thc-thc.com.pl

Dlaczego legalna marihuana jest tak droga w Kolorado?

medycnza-marihuana-medyczn-a-marihuana-to-lekarstwo-skuteczne-lekarstwo-medycyna-niekonwencjonalna

W Kolorado, osoby kupujące legalną marihuanę płacą prawie dwa razy tyle, ile płacili wcześniej.

Ceny rekreacyjnej marihuany obecnie wahają się pomiędzy kwotami 400-500 dolarów za uncję, podczas gdy uliczni dilerzy i ambulatoria medyczne oferują tą samą ilość marihuany za 200-300 dolarów.

Żaden ze wzrostów cen nie wydaje się mieć sensu dla ekonomistów. Jednak właściciele firm, którzy jak mówią – sprzedali towar za około 5 milionów dolarów w pierwszym tygodniu sprzedaży, więc nie mają oni zamiaru nic zmieniać.

Dlaczego można się spodziewać, że bieżące ceny trzymać się będą przez co najmniej kilka najbliższych miesięcy? Oto kilka powodów:

1) Ograniczona podaż

Zasada 70/30. Firmy muszą rosnąć co najmniej o 70% w stosunku do tego co sprzedają, co oznacza, że mogą zaopatrywać się w nie więcej niż 30% od innych dostawców. Jest to nieefektywny, ale obowiązkowy model biznesowy, który sprawia, że marihuana jest bardziej kosztowna dla firm jeżeli chodzi o produkcję oraz dla klientów, jeżeli chodzi o jej zakup.

2) Obowiązkowa licencja

W okresie 9 miesięcy, jedynie istniejące firmy medycznej marihuany mogą ubiegać się o pozwolenia na sprzedaż rekreacyjną. Dopóki nowe firmy będą mogły wejść na rynek, ceny prawdopodobnie pozostaną wyższe niż by mogły być.

Ponadto, prawo stanowe wymaga od inwestorów przebywania w Kolorado przez okres co najmniej trzech lat, zapobiegając wychodzeniu pieniędzy poza stan.

3) Licencjonowane lokale

Chociaż 136 detalistów otrzymało licencję, tylko około 36 obecnie sprzedaje produkt. Większość nadal oczekuje na zgody samorządów.

4) Silny popyt

5) Turyści

Turyści w Kolorado stanowią zaskakującą część zakupów, a niektóre źródła szacują, iż jest to ponad połowa całej sprzedaży.

6) Mieszkańcy

Zakup od licencjonowanego sklepu zapewnia bezpieczeństwo i pewność, którą ludzie wybierają, pomimo wyższych cen.

7) Podatki

Podatki nakładane przez władze stanowe i lokalne dodają w przybliżeniu 20-30% do całkowitej ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.