thc-thc.com.pl

Organiczny olej z konopi

olej-z-nasion-konopi-na-lyzeczce-prosto-do-salatki

Dlaczego olej z konopi?

Na początek, olej konopny po prostu dobrze smakuje. Oferuje również kilka dodatkowych zalet w porównaniu do innych odżywczych olejów jadalnych. Organiczny olej konopny ma bardzo wysoką zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych, idealny jako dodatek dla zdrowego stylu życia, ale również do leczenia różnych chorób. Olej konopny nie jest modyfikowany genetycznie i jest dostępny z atestem świadczącym o tym, że jest on organiczny.

Organiczny olej z konopi jako żywność

Tłoczony na zimno olej konopny ma ciemnozielony kolor nadaje orzechowy smak szerokiej gamie produktów spożywczych. Jest pyszną alternatywą dla oliwy z oliwek, oleju z orzechów włoskich lub masła. Może być na przykład wykorzystywany jako wysokiej jakości olej sałatkowy w dressingach, dodany do posiłku jako przyprawa lub jedzony prosto z łyżki jako suplement diety.

Zdrowie i odżywianie

Różnorodne problemy zdrowotne, takie jak choroby serca, otyłość i niektóre nowotwory zostały przypisane tłuszczom oraz olejom. Jednak większość z tych stanów chorobowych może zostać także przypisane niezdrowemu stylowi życia, w którym często występuje nadmiar spożywanych niewłaściwych rodzajów tłuszczów. Specjaliści zalecają, aby dzienne spożycie tłuszczu było ograniczone do nie więcej niż 30% całkowitego spożycia kalorii. Jednakże, tłuszcze to nie tylko źródło energii, ale także źródło dwóch nienasyconych tak zwanych zasadniczych kwasów tłuszczowych. Muszą one być dostarczone wraz z dietą, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie ich wytworzyć samodzielnie.

Kwasy tłuszczowe

Kwas linolowy i kwas a-linolowy to dwa podstawowe kwasy tłuszczowe potrzebne do wzrostu oraz zachowania błon komórkowych.

Kwas linolowy to podwójnie nienasycony kwas tłuszczowy, spotykany często w roślinach: olej z wiesiołka zawiera do 80% kwasu linolowego w całkowitej zawartości kwasów tłuszczowych. Nierafinowany olej słonecznikowy zawiera go do 65%, olej konopny do 60%, olej sojowy do 55%, olej lniany do 26%. Ludzkie ciało syntetyzuje inny ważny kwas tłuszczowy z kwasu linolowego, kwas gamma-linolenowy (GLA). Optymalne dostarczenie kwasu linolowego wynosi między 3-6% dziennego zapotrzebowania na kalorie (9-18 gramów).

Kwas alfa-linolowy, potrójnie nienasycony kwas tłuszczowy, znajduje się w algach, skorupiakach i w oleju rybim. Tylko kilka nasion wyższych roślin posiada znaczną zawartość tego niezbędnego kwasu tłuszczowego: len (do 58%), konopie (do 25%), rzepak i soja (do 15%). Dzienne zapotrzebowanie na kwas alfa-linolowy przyjmuje się jako 2-2.5% dziennego spożycia kalorii (6-7.5 gramów). Zrównoważona pod względem odżywczym dieta powinna zawierać te niezbędne kwasy tłuszczowe w stosunku 3:2 (kwas linolowy: kwas alfa-linolowy). Rozkład kwasów tłuszczowych w oleju konopnym oscyluje w pobliżu tej korzystnej proporcji (2:1 do 3:1), w większym stopniu niż olej lniany, który mimo jego większej całkowitej zawartości kwasów tłuszczowych posiada mniej korzystny stosunek (1:5). Zapotrzebowanie na te kwasy może być spełnione poprzez stosowanie dwóch do czterech łyżeczek oleju konopnego dziennie.

Kwas gamma-linolenowy (GLA) – oprócz obu kwasów tłuszczowych, olej konopny stanowi także bogate źródło kwasu gamma-linolenowy (GLA), i jest to jedyny jadalny olej o znacznej jego zawartości (2-4%). Innym źródłem może być wiesiołek (6-14%) oraz ogórecznik lekarski (25-40%), które za względu na ich nieprzyjemny smak, są oferowane jedynie jako suplementy diety w postaci kapsułek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.