thc-thc.com.pl

Dermatolodzy mówią, że marihuana może poprawić stan skóry, ale nie za pomocą palenia

skora-marihuana-stosowana-na-skore-nasiona-marihuany-thc-cbd

Eksperci twierdzą, że marihuana oferuje korzyści dla skóry, ale wszystko zależy od tego, w jaki sposób ją przyjmujesz.

Jak się okazuje, substancje medyczne znajdujące się w marihuanie nie tylko przydatne są w leczeniu niektórych chorób skórnych, ale również mają potencjał, aby skóra wyglądała młodziej. doktor Bobby Buka i doktor Ariel Ostad wyjaśniają, że substancje chemiczne znajdujące się w marihuanie, zwane kannabinoidami, są silnymi przeciwutleniaczami i środkami przeciwzapalnymi.

Doktor Buka mówi, że podobnie jak czerwone widno, umiarkowane stosowanie marihuany może być dobre dla skóry. Jednak kluczem do uzyskania tych korzyści jest to, w jaki sposób spożywa się marihuanę.

„ System aplikowania jest naprawdę krytyczny… Nawet stosowanie bongo jest lepsze (niż palenie skręta).”

Rzeczywiście, palenie marihuany, podobnie jak palenie papierosów ma negatywny wpływ na skórę, co może przeciwdziałać właściwościom przeciwstarzeniowym rośliny i przyspieszać jej starzenie zamiast osłabiać ten efekt.

Powodem wydaje się być to, iż palenie marihuany uwalnia podobną ilość substancji rakotwórczych, co papierosy.

Podczas gdy THC może w pewnym stopniu uchronić przed szkodliwymi efektami ubocznymi palenia, doktor Buka ostrzega, że palenie jointów, może prowadzić do zmniejszonej produkcji kolagenu – co prowadzi do starzej wyglądającej skóry.

Ostrzega również, że palenie marihuany może zaostrzyć stany skóry takie jak łuszczyca czy trądzik różowaty.

Waporyzatory, które ogrzewają marihuanę do niższych temperatur niż jointy lub bongo, są prawdopodobnie najlepszym sposobem na przezwyciężenie tych niedogodności.

Smoła wytwarzana w wyniku spalania zawiera wiele szkodliwych produktów ubocznych.

Jeśli chodzi o medyczne zastosowanie marihuany, preparaty miejscowe są kolejnym sposobem uniknięcia potencjalnych szkód, które powoduje palenie.

Z drugiej strony, doktor Ostad wierzy, że marihuana może przynieść inne korzyści skórze, które są niezależne od tego, w jaki sposób jest ona aplikowana. Wyjaśnia, że zdolność marihuany do poprawy samopoczucia, może również mieć pozytywny wpływ na stan skóry.

„Receptory THC rzeczywiście mogą prowadzić do zwiększonej produkcji neuroprzekaźników, które sprawiają, że czujemy się lepiej, tak jak serotonina.”

Doktor Buka dodaje, że zmniejszenie stresu po prostu może również pomóc w przypadku niektórych chorób skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.