thc-thc.com.pl

Znane medyczne zastosowania marihuany

1. Badania na zwierzętach pokazują, że marihuana chroni mózg po udarze mózgu.
Przegląd badań przedklinicznych przeprowadzonych przez Uniwersytet w Nottingham, opublikowany w 2015 roku, pokazuje, że marihuana może pomóc chronić mózg przed uszkodzeniami powodowanymi przez udar, poprzez zmniejszenie wielkości obszaru dotkniętego udarem – przynajmniej u szczurów, myszy i małp. „Potrzebne są dalsze badania w wieku, płci żeńskiej, u większych zwierząt, z innymi chorobami współistniejącymi,” zauważają naukowcy – i wreszcie, jeżeli to możliwe, u ludzi.

konopia-w-ciazy-efekty-noworodki-a-marihuana

Nie jest to badanie, które wykazuje jedynie działanie neuroprotekcyjne konopi. Niektóre badania wskazują, że roślina może pomóc chronić mózg także po innych rodzajach urazów mózgu.

2. Związki znajdujące się w marihuanie mogą pomóc chronić mózg w inny sposób.
„Już teraz wielu lekarzy i naukowców wierzy, że marihuana ma niezwykle silne właściwości neuroprotekcyjne,” mówi emerytowany profesor psychiatrii i marihuany z Harvardu, Lester Grinspoon.

3. Marihuana pomaga wyeliminować koszmary.
Jest to nieco skomplikowane, ponieważ wiąże się z efektami, które mogą być zarówno pozytywne jak i negatywne. Marihuana zakłóca cykle snu poprzez przerwanie późniejszych faz snu REM. Na dłuższą metę może to być problem dla stałych użytkowników marihuany.

Jednak dla osób cierpiących z powodu poważnych koszmarów, zwłaszcza tych związanych z PTSD, może to być pomocne. Koszmary i inne sny występują w tych samych fazach snu. Przez przerywanie fazy snu REM, wiele z tych marzeń sennych nie może wystąpić. Badanie z użyciem syntetycznych kannabinoidów, takich jak THC, ale nie takich samych, wykazało istotne zmniejszenie liczby koszmarów u pacjentów z PTSD.

4. Marihuana zmniejsza okropny ból i nudności związane z chemioterapią, a także pobudza apetyt.
Jednym z najbardziej znanych medycznych zastosowań marihuany u ludzi jest stosowanie jej jako środek łagodzący skutki uboczne chemioterapii.

Pacjenci z nowotworami leczeni chemioterapią cierpią na bolesne nudności, wymioty i utratę apetytu. Te skutki mogą powodować dodatkowe komplikacje zdrowotne.

Medyczna marihuana pomaga zmniejszyć te skutki uboczne, łagodzi ból, zmniejsza nudności i stymuluje apetyt.

5. Marihuana może pomóc ludziom uzależnionym od alkoholu stanąć na nogi.
Marihuana jest bezpieczniejsza niż alkohol, co nie znaczy, że jest całkowicie wolna od ryzyka, ale znacznie mniej uzależnia i nie powoduje tak wielkich obrażeń fizycznych.

Schorzenia takie jak alkoholizm obejmują zakłócenia w systemie endokannabinoidowym. Z tego powodu, niektórzy ludzie uważają, że marihuana może pomóc pacjentom walczącym z tym zaburzeniem.

Badania w HRJ pokazują, że niektórzy ludzie stosują marihuanę jako mniej szkodliwy substytut alkoholu, leków na receptę i innych nielegalnych narkotyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.