thc-thc.com.pl

Czy palenie cannabis podnosi ciśnienie krwi?

Nadciśnienie tętnicze jest stanem chorobowym charakteryzującym się przedłużonym stanem wysokiego ciśnienia krwi. Ten wysoki poziom ciśnienia krwi oznacza, że siła wywierana przez krew na ścianę naczyń krwionośnych jest wysoka, co sprawia, że serce musi pracować ciężej, aby pompować krew do całego ciała. Długotrwały stres, zła dieta, choroby nerek, czy nadwaga to czynniki, które przyczyniają się do nadciśnienia tętniczego. Biorąc pod uwagę częstość występowania wysokiego ciśnienia krwi (co trzecia osoba dorosła), wiele osób zastanawia się, jakie efekty może przynieść stosowanie marihuany w tym stanie.

Jeśli chodzi o zarządzanie ciśnieniem krwi palenie jako sam proces jest odradzane przez ekspertów medycznych. Oczywiście, papierosy i tytoń są odradzane, ale badania dotyczące cannabis wykazują, że palenie marihuany powoduje krótko po spożyciu wzrost ciśnienia krwi, które następnie spada do niskiego poziomu (niedociśnienie).

Mimo, że Narodowy Instytut Zdrowia poinformował, że „inhalacja THC wywołuje dłuższe i bardziej znaczące obniżenie ciśnienia tętniczego u osób mających z tym problem”, badanie przeprowadzone na Harvard Medical School stwierdziło, że palenie marihuany zwiększać może pięciokrotnie ryzyko wystąpienia zawału serca w ciągu pierwszej godziny od zapalenia.

W każdym razie ryzyko to jest porównywalne do ryzyka pojawiającego się przy aktywności seksualnej, i znacznie mniejsze niż ryzyko pojawiające się przy kokainie lub alkoholu.

Poza badaniem przeprowadzonym na Harvardzie, większość badań nad ciśnieniem tętniczym pokazuje, że może ono powodować problemy sercowo – naczyniowe, takie jak niewydolność serca, zawał serca i udar mózgu, a marihuana nie wydaje się zwiększać takiego ryzyka.

W roku 2006 The Forensic Science, Medicine and Pathology Journal opublikowało raport, który podsumowano, że

„Pomimo ogromnej popularności narkotyku, doniesienia o udarze mózgu oraz zawale serca związanym z cannabis są tak rzadkie, że praktycznie nie są zgłaszane.”

W rzeczywistości, regularne stosowanie marihuany, a nawet rozwinięcie tolerancji wiąże się z obniżonym ciśnieniem krwi u wielu ludzi.

„Manipulacja farmakologiczna systemu endokannabinoidowego może oferować nowe podejście terapeutyczne w leczeniu nadciśnienia tętniczego i niedokrwiennej chorobie serca.”

Warto również zauważyć, że większość badań dotyczących stosowania marihuany oraz nadciśnienia tętniczego koncentrowała się na THC, a nie na CBD. U niektórych ludzi THC pogarsza epizody lękowe i przyspiesza rytm serca, co może mieć pewne peryferyjne działanie na poziom ciśnienia krwi. CBD natomiast wydaje się zmniejszać skurczowe ciśnienie krwi zarówno w spoczynku jak i podczas stresu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.