thc-thc.com.pl

Medyczna marihuana uratowała życie tej dziewczynki

Gdy 18 – miesięczna Amelia Weaver złapała grypę, mama zabrała ją do lekarza. Amelia w gabinecie pediatry doświadczyła swojego pierwszego w życiu napadu padaczki.

„Oglądanie mojego dziecka podczas napadu padaczkowego było najstraszniejszym doświadczeniem w moim życiu,” wspomina mama Angie. Początkowo wyglądało to na jednorazowy epizod. Minął rok. Trzy – letnia Amelia chodziła, mówiła, uczyła się liter oraz liczenia do 20.

Późnym rankiem, rodzinę Weaver zaniepokoiła cisza w pokoju ich córki. To było dziwne. Amelia zazwyczaj była ich budzikiem. Znaleźli ją w łóżeczku, podczas kolejnego ataku padaczki. Zaraz po tym ataku, nastąpiły cztery kolejne w krótkim odstępie czasu.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy, Amelia utraciła zdolność chodzenia, mówienia oraz samodzielnego jedzenia. Zaczęła doświadczać od 30 do 80 ataków padaczki dziennie. Ostatecznie zdiagnozowano u niej zespół Dravet, ciężką postać padaczki. Weaver mieli wyjaśnienie stanu Amelii, ale nie mieli lekarstwa. Próbowali 23 różnych leków przeciwpadaczkowych, ale żaden z nich nie działał.

Podobnie jak inni zdesperowani rodzice, Angie zwróciła się o pomoc do marihuany. Przekonana, że olej z cannabis pomoże kontrolować ataki padaczkowe Amelii, rozpoczęła kampanię na rzecz legalizacji oleju w stanie Minnesota. Angie robiła wszystko co w jej mocy, zeznawała ustawodawcy, prowadziła kampanię pisania listów do gubernatora, i oferowała swoją historię wszelakim mediom, które były zainteresowane. Myślała także o spakowaniu walizek i przeprowadzeniu się do stanu, gdzie medyczna marihuana jest legalna – Kolorado lub Oregon.

Aktywizm opłacił.Odkąd medyczna marihuana stała się legalna a Amelia otrzymała swoją pierwszą receptę od LeafLine Labs, dziewczynka nie doświadczyła ani jednego ataku. 9 – latka śpi, mówi, i dogania inne dzieci w szkole.

„Amelia doświadczyła natychmiastowo drastycznej poprawy po zastosowaniu medycznej marihuany,” mówi Angie.

Weaver płacą około 200 dolarów miesięcznie za medyczną marihuany dla ich córki, a koszty stale rosną, podobnie jak Amelia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.