,4 mS
• Zwykła woda: 0,4 do 0,8 mS
• Twarda woda: 0,8 do 1,2 mS
• Woda nie nadająca się do użytku: 12mS+

Należy pamiętać, że poziomy EC w wodzie z kranu różnią się w zależności od lokalizacji. Na przykład wybrzeże Morza Śródziemnego w Hiszpanii ma zwykle bardzo wysokie stężenia – zalecamy stosowanie filtra osmotycznego, aby woda była idealna do uprawy. Będziesz musiał dodać trochę wapnia i magnezu do oczyszczonej wody, aż osiągnie około 0,4 – 0,5 mS. Odpowiednio uzdatniona woda osmotyczna idealnie nadaje się do podlewania lub mieszania z substancjami odżywczymi.

Kwasowość (pH)

Aby prawidłowo wchłonąć składniki odżywcze, makro i mikroelementy potrzebne jest podłoże o odpowiedniej kwasowości. W uprawach korzystających z podłoża glebowego pH powinno wynosić od 6 do 7, aby składniki odżywcze zostały prawidłowo wchłonięte. Aby kontrolować pH, musisz użyć zestawu do pomiaru pH lub cyfrowego miernika pH.

Wydajne podlewanie

Korzenie roślin potrzebują składników odżywczych, wilgoci i tlenu. Jeśli je namoczysz, brak tlenu może spowodować duży stres; rośliny przestają rosnąć, a ich liście żółkną. Podlewaj tylko wtedy, gdy rośliny tego potrzebują i przyzwyczajaj się do podnoszenia doniczek i sprawdzania ich wagi, aby sprawdzić, czy wymagają już podlewania.

Używanie złego podłoża uprawowego

• Nie używaj uniwersalnych podłoży. Dużym błędem jest próba zaoszczędzenia pieniędzy poprzez użycie gleby o niższej jakości, która nie jest przeznaczona dla konopi. Rośliny konopi indyjskich mają szereg specyficznych wymagań, jeśli chodzi o kwasowość, sole i nawozy; gdy roślina zagości w domu, nie będzie można jej zmienić i może to mieć wpływ na cały proces.
• Wybierz odpowiednie podłoże uprawowe. Zawsze sprawdzaj składniki, czyli ilość i rodzaj nawozu, zatrzymywanie wody itp. W przypadku małych roślin potrzebne będzie podłoże, które szybko wysycha, takie jak Light Mix firmy Biobizz; podłoże zatrzymujące wodę może stanowić problem na pierwszych etapach.
• Aby dodać tlen do podłoża, użyj perlitu.
• Użyj podstawy z ekspandowanej gliny na dnie doniczki, aby zwiększyć drenaż, a także odizolować korzenie od ciepła odbijającego się od ziemi.

Problemy z ciepłem

Kolejnym częstym błędem popełnianym na balkonach i tarasach jest to, że niewiele osób zwraca uwagę na ciepło odbijające się od płytek na podłodze. Musisz zachować szczególną ostrożność w przypadku gorących podłóg; korzenie mogą się za bardzo nagrzać, a jeśli tak na to spojrzeć, natura postępuje dokładnie odwrotnie – ziemia powinna być ładna i chłodna.

Jeśli korzenie roślin za bardzo się nagrzeją, co spowoduje stres dla rośliny, może to łatwo zahamować wzrost i spowodować problemy w okresie kwitnienia. Stres może obniżyć jakość i ilość produktu końcowego, a rośliny stają się również bardziej podatne na inwazje owadów i grzybów.

Białe doniczki idealnie nadają się do uprawy na świeżym powietrzu; odbijają światło, zamiast je pochłaniać i podgrzewać korzenie. Białe doniczki mogą być kwadratowe, okrągłe, a nawet dostępne w dużych rozmiarach z uchwytami. Doniczki tekstylne idealnie nadają się również na zewnątrz. Jeśli rośliny będą znajdować się na powierzchni, która łatwo się nagrzewa, pamiętaj o odizolowaniu ich za pomocą drewnianych palet lub innego materiału izolacyjnego.

Podlewanie i nawożenie latem

Latem parowanie wody jest znacznie większe, dlatego należy częściej podlewać. Jeśli nawozisz tę samą ilością przy każdym podlewaniu, możesz je przekarmić; potrzebują wody, niekoniecznie składników odżywczych. Aby tego uniknąć, przy zwiększaniu częstotliwości podlewania zalecamy rozłożenie składników odżywczych na mniejsze dawki i większą ilość wody.

Zapobieganie inwazji owadów

Owady są zawsze obecne w uprawach na wolnym powietrzu, a powstrzymanie ich, aby nie stały się problemem, to zadanie, którego nie należy unikać. Jeśli znajdziesz owady, powinieneś działać natychmiast, zanim stanie się to inwazją.

