thc-thc.com.pl

Receptory Kannabinoidowe

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego cannabis posiada tak silne działanie medyczne i psychoaktywne? Zioło oddziałuje na nasz organizm w taki sposób, w jaki żadna inna roślina nie potrafi. Marihuana posiada związki chemiczne, które są unikalne i ograniczone jedynie do cannabis, co czyni ją anomalią w wielkim świecie flory. Związki te nazywają się kannabinoidami i mogą współdziałać ze specjalnymi miejscami w komórkach ludzkich. Ale dlaczego tak się dzieje?

Cannabis wywiera działanie psychoaktywne oraz medyczne angażując się w specjalne miejsca – receptory – w komórkach ludzkich. Te miejsca, receptory, nazywa są specyficznie receptorami kannabinoidowymi. Czasami nieprawidłowo nazywa się je „receptorami cannabis”.

Związki znajdujące się w marihuanie parają się z tymi receptorami, ale to nie oznacza, że zostały do nich specjalnie zaprojektowane.

Zamiast tego, my jako ludzie posiadamy receptory kannabinoidowe, ponieważ nasz organizm tworzy swoją własną wersję związków znajdujących się w marihuanie, które nazywają się endokannabinoidami. Endokannabinoidy to nasz własny tetrahydrokannabinol (THC). THC jest głównym składnikiem psychoaktywnym w roślinie cannabis.

Endokannabinoidy często pomijane są w podręcznikach medycznych, ale mają one nieskończenie wielkie znaczenie dla zdrowia ludzkiego. Endokannabinoidy docierają do tego, co określa się jako system endokannabinoidowy (ECS).

ECS jest jedną z największych sieci neuroprzekaźników w organizmie człowieka. Neurotransmitery do cząsteczki komunikacyjne, które pomagają mózgowi oraz organizmowi komunikować się ze sobą za pośrednictwem komórek nerwowych.

ECS jest siecią neuroprzekaźników, która działa jako regulator homeostatyczny. Jest to fantazyjny termin dla układu, który pomaga zachować optymalną równowagę w naszym ciele.

ECS pomaga koordynować komunikaty między mózgiem a organizmem, zapewniając, że obydwa reagują odpowiednio zarówno na bodźce wewnętrzne jak i środowiskowe.

Badania sugerują na przykład, że ECS pomaga utrzymać cykl snu, zapewniają, że organizm staje się zmęczony we właściwym czasie i pomaga nam budzić się rano. Podobnie z apetytem, cząsteczki endokannabinoidów informują kiedy jesteśmy głodni i sygnalizują, że nadszedł czas, aby jeść – w określonych porach dnia.

Naukowcy nadal badają sposoby działania ECS, ale wiadomo już, że system reguluje:
• sen,
• apetyt,
• ból,
• odczuwanie przyjemności,
• funkcje poznawcze,
• pamięć,
• uczucie witalności,
• nastrój,
• wzrost,
• ruch,
• funkcje immunologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.