thc-thc.com.pl

Anandamid – Ludzka Wersja THC

Czy ludzie zostali stworzeni do konsumpcji marihuany? Wydaje się, że ciało ludzkie wytwarza własną wersję THC. Ta cząsteczka nie tylko powoduje, że jesteś głodny, zadowolony i senny, ale ma kluczowe znaczenie w niektórych funkcjach ciała. O jakim związku mowa? Anandamid, cząsteczka rozkoszy.

Ale co to jest anandamid?

Mówiąc prosto, anandamid (AEA) jest ludzką wersją THC. Cząsteczka została nazwana przez Dr. William Devane, który odkrył ją podczas pracy z Dr. Raphael Mechoulam, człowiekiem, który wraz ze swoim zespołem badawczym odkrył THC. „Ananda” jest sanskrytem dla szczęścia.

Ta cząsteczka jest jednym z dwóch podstawowych związków kryjących się pod nazwą endokannabinoidy, które są zwierzęcymi wersjami cząsteczek wytwarzanych przez roślinę cannabis. Pełna nazwa anandamidu to N-arachidonoylethanolamine.

Kannabinoidy wytwarzane przez cannabis nazywane są fitokannabinoidami. Endo odnosi się do wnętrza ciała, podczas gdy fito dotyczy roślin. Zarówno endokannabinoidy jak i fitokannabinoidy są cząsteczkami używanymi przez większy układ endokannabinoidowy (ECS).

ECS to rozległa sieć neuroprzekaźników, która odgrywa ważną rolę w wielu różnych funkcjach ciała, a w tym:
• pamięć,
• funkcje poznawcze,
• sen,
• apetyt,
• nastrój,
• strach,
• skupienie uwagi,
• ból,
• reprodukcja,
• funkcja immunologiczna,
• ruch,
• przyjemność.
…i wiele więcej!

Układ endokannabinoidowy jest tak duży i istotny, że prawie każdy narząd w ciele odpowiada na receptory kannabinoidowe. System ten jest istotnym mostem pomiędzy ciałem a mózgiem, a endokannabinoidy takie jak anandamid są przekaźnikami, które pomagają mu działać.

Anandamid znany jest jako ludzka wersja THC nie bez powodu. THC uderza jedno z tradycyjnych miejsc wiązania anandamidu. Głównymi miejscami wiążącymi są receptory kannabinoidowe CB1 i CB2. THC pasuje tam, gdzie pasuje anandamid.

Choć może być to temat do debaty, badania wskazują, że THC jest częściowym agonistą receptorów CB1 i CB2. Oznacza to, że mimo iż angażuje receptory, to nie do końca. Po drugie, THC ma znacznie dłuższy okres półtrwania niż AEA. AEA ulega rozkładowi w ciągu 30 minut, a THC może być wydalane wraz z moczem do siedmiu dni.

Badania sugerują, że że kannabidiol (CBD), związek, który nie powoduje psychoaktywnego haju, może poprawiać krążenie AEA, zapobiegając jego rozpadowi. Badania nad liniami komórkowymi sugerują, że leczenie za pomocą CBD uniemożliwia FAAH obniżanie poziomu AEA. Uważa się, że to zwiększa ilość AEA w organizmie, co może łagodzić uczucie lęku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.