thc-thc.com.pl

Co robić z łodygami marihuany po zbiorach

Co robić z łodygami i liśćmi marihuany po zbiorach.

Uprawianie marihuany polega na wytwarzaniu dużych, aromatycznych coli – jednak pod koniec zbiorów pozostają nam jeszcze łodygi, liście, gleba, korzenie. W większości materiały te trafiają do śmietnika, rzadko do kompostowników… ale co, gdyby można było wykorzystać te materiały aby obniżyć koszty uprawy i poprawić jakość naszych zbiorów?

Rośliny rosną w ciągłym cyklu wymiany składników odżywczych, a rośliny cannabis nie są wyjątkiem. Każdy składnik odżywczy pobrany z ziemi (oprócz wody i CO2) jest po prostu przenoszony z gleby do rośliny. Jednym ze sposobów obniżenia kosztów uprawy i marnotrawienia jest przeanalizowanie sposobów wykorzystania składników, które są zwykle wyrzucane.

Więc jak wykorzystać stare łodygi, liście, ziemię i korzenie?

Rośliny cannabis produkują wyjątkowo włókniste łodygi. Komercyjna uprawa cannabis jest w dużej mierze oparta na pozyskaniu włóknistych roślin oraz oleju, który ekstrahowany jest z jej nasion. Posiadanie jedynie żeńskich roślin nie doprowadzi nas do posiadania żadnych nasion, ale dużej ilości łodyg już tak.

Z pomocą siekierki można pociąć łodygi, które następnie wykorzystamy do stworzenia ściółki, którą skompostujemy. Jednak, aby zadziałała prawidłowo – ściółka może być zastosowana jedynie w ogrodach z żywą glebą. Wykorzystanie jej w innych warunkach może powodować pojawienie się niesprzyjających naszej uprawie owadów oraz pleśni.

Liście cannabis, podobnie jak łodygi, świetnie nadają się do kompostowania – ale można je również wykorzystać do innych celów.

Istnieją dwa główne typy liści cannabis: główne liście oraz liście cukrowe. Główne liście są duże i służą jako główne medium pozyskiwania energii ze słońca. Liście cukrowe to małe, pokryte żywicą liście, które tworzą się wokół pąków.

Ze względu na to, że główne liście nie posiadają dużych ilości kannabinoidów, nie ma sensu wytwarzanie z nich haszyszu. Jednak wiele osób wykorzystuje je do robienia soków – podobnie jak w przypadku innych pospolitych zielonych liści. Możesz je również wysuszyć i pić z nich napar herbaciany lub wykorzystać w tworzeniu wszelkiego rodzaju kremów i maści.

Z drugiej strony, liście cukrowe otulone są grubym płaszczem trichomów. Polecamy tworzenie z nich haszu lub canna – masła. Produkty te mogą być łatwo i bezpiecznie wykorzystywane w domu.

Korzenie cannabis wydają się nie być tak łatwo przetwarzalne jak liście i łodygi cannabis, ale istnieją dowody na to, że były one wykorzystywane w medycynie już od 2700 roku przed naszą erą! Warzone korzenie cannabis były historycznie stosowane w leczeniu bólu, rzeżączki oraz krwotoków podczas ciąży.

Najlepszym sposobem wykorzystania korzeni do użytku leczniczego jest przygotowanie ich jak herbaty lub ususzenie i zmielenie na proszek. Za pomocą takiej bazy można następnie przygotować na przykład balsamy – wystarczy zmieszać proszek lub ciecz z olejkiem lub innym roztworem.

Z tego wszystkiego co wymieniliśmy, największym zmartwieniem po udanych żniwach może jednak okazać się zużyta gleba… w każdym razie – nie musisz jej marnować!
Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy jest ponowne użyźnienie gleby, z której wcześniej korzystałeś, aby mogła ona ponownie ugościć zdrowe i silne rośliny.

Aby sprawdzić czego brakuje w naszej glebie można obecnie na rynku zakupić specjalne zestawy testowe, które dostarczą nam szczegółowe informacje o tym, które składniki odżywcze są obecne lub nieobecne w naszej glebie. Po sprawdzeniu wystarczy, że kupimy gotowy miks składników odżywczych. Bez względu na to, którą metodę użyźniania wybierzesz, przeprowadzenie tego procesu pozwoli na ponowne wykorzystanie gleby, a jednocześnie pozwoli ci zaoszczędzić wiele pieniędzy, szczególnie długoterminowo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.