thc-thc.com.pl

Korzyści zdrowotne płynące ze stosowania medycznej marihuany

Przyczyny i zastrzeżenia legalizacji marihuany od dawna są przedmiotem dyskusji. Istnieją grupy ludzi, którzy mocno wierzą we właściwości medyczne marihuany, ale istnieją także osoby, które są jeszcze na etapie testowania marihuany w kontekście medycznej alternatywy.

Niemniej jednak, do tej pory przeprowadzono wiele badań, a wyniki były pozytywne, pokazując, że marihuana może pomóc ludziom pokonać wiele dolegliwości i pomóc im w walce z wieloma zaburzeniami, zarówno fizycznymi jak i psychicznymi.

Oto lista korzyści zdrowotnych, na które jak dotąd wykazano pozytywny wpływ marihuany.
Jaskra

Stwierdzono, że marihuana jest korzystna dla pacjentów z chorobą oczu zwaną jaskrą. Jaskra jest uszkodzeniem nerwu wzrokowego, który powstaje w wyniku nadmiernego nacisku na gałkę oczną powodując utratę wzroku.

Wykazano, że marihuana obniża ciśnienie śródgałkowe, powodując spowolnienie postępu choroby i ostatecznie ślepotę.

Napady padaczkowe

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Virginia Commonwealth polegało na podawaniu marihuany szczurom cierpiącym na epilepsję. Po przeprowadzeniu eksperymentu, wyniki wyraźnie pokazały, że doświadczane przez szczury napady ustawały na czas około 10 godzin.

Pokazało to, że marihuana ma tendencję do wpływania na mózg w określony sposób, który może złagodzić objawy epileptyczne u pacjentów na długi czas. Badanie wykazało, że znajdujący się w marihuanie kannabinoid THC (tetrahydrokannabinol), pomaga kontrolować napady, wiążąc się z komórkami mózgu, regulując relaksację i spowalniając nadmierną aktywność mózgu.

Stany lękowe

Ze względu na właściwości marihuany, które powodują rozluźnienie mózgu, osoby cierpiące na skrajny niepokój i stres również mogą z niej skorzystać.
Marihuana rozluźnia nerwy mózgu, obniża ciśnienie krwi i działa uspokajająco, zmniejszając doświadczany lęk i stres. Warto jednak zaznaczyć, że nadmierne spożycie marihuany może faktycznie odwrócić te efekty i wywołać u danego użytkownika intensywniejszy lęk – spożywanie cannabis w celu leczenia tego stanu powinno zawsze odbywać się przy wykorzystaniu najmniejszej możliwej dawki i powolnym jej zwiększaniu, aż do znalezienia tej właściwej.

Choroba Parkinsona

Ostatnie badania wykazały, że marihuana jest korzystna dla osób cierpiących na chorobę Parkinsona. Choroba ta prowadzi do mimowolnego drżenia części ciała, sztywności, utraty pamięci i skurczów mięśni z powodu niskiego poziomu produkcji dopaminy, substancji chemicznej odpowiedzialnej za ruch mięśni.
Naukowcy przetestowali pacjentów cierpiących na tę chorobę i odkryli, że marihuana pomaga złagodzić niektóre objawy choroby Parkinsona. Marihuana powoduje, że drżenie się uspokaja; marihuana wiąże się z receptorami endokannabinoidowymi znajdującymi się w naszym mózgu, kompensując tę chorobę.

Ból artretyczny

Marihuana od dawna pomaga ludziom łagodzić artretyzm. Pacjentom z ciężkim zapaleniem stawów często przepisuje się medyczną marihuanę, ponieważ łagodzi ona doświadczany przez nich ból. Marihuana zmniejsza stany zapalne i działa uspokajająco, co prowadzi do dobrego snu, którego zwykle nie doświadczają pacjenci cierpiący na zapalenie stawów.

Na rynku istnieje lek o nazwie Sativex, który jest środkiem przeciwbólowym opartym na kannabinoidach. Jest on podawany w wielu szpitalach, a pacjenci zgłaszali, że dzięki niemu doświadczają znacznego spadku poziomu bólu i ogólną poprawę snu.

PTSD

Marihuana jest obecnie oficjalnie zatwierdzona w wielu stanach USA do leczenia osób cierpiących na PTSD (w postaci wapowanej). Kannabinoidy znajdujące się w marihuanie pomagają uspokoić i regulować tę część mózgu, która jest odpowiedzialna za równoważenie strachu i niepokoju. Pomaga to regulować doświadczane przez pacjentów, powodując zmniejszenie występowania liczby epizodów PTSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.