thc-thc.com.pl

Konsumpcja Cannabis: Palenie Marihuany

Jeśli mieszkasz w miejscu, gdzie marihuana jest legalna, z pewnością zauważyłeś niesamowitą różnorodność dostępnych produktów z konopi indyjskich i ich odpowiednich sposobów konsumpcji. Istnieje kilka sposobów spożywania cannabis, ale najpopularniejszym z nich nadal pozostaje palenie.

Możesz palić oraz wdychać pąki marihuany za pomocą bongo, fajek, jointów lub blantów.

„Pączek” to przetworzone pozostałości kwiatu, które kwitną z samej rośliny marihuany. Palenie cannabis w rzeczywistości zaczyna się od mielenia pąka. Po zerwaniu nasion i łodyg oraz rozbiciu pąków, produkt końcowy można włożyć do miski lub zawinąć w papierek. Jeśli umieścisz zmieloną marihuanę w papierze i zwiniesz go odpowiednio, otrzymasz coś, co nazywa się jointem. Zwykle jest to najpopularniejsza metoda palenia marihuany, ale coraz więcej osób sięga także po inne sposoby palenia.

Toczy się wiele dyskusji, czy palenie marihuany jest mniej szkodliwe dla płuc niż palenie tytoniu. Oczywiste jest, że palenie marihuany nadal niesie ze sobą takie samo zagrożenie dla zdrowia, jak spalanie jakiejkolwiek substancji i wdychanie jej dymu do płuc. Z tego powodu, wapowanie stało się kolejną popularną formą inhalacji cannabis. Urządzenia do waporyzacji dostarczają skoncentrowane formy cannabis przy mniejszej liczbie skutków ubocznych, i mogą być zdrowszą formą konsumpcji marihuany.

Czy można być na haju nie paląc marihuany?

Jeśli chcesz doświadczyć haju bez inhalacji, istnieją dwa rozwiązania:
• produkty spożywcze
• nalewki

Możesz przyjąć krople skoncentrowanego oleju z konopi indyjskich (nalewki) pod język lub zjeść produkty spożywcze. W zależności od tego, ile miligramów THC znajduje się w danym produkcie, efekt haju może trwać od 3 do 6 godzin. Istnieją również balsamy i kremy do stosowania miejscowego, które nie zapewniają haju, ale za to oferują miejscową ulgę w bólu przez ponad 6 godzin. Są one wykonane z ekstraktu z oleju konopnego, który zawiera głównie CBD.

Jednak produkty spożywcze są często produkowane z bardzo dużymi dawkami THC, które nie są zalecane dla początkujących. Koniecznie sprawdzaj produkty spożywcze pod kątem całkowitej liczby miligramów (mg) THC, a następnie podziel produkt na mniejsze dawki. Poza kwestiami dotyczącymi dawkowania produktów spożywczych, ważne jest również, aby wiedzieć, że efekty po spożyciu marihuany mogą odczuwalne są w ciągu 90 minut. Jeśli spożyjesz produkt jadalny i obawiasz się, że nie czujesz żadnego efektu, odczekaj co najmniej godzinę, zanim aplikujesz kolejną porcję.

Jeśli nie masz dużego doświadczenia z produktami spożywczymi, zawsze pamiętaj, aby zaczynasz od małej dawki oraz robisz to powoli. Na efekty produktów spożywczych trzeba poczekać o wiele dłużej niż w przypadku palenia; ale jeśli poczujesz jakikolwiek dyskomfort, skoncentruj się na fakcie, że wziąłeś substancję zmieniającą umysł, a jej skutki będą stopniowo zanikać.

Wskazówki dla początkujących:

Dla Twojej wygody zebraliśmy 5 podstawowych wskazówek, aby pomóc osobom, które nigdy wcześniej nie paliły marihuany. Większość konsumentów marihuany zgadza się, że te wskazówki pomagają stworzyć jak najlepsze wrażenia dla osób na haju za pierwszym razem.

Porada 1: Pij wodę

Suchość w ustach to najczęstszy efekt uboczny palenia marihuany. Dobrze jest mieć w pobliżu źródło wody, aby nawodnić się i utrzymać wilgotność ust. Możesz także wypić wodę, zanim zaczniesz palić marihuanę.

Suchość w ustach spowodowana marihuaną jest tylko tymczasowa i nie ma się czym martwić. THC wiąże się z receptorami endokannabinoidowymi znajdującymi się w podżuchwowym gruczole mózgu. Ten gruczoł jest odpowiedzialny za wytwarzanie śliny w jamie ustnej. THC zatrzymuje sygnał do produkcji śliny, powodując suchość w ustach. Po ustąpieniu skutków działania THC, organizm wraca do normy, a efekt uboczny znika.

Wskazówka nr 2: Miej pewność, co dokładnie spożywasz

Kiedy pierwszy raz spróbujesz marihuany, ważne jest, aby unikać konsumpcji nadmiernej dawki. Najlepiej zaczynać od bardzo małych ilości i obserwować, jak reaguje twoje ciało i umysł. Większość osób zaleca zaciągnięcie się 1-2 razy, lub spożycie 5-10mg produktu spożywczego.

Jeśli chodzi o twój pierwszy raz, postaw na prostotę i po prostu zapal jointa z przyjacielem. Pal w wolnym tempie, zamiast wskakiwać na głęboką wodę i starać się nadążyć za bardziej doświadczonymi palaczami.

Jeśli palisz z kimś, kto również jest nowicjuszem, pomocne będzie kupienie gotowego już skręta lub poproszenie znajomego kompetentnego w zakresie cannabis o pomoc. Ważne jest, aby zrozumieć, że palenie marihuany może nie zapewnić ci natychmiastowych efektów. Daj marihuanie kilka minut, obserwuj swoje ciało, i zaciągnij się ponownie, jeśli jesteś na to gotowy.

Pamiętaj, że różne odmiany cannabis posiadają różne efekty i różne zawartości THC. Za każdym razem, gdy spróbujesz nowej odmiany, obserwuj jej wpływ na twoje ciało i umysł.

Wskazówka 3: Kaszlanie jest okej

Wielu palaczy po raz pierwszy odczuwa potrzebę wykazania się kompetencjami i nie kaszle podczas palenia. Jest to całkowicie w porządku, a niektórzy nawet zachęcają do kaszlania! Przecież wdychasz coś do płuc, więc to naturalne, że następuje taka reakcja.

Wskazówka 4: Posłuchaj muzyki

Zmieniona percepcja stworzona przez marihuanę może być niebiańska. Bycie na haju intensyfikuje wiele odczuć, dlatego też polecamy ci posłuchanie muzyki. Dzięki marihuanie możesz słuchać muzyki i czuć ją w sposób, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłeś.

Jeśli jest jakaś piosenka lub artysta, którego tak naprawdę nie rozumiesz, fajnie jest poeksperymentować z marihuaną, i próbować ją zrozumieć.

Muzyka wywołuje u każdego emocje. Wybór piosenek, które lubisz ty i twoi znajomi, nadaje przyjemny ton Twojemu pierwszemu doświadczeniu z marihuaną. Twoja ulubiona muzyka z pewnością uprzyjemni to doświadczenie, szczególnie w towarzystwie dobrych przyjaciół.

Wskazówka 5: Pal marihuanę w towarzystwie przyjaciół

Nie jest najlepszym pomysłem spożywanie substancji zmieniającej umysł samemu bez wcześniejszego doświadczenia, szczególnie w przypadku cannabis, ponieważ wpływa ona na każdego inaczej. Bycie w towarzystwie kogoś, komu możesz zaufać, jest najlepszą radą, jakiej możemy ci udzielić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.