nasiona marihuany, nasiona konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Przerwij przyjmowanie wątpliwych suplementów z olejem rybnym – zamiast tego stosuj olej konopny

olej-konopny-pomaga-na-wszystko

Dobrze wiadomo, że kwasy tłuszczowe omega-3 i 6 są niezbędne w utrzymaniu zdrowia. Najczęstsza rada, aby utrzymać właściwą ich podaż w diecie, to jedzenie tłustych ryb lub przyjmowanie regularnie suplementów z olejem rybnym, tranu. Niestety, większość takich suplementów powoli zabija nasze społeczeństwo i nasze środowisko.
Roślinne źródła kwasów omega-3 i 6 są zdrowszą alternatywą, jednym z najlepszych dostępnych źródeł jest olej z nasion konopi.

Czym są kwasy tłuszczowe omega-3 i 6?

Kwas alfa-linolenowy (ALA) jest „niezbędnym” kwasem tłuszczowym omega-3. Nie może być wytwarzany przez organizm, ale jest zużywany przez spożywane pokarmy. ALA jest przekształcany do długich łańcuchów kwasów tłuszczowych, kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA).

Kwas linolowy (LA) jest również „niezbędnym” kwasem tłuszczowym omega-6 i jest prekursorem kwasu gamma-linolenowego (GLA). Kwasy tłuszczowe omega-6 znajdują się w takich produktach jak soja, słonecznik, rzepak, olej, drób, jaja.

Typowa zachodnia dieta charakteryzuje się zazwyczaj omega-6 do omega-3 w stosunku 15:1, jednak zalecany stosunek wynosi 3:1. Popularną radą jest spożywanie większej ilości tłustych ryb, takich jak łosoś i makrela, sardynki, branie suplementów, które zawierają skoncentrowane ilości EPA i DHA.

Korzyści ze zwiększonej zawartości omega-3 w diecie

Inteligentne dzieci – Dzieci w ogólnodostępnych szkołach podstawowych przyjmujące suplementy DHA były lepiej wychowane i wykazywały zwiększoną zdolność czytania.

Kobiety w ciąży – Przyjmowanie omega-3 w czasie ciąży zmniejsza ryzyko depresji poporodowej i skutkuje zdrowszym dzieckiem.

Profilaktyka raka – Kwasy tłuszczowe omega-3 zmniejszają stan zapalny i zmniejszają ryzyko zachorowania na raka.

Problemy z rybami i suplementami z nich stworzonymi

Podczas, gdy ryby i suplementy z olejem rybnym są doskonałym źródłem EPA i DHA, są one również wysoko zanieczyszczone przez metylortęć, polichlorowane bifenyle (PCB) i dioksyny. Metylortęć jest toksyczna na płodu, ponieważ hamuje normalny rozwój systemu nerwowego oraz mózgu.

Wpływ ryb i tranu na środowisko naturalne jest także problemem.

Olej konopny – lepsze rozwiązanie

Chociaż EPA i DHA znajdują się tylko w tłustych rybach, organizm może przekształcić ALA do EPA i DHA. Konwersja między ALA do EPA jest nieefektywne; nawet u zdrowych osób wynosi ona tylko od 2 do 5%. Jednakże, olej z nasion konopi zawiera kwas stearydonowy (SDA), a jeśli przyjmowany bezpośrednio, konwersja w EPA jest znacznie łatwiejsza.

Firmy takie jak Monsanto wykorzystują ten fakt i modyfikują genetycznie soję do wytwarzania SDA.

Na szczęście, konopie to naturalne źródło SDA, więc nie ma potrzeby spożywania suplementów na bazie roślin, aby dostarczyć kwas omega-3. Konopie to źródło rzadkiego kwasu tłuszczowego omega-6, kwasu gamma-linolenowego (GLA), który ma wiele korzyści zdrowotnych EPA.

Olej konopny zawiera LA (omega-6) i ALA (omega-3) w optymalnym stosunku 3:1 dla zdrowia ludzi, oraz ma przyjemny orzechowy smak, nie musi być przechowywany w lodówce, w celu zachowania najwyższej jakości oleju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Przerwij przyjmowanie wątpliwych suplementów z olejem rybnym – zamiast tego stosuj olej konopny”

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna thc-thc.info wykorzystuje pliki cookies.