thc-thc.com.pl

Czy mleko konopne wykonywane jest z marihuany? Niesamowite korzyści zdrowotne konopi!

mleko-konopne-mleko-z-konopi-wlasciwosci-mleka-z-konopi

Mleko konopne jest niezwykle pożywną i smaczną alternatywą dla mleka krowiego, ponieważ dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych, bez szkód, które nabiał wyrządza ciału. Dla niektórych jest to wybór etyczny – zrezygnowanie z mleka zwierząt, dla innych nietolerancja. Inni znów wybierają dokonywanie zdrowszych wyborów, podczas gdy jeszcze inni wybierają to, co niesie więcej korzyści odżywczych i lepiej smakuje. Niezależnie od okoliczności, czy to możliwe, że nie jest najlepszym wyborem picie mleka zwierząt? Dla tych, którzy szukają alternatywy dla mleka zwierzęcego, mleko z konopi jest jedną z opcji, które warto rozważyć.

Z czego zrobione jest mleko konopne?

Mleko konopne jest wegańskim produktem wykonanym z mieszanki nasion konopi i wody. Mieszanina zawiera kremową konsystencję z pysznym smakiem, który część ludzi opisuje jako orzechowy. W przeciwieństwie do mleka krowiego, mleko z konopi jest lekkostrawne dla organizmu i nie powoduje żadnych problemów zdrowotnych.

Pytaniem numer jeden może być: czy mleko konopne wykonane jest z marihuany? Odpowiedź brzmi: nie. Mleko konopne wykonywane jest z nasion konopi, które legalnie rosną w różnych krajach na całym świecie. W rzeczywistości, Stany Zjednoczone są jednym z niewielu krajów, w których nie wolno uprawiać konopi na poziomie federalnym. Możliwymi obawami może być strach przed ewentualnym poziomem THC (tetrahydrokannabinolu) w mleku z konopi. Jednak Ci, którzy chcą pić to mleko muszą pamiętać, że konopia nie zawiera wystarczającej ilości THC, aby działać psychoaktywnie. Ponadto, roślina konopi ma wiele niezwykłych zastosowań, w wielu różnych dziedzinach naszego społeczeństwa.

Wartości odżywcze

Konopia, w tym jej nasiona, to potężny cios, jeżeli chodzi o wartości odżywcze. W jednej szklance mleka z konopi można znaleźć następujące składniki odżywcze: 900 mg omega-3, 2800 mg omega-6, wszystkie 10 niezbędnych aminokwasów, 4 gramy strawnego białka, 46% RDA wapnia, 0% cholesterolu, potas, fosfor, ryboflawina, witamina A, witamina E, witamina B12, kwas foliowy, witamina D, magnez, żelazo, cynk i wiele więcej.

Mleko z konopi jest doskonałym źródłem białka i jest w stanie zapewnić nam komplet wszystkich niezbędnych aminokwasów, GLA. Mleko konopne bogate jest w białko oraz zawiera kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, witaminy A, E, B-12 i kwas foliowy, jest bogate w magnez, potas, żelazo, magnez oraz wszystkie niezbędne składniki odżywcze zapewniające zdrowe odżywianie i układ odpornościowy.

Wymierne korzyści:
1. Wzmocnienie systemu immunologicznego.
2. Czysta, zdrowa skóra, włosy i paznokcie.
3. Mocne, zdrowe serce.
4. Zwiększone zdolności umysłowe.
5. Konopia ma działanie przeciwzapalne i poprawia krążenie.

Spróbuj stworzyć własne mleko!

Choć mleko z konopi można znaleźć w sklepach, głównie w tych ze zdrową żywnością, lub internetowych sklepach z nasionami, jeśli czujesz się na siłach, możesz spróbować stworzyć własne mleko konopne. To także pozwoli wypróbować Ci mleko w małych ilościach, jeśli nie jesteś pewien czy je polubisz. Aby wykonać mleko z konopi potrzebujesz 1/2 szklanki łuskanych nasion konopi i 2 szklanki wody. Będziesz także potrzebował płócienną szmatkę lub gazę. Mleko otrzymasz poprzez zblendowanie wody z nasionami w blenderze. Po zakończeniu wystarczy, że przecedzisz je przez gazę. Oczywiście, najlepiej smakuje na zimno. Mleko domowej roboty możesz przechowywać w lodówce przez około 3 dni.

Jeśli szukasz alternatywy dla mleka i nie smakuje Ci mleko ryżowe, migdałowe, kokosowe czy owsiane, spróbuj mleka konopnego. Jest pełne składników odzywczych i smakuje świetnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.