thc-thc.com.pl

Twoje Ulubione Odmiany i Ich Terpeny

Ahhh, terpeny! Aromatyczny element marihuany oferujący bogaty zestaw smaków i korzyści na podłożu fizycznym, który obecnie zyskuje sporą popularność i uwagę naukowców. W miarę poszerzania się naszej wiedzy na temat nauki o marihuanie, tak samo poszerza się nasza wiedza o terpenach.

Do tej pory w cannabis zidentyfikowano ponad 100 terpenów, każda odmiana posiada profil terpenowy, który jest tak unikalny jak odcisk palca. Ponadto połączenie terpenów i kannabinoidów – takich jak THC i CBD – zapewnia ogromne korzyści i pozytywne efekty w wielu dolegliwościach zarówno fizycznych jak i psychicznych.

Blue Spider: Mircen

Jedna z najpopularniejszych odmian na rynku, Blue Dream, posiada aromat słodkich jagód i mocne efekty psychiczne. Mircen, terpen występujący w największym stężeniu w tej odmianie, zapewnia właściwości przeciwzapalne oraz łagodzące wszelkiego rodzaju ból. Warto łączyć tę odmianę z innymi pokarmami i ziołami bogatymi w mircen, w tym z mango, tymiankiem, kardamonem, trawą cytrynową.

Bonus: Mircen naturalnie i synergicznie współpracuje z THC, pozwalając kannabinoidom przekraczać barierę krew – mózg.

Sour Diesel: Mircen i limonen

Sour Diesel to odmiana podnosząca na duchu i mocno energetyzująca, a jej limonenowy profil podkreśla jej terapeutyczne działanie. Większość owoców cytrusowych posiada ten sam terpen, więc następnym razem gdy kupisz gram Sour Diesel, rozważ również kupienie kilku pomarańczy, aby zmaksymalizować efekty odmiany.

Bonus: Limonen poprawia wchłanianie innych terpenów i substancji chemicznych przez skórę, błony śluzowe i przewód pokarmowy.

Strawberry Cough: Terpinolen

Truskawka, ziele angielskie i kminek zawierają kwiatowy i sosnowy terpinolen, który znajduje się również w tej odmianie. Antybiotyk, przeciwutleniacz i antygen – terpinolen wpływa na centralny układ nerwowy i może przynieść ogromną ulgę w bezsenności.

Northern Light: Kariofilen

Znajdujący się w wielu roślinach i ziołach, kariofylen może pochwalić się mocno pieprznym aromatem i przeciwzapalnymi właściwościami. Z tym bogatym terpenem świetnie łączyć będą się między innymi goździki, cynamon, rozmaryn.

Bonus: Wolisz marihuanę zamiast alkoholu? Wykazano, że kariofilen redukuje ogólną zależność – uzależnienie od alkoholu.

Pineapple Express: Pinen

Jeśli potrzebujesz lepszej koncentracji, rozważ stosowanie odmian bogatych w pinen, ponieważ posiada on właściwości przeciwzapalne oraz pomaga się skupić na działaniu. Rozkoszna, tropikalna odmiana Pineapple zapewni ci dodatkową energię i mocną dawkę tego cudownego terpenu. Pinen pomaga również przeciwdziałać utracie pamięci krótkotrwałej.

Chem OG: Linalol

Linalol znany jest ze swojego lawendowego zapachu, a także efektów przeciwlękowych. Co ciekawe, linalol nie utrzymuje się długo w ciele, a jego efekty zapewniają ulgę w przypadku stresu i depresyjnego nastroju.

Bonus: Linalol świetnie sprawdza się w leczeniu Alzheimera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.