thc-thc.com.pl

Stany USA, w Których Musisz Uważać Podwójnie

Mimo, że w ciągu ostatnich 3 – 4 lata podejmowane są działania legislacyjne i kulturowe w zakresie marihuany, przed USA nadal długa droga na ustabilizowanie pełnego dostępu do medycznej i rekreacyjnej marihuany. Obecnie setki tysiące osób otrzymują mandaty lub odsiadują karę w więzieniu za proste posiadanie lub użycie cannabis. Z każdym dniem kryminalizacja marihuany jest coraz mniej sensowna. Argumenty takie jak „to narkotyk”, „jest szkodliwa”, „zwiększa poziom przestępczości” łatwo wyeliminowane zostały przez fakty, a mimo to kilka stanów nadal nalega na egzekwowanie surowych kar.

1. Wisconsin

Posiadanie jakiejkolwiek ilości marihuany powoduje poważne zarzuty, dochodzące do 6 miesięcy więzienia. Stan niedawno przyjął prawo dotyczące medycznej marihuany, które pozwala tylko na stosowanie produktów zawierających CBD w leczeniu naprawdę ciężkich stanów.

2. Floryda

Na Florydzie rekreacyjne posiadanie „20 gramów cannabis lub mniej jest przestępstwem za które grozi 12 miesięcy pozbawienia wolności i grzywna w wysokości 1.000 dolarów”. Posiadanie więcej niż 20 gramów marihuany jest przestępstwem, którego następstwem jest do 5 lat więzienia oraz grzywna w wysokości 5.000 dolarów!

Prawdopodobnie najtrudniejszym aspektem prawa na Florydzie jest to, że wyroki skazujące powodują automatycznie zawieszenie licencji kierowcy na rok, niezależnie od tego, czy pojazd był zamieszany w przestępstwo czy nie.

3. Arizona

Każde ilości cannabis wynoszące do 1kg traktowane są jako przestępstwo klasy 6, a kara za nie wynosi od 4 miesięcy do 2 lat więzienia oraz grzywną, która maksymalnie może wynieść 150.000 dolarów.

Nawet nie rozważaj tutaj sprzedaży lub uprawy, ponieważ grozi to wyrokiem wynoszącym minimum 1 – 2 lata jeśli ilość marihuany wynosi poniżej 1kg, a jeśli powyżej 1kg – 12,5 roku.

4. Indiana

Posiadanie jakiejkolwiek ilości cannabis w stanie Indiana grozi 180 dniowym więzieniem. Stan przyjął własne prawo dotyczące medycznej marihuany, aby umożliwić stosowanie leków oraz badań i sprzedaży produktów konopnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.