thc-thc.com.pl

Kanada przewiduje legalizacji cannabis

CBC News informuje, że liberalny rząd kanadyjski, prowadzony przez premiera Justin Trudeau zaproponować ma wniosek na początku kwitnia, który jeśli zostanie przyjęty, doprowadzi do pełnej legalizacji marihuany wśród dorosłych przed 1 lipca 2018 roku.

Plan: federalna legalizacja, wśród wszysktich powyżej 18 roku życia.

Ponadto, Bill Blair, były szef policji w Toronto, prowadzący projekt legalizacji konopi indyjskiej dla rządu Trudeau, poinformował o tym grupę liberalną. W planach jest rozdzielenie uprawnień między rządami federalnymi, prowincjonalnymi i samorządowymi, które będą miały udział w gospodarce oraz zyskach podatkowych przez nią generowanych. Zgodnie z informacjami przedstawionymi w planie, rząd federalny będzie kontrolował proces licencjonowania plantatorów cannabis. Producenci medycznej marihuany są obecnie kontrolowani przez Health Canada i dystrybuują medycynę pacjentom za pomocą poczty. Systemy dystrybucji cannabis dla dorosłych – czy to pocztą, za pomocą dostawy, czy w sklepach detalicznych – zostaną ustanowione przez prowincje, co pozwoli także na kontrolowanie prowincjonalnego podatku od konopi.

Władze federalne ustalają minimalny wiek na zakupu i posiadania – 18 lat, ale każda prowincja będzie miała możliwość określenia wyższego limitu wieku.

Nie została jeszcze wypowiedziana żadna opinia na temat tego, czy istniejące medyczne apteki cannabis, które nie są licencjonowane, zostaną wcielone do nowego systemu lub czy będą mogły się ubiegać o licencje federalne i prowincjonalne.

W raporcie CBC stwierdza, że Kanadyjczycy będą mogli uprawiać do czterech roślin w jednym gospodarstwie domowym. Zgodnie z planem federalna legalizacja rozpocznie się wraz z dniem 1.07.2018 roku, ale ustalenie legalnego rynku detalicznego może nieco potrwać – ponieważ każda prowincja będzie musiała stworzyć własny system regulacji zanim wyda licencje lub zezwolenia na prowadzenie działalności.

Po wprowadzeniu, ustawa przechodzi przez proces parlamentarny, dopóki nie stanie się rzeczywistym prawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.