thc-thc.com.pl

Michigan

Legalizacja medycznej marihuany w Michigan datuje się na rok 2008, ale w prawie zmieniło się wiele od tego czasu. Do tej pory, stan zezwala na użytkowanie medycznej marihuany, ale nie na istnienie licencjonowanych aptek. Ustawa weszła w życie w 2008 roku w grudniu, zaledwie kilka miesięcy po jej przegłosowaniu.

marihuana-lecznicza-medyczna-roslina-na-polu

Na najbardziej podstawowym poziomie, prawo „zezwala na medyczne zastosowanie marihuany”, jak również „system kart identyfikacyjnych dla pacjentów kwalifikujących się oraz ich opiekunów.”

Zatwierdzone warunki obejmują „wyniszczające choroby, zdefiniowane jako rak, jaskra, HIV i AIDS, zapalenie wątroby typu C, stwardnienie zanikowe boczne, choroba Crohna, choroba Alzheimera, zespół paznokieć-rzepka, zespół wyniszczenia, osłabienie i wyniszczenie organizmu spowodowane ciężką chorobą przewlekłą, przewlekły ból, ciężkie nudności, drgawki, padaczka, skurcze mięśni, stwardnienie rozsiane, PTSD.”

Pacjenci korzystający z medycznej marihuany w Michigan mogą posiadać do 2.5 uncji (1 uncja to około 28 gramów) marihuany użytkowej i aż dwanaście nieużytkowanych roślin. „Dwanaście roślin może być przechowywane przez pacjenta tylko wtedy, gdy nie ma on przydzielonego opiekuna i uprawia marihuanę jedynie na swój użytek.”

Podobnie jak w przypadku większości innych stanów, w których uchwalono prawo dotyczące medycznej marihuany, prawo w Michigan przeszło szereg zmian od czasu ustanowienia go w 2008 roku.

W 2012 roku, do istniejących przepisów dotyczących medycznej marihuany dodano zakaz transportu lub nawet posiadania marihuany podczas prowadzenia samochodu. W 2013 roku, weszła w życie poprawka, która mówi, że każdy kto ubiega się o kartę zezwalającą na legalne użytkowanie medycznej marihuany musi przedstawić dowód rezydencji w stanie Michigan.

Ponadto, w 2013 roku zaostrzony przepisy dotyczące wydawania kart zezwalających na legalne użytkowanie medycznej marihuany.

Także w 2013 roku Sąd Najwyższy w Michigan orzekł, że licencjonowane apteki sprzedające medyczną marihuanę nie mogą być prowadzone legalnie.

„W rezultacie pacjenci w Michigan są zmuszeni do uprawiania własnej marihuany, lub pobierania jej od wyznaczonego opiekuna, który ograniczony jest do obsługiwania pięciu pacjentów.”

„Wielu z tych pacjentów zrezygnowała z prawa jakie oferuje Michigan i przeniosła się do stanu, w którym prawo zostało racjonalniej ustanowione.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.