thc-thc.com.pl

Nastolatek deportowany przez gram marihuany

W Den Moines, w stanie Iowa, 19 – latek przebywał w więzieniu przez pięć miesięcy po tym jak został złapany na posiadaniu 1 grama marihuany, a obecnie podjęto decyzję o jego deportowaniu do Meksyku.

Decyzja zapadła ze względu na połączenie polityki Deferred Action for Childhood Arrivals (DACA) oraz poglądów stanu na temat marihuany.

Niedawno, DACA przyznało w wiadomościach, że prezydent Trump ogłosił koniec polityki dotyczącej przyznawania tymczasowego statusu prawnego imigrantom, którzy zostali przywiezieni tutaj jako dzieci przez swoich rodziców za czasów prezydenta Obamy.

Luis Quintana Alvarez, student East High przybył do Stanów Zjednoczonych ze swoją matką i rodzeństwem, gdy miał zaledwie 11 miesięcy i otrzymał status DACA. Jednak rok temu, podczas jazdy samochodem w towarzystwie kuzyna został zatrzymany za zbyt szybką jazdę. Przy wypisywaniu mandatu policjanci odkryli, że w samochodzie znajduje się gram marihuany, który według raportu wart był około 10 dolarów.

Według Quintana i jego adwokata, Ta-Yu Yang, marihuana należała właśnie do niego (Quintana chciał chronić swojego kuzyna przed wyrzuceniem ze szkoły). Nastolatek, który dopiero ukończył 18 lat, zdał sobie sprawę, że ze względu na swój wiek, jemu łatwiej będzie się wytłumaczyć z całej sprawy. Choć sam zarzut doprowadził do wyroku w zawieszeniu, spowodował on zaangażowanie się służb federalnych, a wszystko to ze względu na status DACA, który został wycofany przez rząd. Wkrótce potem podjęto decyzję o deportacji i odmowie kaucji.

Oczywiście, Quintana próbował się odwołać twierdząc, że gram cannabis nie jest żadnym poważnym przestępstwem związanym z kontrolą substancji zdefiniowaną w prawie imigracyjnym.

Niestety, odwołanie zostało odrzucone. Quintana, który jest Amerykaninem pod każdym względem z wyjątkiem paszportu mówi, że jego świat się skończy, jeśli zostanie wydalony do Meksyku.

„Będę czuł się jak obcokrajowiec, ponieważ prawie całe swoje życie spędziłem w Ameryce.”

Adwokat Quintana, Yang, apelował właśnie o ostatnie możliwe już odwołanie do Board of Immigration Appeals. Istnieje jeszcze nadzieja, że sędzia, do którego trafi wniosek wykaże niezależną opinię i uzna, że Luis Quintana zasługuje na szansę.

My trzymamy kciuki za tego nastolatka!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.