thc-thc.com.pl

Najmniej ryzykowny narkotyk rekreacyjny

Marihuana jest od dawna postrzegana jako jeden z najbezpieczniejszych narkotyków rekreacyjnych w dzisiejszej kulturze (pomimo, że U.S. Drug Enforcement Agency wciąż nalega na klasyfikowanie jej w szeregu razem z heroiną i LSD).

Teraz jednak, nowe badania potwierdziły pojęcie bezpieczeństwa marihuany, a nawet idąc dalej nazywając ją – jak dotąd – najmniej ryzykownym narkotykiem rekreacyjnym.

„Powinniśmy przestać walczyć z legalizacją marihuany i zamiast tego skupić się na alkoholu i tytoniu” podkreśla Christopher Ingraham w swoim raporcie dla WP.

„W porównaniu z innymi narkotykami – w tym z alkoholem – marihuana może być nawet bezpieczniejsza niż sądzono wcześniej,” pisze Ingraham. „A wygląda na to, że naukowcy systematycznie lekceważą zagrożenia związane z użytkowaniem alkoholu.”

Podstawą badań było „ilościowe ryzyko zgonu związanego z zastosowaniem różnych powszechnie stosowanych substancji” wyjaśnia Ingraham.

„Okazało się, że na poziomie indywidualnego użytku, alkohol był najbardziej śmiertelną substancją, a zaraz po nim heroina i kokaina. A dużo dalej, na samym końcu listy? Marihuana – około 114 razy mniej śmiertelna niż alkohol.”

„Marihuana jest również jedynym przebadanym narkotykiem, który wskazał na niskie ryzyko śmierci użytkowników.”

Wyniki badań wspierają podobne badania, które były przeprowadzone w ciągu ostatniej dekady, składając w zasadzie bardzo podobne wnioski. „Ale biorąc pod uwagę obecne międzynarodowe debaty nad statusem prawnym marihuany i zagrożeń związanych z jej stosowaniem, badanie pojawiło się w odpowiednim momencie,” dodaje Ingraham.

Inne niedawne badanie nad bezpieczeństwem marihuany wykazało, że osoby, które wsiadły za kierownicę po spożyciu marihuany są o wiele bezpieczniejsi niż ci, którzy spożyli alkohol.

Ingraham opisał kilka stanów, takich jak Kolorado, w których wraz z wejściem swobodniejszych przepisów dotyczących marihuany, przyjęto także przepisy określające marihuanę oraz alkohol na tym samym poziomie jako zaburzające możliwość jazdy. Badania pokazują jednak, że jednemu do drugiego jest bardzo daleko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.