thc-thc.com.pl

Fakty, których prawdopodobnie nie znasz

1. Wykorzystanie marihuany datuje się na ponad tysiące lat wstecz.

Dokładne liczby nie są pewne, ale pierwsze wykorzystanie marihuany datuje się na 6000 – 10000 lat temu w starożytnej Azji. Cannabis uprawiano i wykorzystywano do wielu celów, a niektóre kultury uważały je za świętą roślinę. Niedawno odkryto rośliny cannabis w 2000 letnim, starożytnym miejscu pochówku w Chinach.

2. Wsparcie dla legalizacji nigdy nie było wyższe.

Wsparcie legalizacji marihuany nigdy nie było wyższe niż jest dzisiaj. Niedawna ankieta wykazała, że prawie trzy czwarte dorosłych w USA popiera legalizację marihuany!

3. Aż do ostatniego stulecia, nie istniała nazwa „Marihuana”.

Cannabis nie zawsze nazywano marihuaną. Dokładne pochodzenie nazwy „marihuana” nie jest znane, ale nazwa ta powstała na początku XX wieku, kiedy cannabis kryminalizowano w USA. Uważa się, że urzędnicy rządowi, którzy chcieli by cannabis było nielegalne, nadali jej meksykańską nazwę, dzięki czemu cannabis mogło zostać powiązane z meksykańskimi pracownikami migrującymi.

4. Sativa przyszła przed indicą.

Cannabis sativa uprawiane było i sklasyfikowane przed cannabis indica! Indica została po raz pierwszy sklasyfikowana w 1785 roku przez biologa Jean-Baptiste de LaMarck. Sativa natomiast została sklasyfikowana przez Carl Linnaeus w 1753 roku.

5. Cannabis pomaga schudnąć.

Pomimo że większość ludzi kojarzy cannabis z gastro i rzucaniem się na jedzenie, jak pokazują ostatnie badania, osoby stosujące marihuaną są bardziej aktywne fizycznie niż osoby które tego nie robią. Stwierdzono również, że osoby te mają niższy poziom BMI niż osoby niepalące.

6. Henry Ford zbudował z konopi samochód.

Wynalazca samochodu i założyciel firmy Ford Motor był wielkim zwolennikiem konopi – do tego stopnia, że zbudował prototyp samochodu z konopi!

7. Marihuana jest legalna w Korei Północnej.

Korea Północna należy do najbardziej opresyjnych krajów na całym świecie, z jednym małym wyjątkiem: marihuana jest tam legalna! Nie tylko legalnie uprawia się tam i sprzedaje cannabis, ale nawet zachęca do stosowanie jej, jako bezpieczniejszej alternatywy dla tytoniu.

8. Kobiety mają naturalnie wyższą tolerancję na cannabis.

Badanie sprzed kilku lat wykazało, że kobiety mają tendencję do budowania tolerancji szybciej niż mężczyźni. Tak więc jeśli zastanawiasz się, czy twoja dziewczyna za tobą nadąży – nie musisz się już tego obawiać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.