thc-thc.com.pl

Badanie: Wpływ marihuany na pamięć

medyczna-marihuana-lekarz-medycyna-cbd-leczy-konopia-indyjska-cbd-cbd-cbd-marihuana-w-doniczce

Nowe odkrycia sugerują, że wpływ marihuany na pamięć może nie być aż tak szkodliwy, jak myślą niektórzy.

Jak opublikowano w jednym z wydań Addiction Biology, zespół holenderskich naukowców stwierdził, że żadne ciężkie zmiany nie zachodzą w mózgu pod względem działań i zdolności pamięciowych podczas zażywania konopi indyjskiej u ludzi, których monitorowano przez trzy lata.

Badanie „wykazuje, że regularne stosowanie konopi niekoniecznie musi zaburzać funkcjonowanie mózgu,” wyjaśnia główny autor, doktor Janna Cousijn, badacz z University of Amsterdam’s Department of Developmental Psychology.

Pamięć robocza jest aktywną częścią pamięci, która odgrywa kluczową rolę w uczeniu się. Polega ona na wykorzystaniu krótkoterminowej pamięci i uwagi do przechowywania informacji przez krótki czas.

Wcześniejsze badania wykazały, że marihuana może mieć tymczasowy wpływ na pewne zdolności poznawcze, w tym pamięć i uwagę.

Ale podczas gdy wpływ marihuany na mózg nadal podlega dyskusjom, istnieje niewiele dowodów, że skutkiem jej stosowania jest długotrwałe upośledzenie.
Doktor Cousijn i jej koledzy przeprowadzili badania na 49 młodych dorosłych, 22 uznano za ciężkich użytkowników konopi i konsumujących marihuanę przeciętnie pięć razy w tygodniu.

Naukowcy zmierzyli aktywność mózgu badanych podczas różnych zadań poznawczych na początku badania oraz trzy lata później. Przy obserwacji, zarówno użytkownicy konopi i osoby postronne nie wykazały żadnych zmian w pomiarach pamięci roboczej.

„Wierzę, że stosowanie konopi niekoniecznie wpływa na funkcjonowanie mózgu. Jednak pewne ryzykownych czynniki mogą nasilać się podczas długotrwałego stosowania konopi indyjskiej,” podsumowuje doktor Cousjin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.