thc-thc.com.pl

Badanie efektywności marihuany w przypadku fibromialgii

Badanie efektywności marihuany w przypadku fibromialgii

Badanie efektywności marihuany w przypadku doświadczania symptomów fibromialgii.

Jak wykazano w badaniu, medyczna marihuana zmniejsza doświadczany ból i zwiększa poziom energii u osób z fibromialgią.

Zgodnie z danymi klinicznymi opublikowanymi ostatnio w Journal of Clinical Rheumatology, korzystanie z medycznej marihuany jest skuteczne w leczeniu objawów związanych z fibromialgią.

Zespół izraelskich naukowców badał skuteczność inhalowanej marihuany u 26 pacjentów u których rozpoznano fibromialgię. Zebrano dane demograficzne, kliniczne i laboratoryjne z rejestrów pacjentów w poszczególnych szpitalach, a samym pacjentom podano do wypełnienia kwestionariusz.

Naukowcy odkryli, że każdy z 26 pacjentów „zgłosił znaczną poprawę w każdym parametrze kwestionariusza”, w tym odnośnie zmniejszania doświadczanego bólu i zwiększenia poziomu energii. Badanie wykazało również, że kilku z pacjentów było w stanie wrócić do wykonywanej wcześniej pracy, gdy zaczęło stosować marihuanę.

Większość pacjentów była także w stanie zmniejszyć przyjmowanie tradycyjnych leków na receptę, w tym opioidowych środków przeciwbólowych i benzodiazepiny, podczas okresu próbnego w trakcie stosowania cannabis. Ostatecznie prawie połowa pacjentow zmniejszyła przyjmowanie leków na receptę o ponad 50 procent.

„Leczenie marihuaną ma znaczny i korzystny wpływ na pacjentów z fibromialgią, z niewielkimi skutkami które można rozważać jako niekorzystne,” podsumowali naukowcy.

Co to jest fibromialgia?

Fibromialgia wpływa na około 4 miliony dorosłych osób w Stanach Zjednoczonych. Jest to zaburzenie, które powoduje powszechny ból mięśniowo – szkieletowy, a także zmęczenie, problemy z pamięcią, senność, problemy z nastrojem.

Przyczyna fibromialgi nie jest do końca rozumiana, ale specjaliści medyczni uważają, że zaburzenie to wiąże się z problemem w jaki mózg przetwarza sygnały bólowe, powodując wzmocnione odczuwanie nacisku który kładziony jest na dane punkty.

Na rozwój tego zaburzenia kobiety są narażone dwukrotnie bardziej niż mężczyźni, ale fibromialgia dotknąć może każdego.

Tradycyjnie fibromialgia leczona jest za pomocą leków przeciwbólowych zarówno na receptę jak i bez recepty. Metody zalecane przez lekarzy obejmują także aktywność fizyczną, dbanie o sen i minimalizowanie doświadczanego na co dzień stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.