thc-thc.com.pl

Jak rozpoznać pleśń na roślinach cannabis?

Nie ma nic gorszego niż spędzenie wielu miesięcy pracy na wyhodowanie własnych roślin marihuany i odkrycie na niej pleśni. Jednak identyfikacja pleśni na konopiach indyjskich może być trudniejsza niż myślisz. Zwykle można ją dostrzec wytrenowanym okiem – istnieje kilka różnych rodzajów pleśni. Podobnie jak ważne jest rozpoznawanie pleśni na żywych roślinach, tak samo ważnym jest, aby móc ją zidentyfikować na roślinach lub na utwardzonym produkcie końcowym i usunąć w odpowiednim momencie, zanim stanie się problemem. Ważne jest, aby chronić własne zdrowie i zdrowie tych, którzy mogą spożywać twój produkt, aby zapewnić, że marihuana jest bezpiecznie spożywana i celebrowana.

Typowe rodzaje pleśni
Oto niektóre rodzaje pleśni, które najprawdopodobniej spotkasz, jeśli spędzisz trochę czasu na uprawie konopi indyjskich.
1. Mączniak

Mączniak prawdziwy (PM) przypomina lekki, biały pyłek na liściach lub pąkach roślin. Może pojawić się znienacka i szybko rozprzestrzenić się po całym ogrodzie, jeśli nie zostaną podjęte jakieś środki zapobiegawcze. PM uwielbia rozwijać się na roślinach, które czują się trochę niezdrowo i będzie się dobrze rozwijać przy niskiej jakości przepływu powietrza w twoim ogrodzie.

Dla niewprawnego oka PM może wyglądać jak młode trichomy . Jeśli podejrzewasz PM, użyj szkła powiększającego, aby zbadać swoje pąki – zobaczysz wyraźną różnicę między białą pleśnią a pięknymi otaczającymi ją trichomami. Jeśli ją tam znajdziesz, najlepiej od razu wyrzuć pąki oraz liście – nie chcesz jej spożywać, uwierz nam, i musisz w jakiś sposób zapobiec jej dalszemu rozprzestrzenianiu się.

2. Szara pleśń (Botrytis)

Szara pleśń rozwinie się w twoich pąkach i wyrośnie, jeśli w uprawianych roślinach (a właściwie ich colach) będzie zbyt dużo wilgoci. Znamienne ślady pleśni w twoich pąkach to umierające liście na zewnątrz lub wiotka cola. Jeśli zauważysz te objawy, nie marnuj czasu na badanie problemu – od razu odetnij colę i usuń ją z ogrodu. Ze względu na to, że problem ten pojawia się ze względu na gromadzenie się wilgoci, niekoniecznie rozprzestrzeniać będzie się w taki sposób jak PM, co daje ci możliwość uratowania swoich roślin.

Pleśń zwykle pojawia się w uprawie outdoor po ulewnych opadach, szczególnie pod koniec sezonu, gdy pąki są duże i gęste.

Aby dostrzec pleśń w utwardzonym produkcie, miej oko na nie podczas ich mielenia. Powinieneś być w stanie ją wyraźnie zidentyfikować; od razu wyrzuć pąki zawierające pleśń.
Jak powstaje pleśń i jak jej zapobiegać

Pleśnie to grzyby, które rozwijają się w ciepłych, wilgotnych warunkach. Rozwijają się z zarodników, które przemieszczają się w powietrzu, i niewidoczne są gołym okiem. Pleśń jest tak naprawdę ważna w ekosystemie, ponieważ rozkłada martwy materiał roślinny – jednak nie chcesz jej zobaczyć na swoich pąkach.

Pleśń może rozwijać się na konopiach indyjskich z powodu problemów z:
• wilgotnością
• przepływem powietrza
• temperaturą
• zdrowiem roślin.
Każdy z tych czynników lub ich kombinacja może stworzyć środowisko odpowiednie do rozwoju pleśni na twoich pąkach.
Zapobieganie pleśni w uprawie indoor

Najlepszym sposobem zapobiegania rozwojowi pleśni jest zapewnienie stałego klimatu w pomieszczeniu do uprawy. Za pomocą wentylatorów, osuszaczy, systemów kontroli temperatury i wentylacji można utrzymywać niską wilgotność, wzrost przepływu powietrza i stałą temperaturę. Stworzy to stabilne środowisko i zwiększy ogólny stan zdrowia twoich roślin.

Inne sposoby zmniejszenia szans na pleśń w ogrodzie to:
• przycinanie roślin
• właściwe rozmieszczenie roślin w uprawie
• właściwe podlewanie/ dokarmianie roślin.

Przycinanie roślin oraz odpowiednie odstępy zwiększają przepływ powietrza przez baldachim, pomagając zmniejszyć wilgotność. Jeśli będziesz nadmiernie podlewać rośliny, zwiększy to poziom wilgotności i rośliny nie będą w stanie wchłonąć wody, co z kolei spowoduje jej odparowanie do powietrza i ogólną większą wilgotność pokoju uprawy.

Niedożywienie lub nadmierne odżywianie roślin osłabia ich układ odpornościowy i czyni je bardziej podatnymi na atak pleśni.
Zapobieganie pleśni w uprawie outdoor

Kiedy uprawiasz marihuanę outdoor, jesteś bardziej ograniczony, ze względu na brak kontroli klimatu. Niezbędne w uprawie na zewnątrz są odpowiednie odstępy, przycinanie oraz właściwe dokarmianie roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.