thc-thc.com.pl

Ustawa zniesie federalny zakaz marihuany

Nowa ustawa zniesie federalny zakaz marihuany. Senator Ron Wyden i przedstawiciele senatu, Earl Blumenauer i Jared Polis, wprowadzili ustawę, która umożliwi stanom tworzenie własnej polityki regulacyjnej marihuany bez ingerencji strony federalnej. Oprócz usunięcia marihuany z United States Controlled Substances Act, ustawa ta również usuwa władzę wykonawczą US Drug Enforcement Administration w sprawach związanych z posiadaniem, produkcją i sprzedażą marihuany – co pozwala rządom stanowym na regulowanie działań, które uznają za właściwe.

„Wprowadzenie tego konkretnego aktu prawnego w Senacie Stanów Zjednoczonych jest kolejnym sygnałem, że rosnące poparcie społeczne dla zakończenia wojny z marihuaną przekłada się na poparcie polityczne wśród urzędników federalnych,” powiedział dyrektor wykonawczy NORML, Erik Altier.

Dwadzieścia dziewięć stanów i Dystrykt Kolumbii zalegalizowały medyczną marihuanę, a osiem stanów posiada regulacje dotyczące rekreacyjnej marihuany (marihuana dla dorosłych). Szacuje się, że 63 milionów Amerykanów zamieszkuje w jurysdykcjach, w których każdy w wieku 21+ może posiadać marihuanę. Wyborcy popierają zmiany w polityce. Według ankiety 2017 Quinnipiac University, 59% Amerykanów popiera legalizację marihuany, a 71% uważa, że stany, a nie rząd federalny powinny ustanawiać politykę dotyczącą marihuany.

Ustanowienie tych zasad nie wpłynęło negatywnie na żadne z czynników takich jak bezpieczeństwo w miejscu pracy, wskaźniki przestępczości, bezpieczeństwo w ruchu lub wzorce stosowania wśród młodzieży. Politycy poddali także symulacjom rozwój gospodarczy i dochody z podatków. Raport szacuje, że 123 000 Amerykanów pracuje obecnie w pełnym wymiarze godzin w przemyśle konopnym. Przychody podatkowe z takich stanów jak Kolorado, Oregon i Waszyngton już przekroczyły wstępne prognozy. Ponadto, w licznych badaniach zauważono związek między dostępem konopi a niższymi wskaźnikami stosowania opioidów, nadużyć, hospitalizacji oraz umieralności.

Ciągłe egzekwowanie zakazu marihuany wiąże się z obciążeniem podatników, naruszaniem swobody obywatelskiej, narusza prawo oraz utrudnia legalne badania naukowe nad właściwościami leczniczymi rośliny.

Natomiast regulowanie prawa stymuluje wzrost gospodarczy, ratuje życie oraz cieszy się dużym poparciem wśród wyborców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.