thc-thc.com.pl

Badanie pokazuje, że „Spice” jest narkotykiem po który sięgają żołnierze AK

Badanie pokazuje, że „Spice” jest narkotykiem po który sięgają żołnierze AK, thc thc.info

Naukowcy badali grupę aktywnego personelu armii, która stosuje narkotyki i okazało się, że wielu żołnierzy sięga po syntetyczną marihuanę – Spice – która trudna jest do wykrycia podczas testów narkotykowych.

Spice wykonane jest z materiału roślinnego, i pokryte substancjami chemicznymi, które zaprojektowane są w celu naśladowania THC, związku psychoaktywnego który naturalnie występuje w marihuanie.

US Drug Enforcement Administration określiło kilka głównych związków syntetycznych jako substancje Grupy 1, dzięki czemu są nielegalne. Ale producenci narkotyków otrzymują syntezy nowych związków, dzięki czemu są w stanie obejść te zakazy.

„Ze względu na to, że preparat ciągle się zmienia, jedna partia może być nieszkodliwa, podczas gdy następna wpłynie na ciebie zupełnie inaczej i wylądujesz w szpitalu,” mówi Tom Walton, dyrektor projektu na University of Washington, koordynator badań i studiów w pracy socjalnej. „Tak więc skutki zdrowotne są bardzo nieprzewidywalne.”

Skutki zdrowotne nie zostały jeszcze szerzej zbadane, ale jako działania niepożądane występowały między innymi drgawki, nudności, wymioty, zaburzenia układu sercowo – naczyniowego, problemy z oddychaniem. Psychologiczne skutki stosowania syntetycznej marihuany obejmują między innymi zaburzenia lękowe, dezorientację, pobudzenie, drażliwość, depresję, problemy z pamięcią.

Prawie jedna trzecia badanych mówi, że stosowała niedozwolone substancje w ciągu ostatnich 90 dni; 38 procent z nich stosowało syntetyczną marihuanę, a dwa razy mniej czyli 19 procent stosowało regularną marihuaną.

Walker mówi, że żołnierze unikają leczenia ze względu problemów związanych z nadużywaniem substancji, ponieważ automatycznie ich leczenie zostaje zapisane w ich karcie pracowniczej.
„Kto z ludności cywilnej zgłosiłby się na takie leczenie, jeśli jego szef i współpracownicy mieliby być od razu o tym powiadomieni?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.