thc-thc.com.pl

Medyczna Marihuana wiąże się ze zmniejszeniem otyłości

San Diego, Kalifornia: Z danych opublikowanych w internecie przez „The Journal Health Economics” wynika, że uchwalenie w całym stanie ustaw zezwalających na użycie marihuany do celów terapeutycznych jest związane z roczną redukcją kosztów w sprawie leczenia otyłości.

weight

Grupa badaczy z Uniwersytetu w San Diego i Cornell porównała dane z 12 lat z Amerykańskiego Ośrodka CDC – BRFSS w celu zbadania skutków medycznych marihuany na masę ciała, kondycję fizyczną i ćwiczenia.

Twierdzą, że „Wprowadzenie ustawy o dostępności medycznej marihuany jest związane ze spadkiem 2% – 6% prawdopodobieństwa wystąpienia otyłości. Nasze szacunki wskazują, że ta ustawa powoduje roczne redukcje kosztów związanych z leczeniem otyłości w wielkości $58 – $115 (~229 – 454zł) na osobę.”

Dla osób w wieku 35 lat lub starszych, autorzy stwierdzili, że wprowadzenie ustawy o legalizacji medycznej marihuany jest „związane ze wzrostem kondycji fizycznej i częstszymi ćwiczeniami fizycznymi, zgodnie z hipotezą jej medycznego wykorzystania.” W przypadku osób młodszych, zauważono, że spadek otyłości jest wynikiem mniejszego spożycia alkoholu.

Badacze doszli do wniosku, że „Wyniki są zgodne z hipotezą, która mówi, że ustawa o legalizacji może skłonić starsze osoby do używania marihuany w celach zdrowotnych oraz spowodować dostępność mniej kalorycznego sposobu rekreacji wśród osób młodszych.”

Wyniki te są zgodne z wynikami wcześniejszych badań stwierdzających, że ludzie, którzy zażywają konopie mają niższy wskaźnik masy ciała oraz mniejsze ryzyko otyłości w przyszłości w porównaniu do osób postronnych.

Opublikowane w tym miesiącu dane przedkliniczne w czasopiśmie „PloS One” informują również, że podawanie kannabinoidów (organiczne związki chemiczne oddziaływające na receptory kannabinoidowe, występujące w konopiach jako alkaloidy roślinne) myszom jest związane z zapobieganiem przybieraniu na wadze w przypadku otyłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Medyczna Marihuana wiąże się ze zmniejszeniem otyłości”


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.