thc-thc.com.pl

Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzeka, że syntetyczna konopia nie jest medycyną

medyczna-marihuana-uprawa-swieza-marihuana

UE mówi, że leki zaprojektowane do naśladowania konopi, które są już nielegalne w wielu krajach, nie mogą być uznane za lecznicze.

Jeżeli lek nie jest „leczniczy” to i tak może być sprzedawany, dopóki nie znajdzie się na czarnej liście.

Wiele nowych syntetycznych „dopalaczy” pojawiło się w ostatnich latach, co sprawia, że trudno je kontrolować przez władze. Sprzedaż internetowa leków wręcz eksplodowała.

Sprawa powstała z powodu pojawienia się dwóch niemieckich producentów takich leków, którzy zostali skazani za sprzedaż niebezpiecznych produktów leczniczych.

Jeden z nich został skazany na cztery i pół roku, drugi dostał wyrok w zawieszeniu. Nie mogli być ścigani z mocy prawa do spraw zwalczania narkotyków, ponieważ w tym czasie syntetyczne kannabinoidy nie były nielegalne.

Europejski Trybunał Sprawiedliwości (ETS) został poproszony przez niemiecki trybunał federalny o wyjaśnienie klasyfikacji takich leków. Orzeczenie ETS obowiązuje w całej Unii Europejskiej.

Klasyfikacja leku jako „leczniczy” oznacza, że nie może być sprzedawany legalnie, dopóki nie przejdzie badań naukowych – jest to proces autoryzacji, który zwykle trwa około roku.

Badania pokazują, że syntetyczne kannabinoidy są różne pod względem chemicznym od marihuany stosowanej w terapii medycznej.

Prawie połowa stanów w USA zalegalizowała medyczną marihuanę – w tym do stosowania przez chorych na raka.

Marihuana w Wielkiej Brytanii jest nielegalnym narkotykiem klasy B.

W swoim orzeczeniu sędziowie w Luksemburgu mówią, że syntetyczne kannabinoidy zazwyczaj powodują zatrucia, a efekty mogą wahać się od intensywnego podniecenia do halucynacji, a także nudności, przyspieszonego bicia serca i dezorientacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.