thc-thc.com.pl

7 niesamowitych zastosowań konopi

szczescie-w-torebce

1. Lecznicze

Medyczna marihuana lub konopia spożywcza i olej konopny THC badano międzynarodowo w renomowanych laboratoriach i klinikach pod względem właściwości leczniczych, szczególnie w odniesieniu do raka, przez dziesięciolecia.

Według GreenMedInfo, „Rzeczywiście, projekt GreenMedInfo odkrył 129 odrębnych kategorii chorobowych, które mogą korzystać z tej niezwykłej rośliny, a nowe badania uaktualniane są raz w tygodniu.”

Klasyfikowanie marihuany jako narkotyk bez medycznych korzyści to kłamstwo utrwalone przez Departament Sprawiedliwości DEA, aby utrzymać ją nielegalną w celu prowadzenia biznesu związanego z zatrzymaniami i karami dla użytkowników marihuany.

2. Żywność

Nasiona i oleje konopi są bogatym źródłem doskonale wyważonych kwasów tłuszczowych omega-6, omega-3 i omega-9. Wysoki poziom niezbędnych aminokwasów zapewnia bardziej przyswajalne źródło białka niż inne rośliny lub zwierzęta.

3. Odzież

Tkanina wytworzona z konopi jest mocniejsza i pozwala na lepszą wentylację niż bawełna. Dzisiaj nie jest problemem zakup takiej odzieży. Legalizacja konopi obniżyłaby koszty importu włókien konopnych.

4. Tworzywa sztuczne

Około 1940 roku, Henry Ford zbudował „roślinny” samochód, w większości z włókien konopnych, nie licząc oczywiście napędu. Był on tak wytrzymały, że dwóch mężczyzn z młotami i siekierami nie mogło go zniszczyć.

5. Materiały budowlane

Kilka rodzajów materiałów budowlanych, mocniejszych i lżejszych niż drewno i beton, o lepszych właściwościach izolacyjnych zaczęto niedawno stosować w budownictwie.

6. Papier

Zamiast wylesiania w celu uzyskania drewna do wytworzenia papieru przy użyciu agresywnych środków chemicznych, w procesie przetwarzania, który przejawia niezliczone problemy ekologiczne, włókna konopi mogą być wykorzystane do papieru. Zanim obrabiano miazgę drzewną tak właśnie było. A jakość tego papieru uważana jest za nieporównywalną przez wiele osób.

7. Rolnictwo

Konopia jest mrozoodporna, wymaga niewiele wody i nie potrzebuje żadnych nawozów sztucznych czy herbicydów. Jest idealną uprawą, ponieważ poprawia żyzność gleby. W stosunkowo ciepłym klimacie umiarkowanym, może być sadzona i zbierana dwa razy do roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.