• Rutynowo sprawdzaj obie strony liści roślin, aby sprawdzić, czy nie ma owadów i pająków.
• Na początku okresu wegetacyjnego powszechnie występują wciornastki i minarki liściowe.
• W połowie wiosny pojawiają się białe muchy i mszyce.
• Latem największym problemem są przędziorki czerwone.
• W fazie kwitnienia uważaj na robaki pączkowe zagrzebujące się w kwiatach.
• Nie używaj ponownie podłoża/gleby, zwłaszcza jeśli doszło do wcześniejszej inwazji

Zapobieganie gniciu i grzybom

Kolejnym częstym błędem jest opieszałość w zapobieganiu infekcjom grzybiczym lub niewystarczające działanie w momencie pojawienia się pierwszych objawów. Grzyb na konopiach łatwo się rozprzestrzenia i może szybko je wytępić lub sprawić, że kwiaty nie nadadzą się do użytku.

Aby tego uniknąć, należy utrzymywać wyjątkowo czysty obszar uprawy.

• Przed użyciem umyj i zdezynfekuj donice wybielaczem.
• Stosuj produkty profilaktyczne, takie jak skrzyp, kannakura itp.
• Gdy tylko pojawią się pierwsze objawy, zastosuj produkty lecznicze takie jak Lexor 25.
• Pamiętaj, aby jak najszybciej pozbyć się wszelkich infekcji.

Stosowanie składników odżywczych i nawozów

Odżywki i dodatki do konopi indyjskich głównych marek nawozów są wysokiej jakości i działają całkiem nieźle. Główne problemy zazwyczaj wynikają z:

• Wybór niewłaściwego rodzaju nawozu do uprawy. Upewnij się, że otrzymujesz produkt, którego potrzebujesz.
• Niedoświadczeni hodowcy posługujący się skomplikowanymi tabelami żywienia.
• Niewłaściwe użycie. Pamiętaj, aby zacząć od połowy dawki wskazanej przez producenta i stopniowo ją zwiększać.
• Produkty są przeznaczone do stosowania razem z innymi produktami tej samej marki. Jeśli planujesz wymianę lub połączenie produktu z inną marką, miej to na uwadze i wybierz produkt o tych samych cechach, aby mieć pewność, że będą ze sobą kompatybilne.

Nie zapomnij o korzeniach

Zapominanie o korzeniach roślin to kolejny częsty błąd, który należy wziąć pod uwagę. Zdrowy system korzeniowy jest niezbędny, aby mieć zdrową roślinę, która zapewnia wysoki plon zdrowych kwiatów. Z biegiem czasu korzenie kolonizują swoje środowisko i kończy się w nich przestrzeń. Odmiany regularne i feminizowane będą musiały być okresowo przesadzane, gdy zostaną posadzone w doniczkach; zmiana na większe doniczki pozwala korzeniom urosnąć jeszcze bardziej.

Należy pamiętać, że ostateczna doniczka zależy od wielkości i plonów rośliny na zewnątrz. Przesadzanie należy wykonywać przy użyciu stymulatorów korzeni, mikoryz i Trichodermy. Dodatki te mają na celu utrzymanie zdrowej gleby i zapobieganie patogenom.

Podczas uprawy roślin automatycznie kwitnących zalecamy użycie doniczki o przyzwoitej wielkości, ponieważ nie można przesadzać roślin automatycznie kwitnących; mają krótki okres wzrostu i potrzebują jak najwięcej miejsca dla swoich korzeni, bez przesadzania.

Zostaw roślinę w spokoju!

Nadmierne manipulowanie roślinami może przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Nie stresuj rośliny; jeśli nie rośnie lub nie kwitnie tak, jak powinna, w grę wchodzi czynnik, który musisz rozwiązać, aby mógł normalnie funkcjonować.

Praca nad niewłaściwym problemem nie pomoże, a może być szkodliwa dla rośliny. Na przykład jakość używanej wody jest niewłaściwa i Twoja roślina ma problemy żywieniowe. Nie rozwiążesz tego problemu, stosując więcej składników odżywczych lub stymulantów – rozwiązaniem jest użycie wody lepszej jakości.

Kilka rad na koniec

• Musisz pamiętać, czy podczas ostatniej uprawy wystąpiły jakieś problemy i jak je naprawić następnym razem.
• Prowadź dziennik swojej uprawy i wszelkich błędów, abyś mógł wykorzystać zdobyte doświadczenie do ulepszania się każdego roku.
• Największym błędem i tym, który powoduje najwięcej problemów, jest nie zwracanie wystarczającej uwagi na rośliny.
• Uprawa marihuany to zobowiązanie średnioterminowe. Należy pamiętać, że zajmie to co najmniej 2 miesiące i będziesz musiał poświęcić trochę czasu na uprawę przynajmniej codziennie lub dwa dni.
• Nie odkładaj pracy, która wymaga wykonania.
• Oczyść opadłe liście i upewnij się, że wszystko jest czyste.
• Często sprawdzaj liście, zarówno od góry, jak i od dołu, szukając śladów owadów, grzybów lub niedoborów żywieniowych.

Powodzenia i udanych zbiorów!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.