thc-thc.com.pl

Medyczna marihuana na świecie

• Holandia

Mała liczba państw ustanowiła legalnych dostawców medycznej marihuany. Na przykład, Holandia utrzymuje Dutch Office for Medicinal Cannabis, co pozwala aptekom legalnie sprzedawać recepty. Dwa główne produkty (Bedrocan i Bedrobinol) są dwa razy droższe niż marihuana i haszysz, które są sprzedawane w holenderskich coffee shopach. Droga natura tych dwóch produktów jest wynikiem starannej procedury kontroli jakości, która gwarantuje, że zanieczyszczenie pleśnią, bakteriami, pestycydami i innymi rzeczami nie stanowi problemu. Pomimo faktu, że holenderscy pacjenci mogą otrzymywać recepty dostosowane przez krajowy system opieki zdrowotnej, większość osób wydaje się po prostu uzyskiwać lekarstwo z coffee shopów. Doprowadziło to do zmniejszenia oraz niezadowalającego zapotrzebowania na niderlandzkie konopie medyczne.

• Kanada

W przeciwieństwie do Stanów Zjednoczonych, najwyższy sąd w Kanadzie uznał, że zakaz medycznej marihuany jest niezgodny z konstytucją, a tym samym nakazał rządowi zapewnić legalny dostęp do medycznej marihuany. W odpowiedzi rząd utworzył skomplikowany i biurokratyczny program rejestracji dla pacjentów prowadzony przez Health Canada. Pacjenci muszą wypełnić szczegółowy wykaz formularzy u lekarza. Jeśli cierpią z powodu choroby, która nie znajduje się na liście uznanych wskazań (MS, choroba rdzenia kręgowego lub jego uraz, rak, AIDS/HIV, ciężkie zapalenie stawów i padaczka) muszą uzyskać pozwolenie od dwóch lekarzy oraz jednocześnie wykazać, że inne, tradycyjne leki nie działały. Pacjenci, którzy są zatwierdzeni, mają możliwość ubiegania się o pozwolenie na uprawę własnej marihuany lub po prostu możliwość zakupienia leku od zatwierdzanego przez rząd kontrahenta (Prairie Plant Systems), który kultywuje ogród w opuszczonej kopalni w Flin Flon, Manitoba.

Kanadyjscy pacjenci często narzekają na złą jakość oraz wysoką cenę rządowej marihuany, uciążliwe oraz trudne przepisy obowiązujące dzięki Health Canada, a także wyraźny brak współpracy ze strony kanadyjskich lekarzy. Z tego powodu wielu Kanadyjczyków po prostu otrzymuje marihuanę od przyjaciół lub z jednego z coraz większej liczby nielegalnych „klubów współczucia”.

• Izrael

Klinika w Tel Awiwie w Izraelu zaczęła dostarczać medyczną marihuanę za zgodą Ministerstwa Zdrowia. Lek jest dostarczany bezpłatnie pacjentom z AIDS, rakiem, lub chorobą Crohna. Marihuana jest produkowana przez klinikę w bezpiecznym ogrodzie indoor. Ma bardzo wysoką jakość i jest prowadzona przez doświadczonego hodowcę medycznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.