thc-thc.com.pl

Alkohol

Mieszanie alkoholu z jakimikolwiek lekami praktycznie nigdy nie jest dobrym pomysłem. W rzeczywistości, zmieszanie jej z niektórymi lekami (zwłaszcza opioidami i środkami depresującymi ośrodkowy układ nerwowy, takimi jak benzodiazepiny, barbiturany i lekarstwa na sen) może okazać się śmiertelne. Ale co z alkoholem i marihuaną? Nie ma wątpliwości, że połączenie cannabis z alkoholem jest bardzo popularne. Ale co mówią badania? Czy mieszanie tych dwóch substancji jest w porządku? Ogólnie rzecz borąc, wyciąganie wniosków w oparciu o dostępne badania podlega interpretacji i osobistym uprzedzeniom. Te same badania mogą być interpretowane pozytywnie lub negatywnie, w zależności od twojej perspektywy. Z jednej strony, badania dostarczają istotne dowody na to, że alkohol zwiększa poziom THC we krwi (chociaż żadne z dowodów nie sugerują, że THC zwiększa poziom alkoholu we krwi). Z drugiej strony, niektóre badania sugerują, że ludzie spożywają mniej alkoholu podczas stosowania marihuany.

Te dwa ustalenia nie wykluczają się wzajemnie. W rzeczywistości mają sens. Jeśli THC reaguje na alkohol wzbudzając pożądany wpływ na nastrój, użytkownik potrzebuje mniej alkoholu. Istnieje jedno badanie, opublikowane przez National Institute on Drug Abuse (NIDA), widniejące pod nazwą „Alcohol and Marijuana: Concordance of Use by Men and Women”. Badanie wykazało, że 14 na 16 osób sięgało po znacznie mniej alkoholu, gdy zarówno alkohol jak i cannabis były dostępne (w porównaniu do tego, gdy dostępny był tylko alkohol). 12 z 16 uczestników spożyło nieco więcej marihuany, gdy obydwie substancje były dostępne (w porównaniu do czasu, gdy dostępna była tylko marihuana). Zasadniczo, gdy ludzie mają dostęp do obu substancji, zmienia się ich wzorzec konsumpcji: palą więcej, ale piją mniej. To małe badanie, więc niekoniecznie powinniśmy je generalizować, jednak wydaje się ono zgodne z doświadczeniami większości ludzi.

Jak alkohol wpływa na stężenie THC we krwi?

Mówiąc to, nadal trzeba być ostrożnym. Po pierwsze, alkohol i marihuana powodują jeszcze większe niebezpieczeństwo niż przy niezależnym wykorzystaniu każdej z tych substancji. Po drugie, jeśli ktoś pije zbyt wiele – do tego stopnia, że musi zwymiotować, aby pozbyć się toksyn – warto pamiętać, że cannabis hamuje nudności oraz wymioty. Zapobiegając wymiotom, narażasz się na większe ryzyko wystąpienia toksyczności alkoholowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.