thc-thc.com.pl

Przerwij przyjmowanie wątpliwych suplementów z olejem rybnym – zamiast tego stosuj olej konopny

Dobrze wiadomo, że kwasy tłuszczowe omega-3 i 6 są niezbędne w utrzymaniu zdrowia. Najczęstsza rada, aby utrzymać właściwą ich podaż w diecie, to jedzenie tłustych ryb lub przyjmowanie regularnie suplementów z olejem rybnym, tranu. Niestety, większość takich suplementów powoli zabija nasze społeczeństwo i nasze środowisko. Roślinne źródła kwasów omega-3 i 6 są zdrowszą alternatywą, jednym z najlepszych dostępnych źródeł jest olej z nasion konopi.

olej-konopny-pomaga-na-wszystko

Czym są kwasy tłuszczowe omega-3 i 6?

Kwas alfa-linolenowy (ALA) jest „niezbędnym” kwasem tłuszczowym omega-3. Nie może być wytwarzany przez organizm, ale jest zużywany przez spożywane pokarmy. ALA jest przekształcany do długich łańcuchów kwasów tłuszczowych, kwas eikozapentaenowy (EPA) i kwas dokozaheksaenowy (DHA).

Kwas linolowy (LA) jest również „niezbędnym” kwasem tłuszczowym omega-6 i jest prekursorem kwasu gamma-linolenowego (GLA). Kwasy tłuszczowe omega-6 znajdują się w takich produktach jak soja, słonecznik, rzepak, olej, drób, jaja.

Typowa zachodnia dieta charakteryzuje się zazwyczaj omega-6 do omega-3 w stosunku 15:1, jednak zalecany stosunek wynosi 3:1. Popularną radą jest spożywanie większej ilości tłustych ryb, takich jak łosoś i makrela, sardynki, branie suplementów, które zawierają skoncentrowane ilości EPA i DHA.

Korzyści ze zwiększonej zawartości omega-3 w diecie

Inteligentne dzieci – Dzieci w ogólnodostępnych szkołach podstawowych przyjmujące suplementy DHA były lepiej wychowane i wykazywały zwiększoną zdolność czytania.

Kobiety w ciąży – Przyjmowanie omega-3 w czasie ciąży zmniejsza ryzyko depresji poporodowej i skutkuje zdrowszym dzieckiem.

Profilaktyka raka – Kwasy tłuszczowe omega-3 zmniejszają stan zapalny i zmniejszają ryzyko zachorowania na raka.

Problemy z rybami i suplementami z nich stworzonymi

Podczas, gdy ryby i suplementy z olejem rybnym są doskonałym źródłem EPA i DHA, są one również wysoko zanieczyszczone przez metylortęć, polichlorowane bifenyle (PCB) i dioksyny. Metylortęć jest toksyczna na płodu, ponieważ hamuje normalny rozwój systemu nerwowego oraz mózgu.

Wpływ ryb i tranu na środowisko naturalne jest także problemem.

Olej konopny – lepsze rozwiązanie

Chociaż EPA i DHA znajdują się tylko w tłustych rybach, organizm może przekształcić ALA do EPA i DHA. Konwersja między ALA do EPA jest nieefektywne; nawet u zdrowych osób wynosi ona tylko od 2 do 5%. Jednakże, olej z nasion konopi zawiera kwas stearydonowy (SDA), a jeśli przyjmowany bezpośrednio, konwersja w EPA jest znacznie łatwiejsza.

Firmy takie jak Monsanto wykorzystują ten fakt i modyfikują genetycznie soję do wytwarzania SDA.

Na szczęście, konopie to naturalne źródło SDA, więc nie ma potrzeby spożywania suplementów na bazie roślin, aby dostarczyć kwas omega-3. Konopie to źródło rzadkiego kwasu tłuszczowego omega-6, kwasu gamma-linolenowego (GLA), który ma wiele korzyści zdrowotnych EPA.

Olej konopny zawiera LA (omega-6) i ALA (omega-3) w optymalnym stosunku 3:1 dla zdrowia ludzi, oraz ma przyjemny orzechowy smak, nie musi być przechowywany w lodówce, w celu zachowania najwyższej jakości oleju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.