thc-thc.com.pl

Lekarze obawiają się nowego prawa dotyczącego medycznej marihuany

leczenie-medyczna-marihuana-nasiona-marihuany-do-uprawy-rosliny-w-trakcie-uprawy-rosliny

Sukces nowego programu Health Canada dotyczącego medycznej marihuany opiera się na wsparciu lekarzy. Ale jak do tej pory, większość z nich wydaje się od tego powstrzymywać.

Przez ponad dekadę, lekarze w Kanadzie mogą legalnie polecać marihuanę jako opcję leczenia. Jednak zgodnie z nowymi przepisami, które wejdą w życie w przyszłym miesiący, lekarze stają się jedynymi „strażnikami” tego kontrowersyjnego lekarstwa.

Tylko niewielka część społeczności medycznej zalecała marihuanę pacjentom w przeszłości – 14% lekarzy rodzinnych i 7% lekarzy ogólnych, według danych uzyskanych przez The Globe and Mail.

W marcu, prawie 40.000 Kanadyjczyków zostało upoważnionych do stosowania medycznej marihuany. A niewiele ponad 5.000 lekarzy miało w ręce te zezwolenia.

Nic dziwnego, że lekarze wciąż wahają się, czy wspierać marihuanę jako lek. Wiele grup lekarzy, w tym Canadian Medical Association, walczy z nowymi zasadami.
Teraz, przegrywając walkę, grupy te nadal wyrażają dezaprobatę dla nowego programu MMPR.

„Zdaję sobie sprawę, że wydaje się to subtelne, ale w rzeczywistości jest to dość głęboka zmiana,” mówi Chris Simpson, przewodniczący Canadian Medical Association.

Nowe zasady usuwają rolę Health Canada w upoważnianiu pacjentów do korzystania z medycznej marihuany, opierając się na lekarzach, którzy muszą podjąć ostateczną decyzję. Ale główna kwestia sporna dla lekarzy jest nadal taka sama jak poprzednio – brak dowodów klinicznych.

A ponieważ nikt nie zainwestował milionów na badania kliniczne dotyczące marihuany, Health Canada nie zatwierdziła jeszcze oficjalnie marihuany jako medyczne leczenie.

Bez numeru identyfikacyjnego leku (DIN) – coś, co posiadają wszystkie leki na receptę – jeszcze mniej lekarzy rozważy udział w nowym programie.

Z drugiej strony, kliniki specjalizujące się w przepisywaniu medycznej marihuany mogą skorzystać z tej zmiany. Medicinal Cannabis Resource Centre, Inc. (MCRCI), klinika znajdująca się w B.C. jest jedną z nich.

„Będziemy nadal koncentrować się na edukacji społeczności w temacie medycznej marihuany w celu uproszczenia dostępu do medycznej marihuany dla pacjentów i lekarzy.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.