thc-thc.com.pl

Balsam konopny

Czym jest balsam konopny? Jest on dosłownie wykonany z konopi? Jaka jest różnica pomiędzy różnymi typami balsamów konopnych dostępnymi obecnie na rynku?

mleko-konopne-i-nasiona

Konopie wykorzystywane były od czasów starożytnych jako tani i niezawodny sposób to tworzenia takich rzeczy przemysłowych jak liny, ubrania, czy papier. Materiał siewny konopi jest uznawany za najbardziej odżywczy produkt spożywczy na świecie, regularnie nazywany super-pożywieniem przez ekspertów w dziedzinie zdrowia. A CBD, substancja chemiczna znajdująca się w konopi, uważana jest przez wielu za posiadającą właściwości medyczne.

Rzeczywiście, jest ogromna różnorodność codziennych zastosowań konopi, które najprawdopodobniej przyczyniły się do zakazania jej produkcji przemysłowej w obrębie terytorium USA prawie sto lat temu.
Biorąc pod uwagę ogromny zakres zastosowań konopi, a także łatwość produkcji – to niezwykle wytrzymała roślina, które może być uprawiana w prawie każdym klimacie, w dowolnym miejscu na ziemi – konopia była uważana za zagrożenie dla producentów droższych materiałów do produkcji odzieży, lin itp.

Teraz jednak, mnóstwo zastosowań konopi wiedzie do odrodzenia jej popularności.

Więc po prostu, czym jest balsam z konopi? Czy dosłownie jest to balsam wykonany z tej rośliny? Krótka odpowiedź brzmi: tak. Chociaż jak wszystkie balsamy, balsam konopny składa się także z różnych innych składników (podstawowym jest woda), zaprojektowany jest w celu wydobycia korzyści zdrowotnych konopi, które posiadają przy stosowaniu zewnętrznie na skórę.

Prawie zawsze reklamowane jako „wolne od THC”, mleczka konopne zazwyczaj nawilżające z natury, mają na celu nawilżyć skórę czystym olejem z nasion (bardzo często virgin) konopi.

„Podobnie jak inne płyny do pielęgnacji skóry, balsam konopny na za zadanie nawilżać i chronić skórę, jednocześnie pomagając zmniejszyć zmarszczki.”

„Nasiona konopi posiadają wysokie stężenie wielu witamin przyjaznych dla skóry, w tym antyoksydacyjna witamina E, która wspomaga zdrowy wzrost tkanki naskórnej oraz witaminę C. Jako istotny element budowy kolagenu, witamina C sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna i równomierna, jak również uznawana jest za wywołującą efekt rozjaśnienia. Zawartość witamin z grupy B – a między innymi witaminy B6 – sprawia, że skóra staje się jędrniejsza dzięki niezbędnym kwasom tłuszczowym.

Popularność balsamów konopnych sięga różnych zastosowań – na przykład balsam do opalania i balsam do rąk są powszechnie dostępne w sklepach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.