thc-thc.com.pl

Rozwiewamy wątpliwości dotyczące medycznej marihuany

1. Żadne lekarstwo nie może być palone.

Jednak pacjenci wdychają wiele konwencjonalnych leków, takich jak leki przeciwastmatyczne. Tacy pacjenci wdychają konwencjonalne leki w dużej mierze z tych samych powodów, co pacjenci medycznej marihuany: wymagają one szybkiego naporu do terapeutycznego działania leku, pragną elastyczności w samodzielnym regulowaniu ich dawkowania w zależności od okoliczności, a leki, które są im podawane nie posiadają śmiercionośnego potencjału przedawkowania.

kwitnaca-roslina-marihuany-medyczna-marihuana-roslina

Ponadto, badanie kliniczne skuteczności parowania jako sposobu doprowadzającego kannabinoidów ustaliło, że jest ono bezpieczną alternatywą dla palenia. Odparowanie marihuany nie powoduje narażenia na działanie gazów spalinowych w porównaniu do papierosów. Jest to skuteczny i bezpieczny sposób na dostarczenie pacjentowi THC.

2. Nie ma uzasadnionej potrzeby na medyczną marihuanę, ponieważ istnieje już lek dostępny na receptę – Marinol

Marinol jest zaaprobowaną przez FDA syntetyczną wersją pojedynczego izolowanego związku w konopiach indyjskich. W konsekwencji leku brakuje dziesiątków innych zidentyfikowanych terapeutycznie aktywnych składników dostępnych w roślinie, a także wielu terpenów zawartych w marihuanie. Posiada niską biodostępność w porównaniu do wielu wziewnych kannabinoidów roślinnych, a także skutkuje częstymi zmianami nastrojów. Nic więc dziwnego, że gdy przychodzi do wyboru między Marinolem, a medyczną marihuaną to większość pacjentów wybiera drugą opcję.

3. Marihuana nie jest lekiem, ponieważ FDA nie zatwierdziło jej terapeutycznego zastosowania

FDA ocenia opatentowane, syntetyczne produkty opracowane przez prywatne firmy. Nie ocenia naturalnie występujących produktów botanicznych, takich jak konopie indyjskie. Oczywiście, nie znaczy to, że roślina, w szczególności standaryzowana odmiana ziół nie może spełniać zwykłych norm FDA dotyczących bezpieczeństwa i skuteczności. Poza tym, ludzie spożywają marihuanę od tysięcy lat i posiada ona odpowiedni profil bezpieczeństwa. Ponadto, jej terapeutyczne właściwości wykazano w licznych badaniach kontrolowanych. Prawdopodobnie jakakolwiek obiektywna analiza konopi i kannabinoidów wykazałaby, że przekraczają one obowiązujące normy FDA dla bezpieczeństwa i skuteczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.