thc-thc.com.pl

Przykładowe stany chorobowe, które można leczyć za pomocą marihuany

• Jaskra

Jednym z najlepiej udokumentowanych zastosowań leczniczych marihuany jest leczenie jaskry. American Glaucoma Society mówi, że „Jedną z najczęściej dyskutowanych alternatyw w leczeniu jaskry poprzez obniżenie IOP jest palenie marihuany. Zostało to ostatecznie wykazane i powszechnie jest doceniane, że palenie marihuany obniża ciśnienie wewnątrz – gałkowe zarówno u osób zdrowych jak i pacjentów z jaskrą, i dlatego może być stosowana w jej leczeniu.

Rzadziej doceniany jest krótki czas działania marihuany (tylko 3 – 4 godziny) co oznacza, że w celu obniżenia ciśnienia wewnątrz – gałkowego w ciągu całej doby, marihuana musiałaby być palona co trzy godziny.”

Ostatnie zdanie jest szczególnie ważne przy rozważaniu marihuany jako środka zaradczego. Dlatego przemysł składnia się właśnie na możliwości wiążące się z kroplami do oczu lub innymi produktami, które dostarczałyby THC w celu obniżania ciśnienia wewnątrz – gałkowego bez niektórych efektów palenia cannabis.

• Migreny

Medyczna marihuana została zalegalizowana dwadzieścia lat temu w Kalifornii, a w tym czasie lekarze prowadzący tam praktyki wyleczyli ponad 300.000 przypadków migren – właśnie marihuaną. Warto nadmienić, że były to przypadki w których medycyna konwencjonalna rozkładała ręce.

Ogólnie rzecz biorąc, marihuana pomaga złagodzić ból, a w niektórych przypadkach uniemożliwia doświadczenie go od samego początku.

• Zespół Tourette’a

Zespół Tourette’a jest stanem neurologicznym charakteryzującym się niekontrolowanymi grymasami twarzy, tikami, mimowolnymi pomrukami, prychaniem i okrzykami.

Doktor Kirsten Mueller-Vahl z Hanover Medical College w Niemczech prowadziła zespół, który badał wpływ substancji chemicznych zwanych kannabinoidami na dwunastoosobową grupę dorosłych pacjentów z zespołem Tourette’a. Pojedyncza dawka kannabidiolu skutkowała znacznym zmniejszeniem objawów na kilka godzin, w porównaniu z placebo, które nie odniosło żadnego skutku.

• Rak

Administracja Nixona natknęła się na zdolność marihuany do hamowania wzrostu guza w laboratoryjnych testach na zwierzętach, a w niektórych przypadkach powodowała, że komórki nowotworowe popełniały „samobójstwo”.

Administracja Obamy podawała pierwszy wyciek o przełomowym odkryciu w 1974 roku. Ponadto usuwała przeszkody stojące na drodze do badań nad marihuaną.

• Napady

Każdy ruch wymaga katalizatora. Wysiłki dotyczące legalizacji marihuany w USA mają małego agenta, 8 – letnią Charlotte Figi, dziewczynkę, która stała się inspiracją do stworzenia odmiany marihuany nazwanej jej imieniem Charlotte’s Web. Odkąd jej historia zyskała międzynarodową publiczność, inni rodzice dzieci cierpiących na napady przeprowadzają się do krajów, w których można uzyskać legalnie olej cannabis o wysokiej zwartości CBD, który nie powoduje haju.

Jednym z naszych ulubionych przykładów jest także historia dziewczynki o nazwisku Amelia Weber, która cierpiała na zespół Dravet. Amelia doświadczała 80 – 100 napadów dziennie. Niemal z dnia na dzień, liczba doświadczanych napadów zmalała do zera lub kilku w tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.