thc-thc.com.pl

Klasyfikacja marihuany

jointy-marihuana-tyton-jak-zwinac

Oznakowanie marihuany jako narkotyku grupy pierwszej jest zbyt surowe. Czemu? I czy możemy spodziewać się tego, że to się kiedyś zmieni?

Jak na razie, wszelkie nowelizacje w prawie są jedynie przypomnieniem, że marihuana nie tylko wciąż technicznie jest nielegalna w świetle prawa federalnego, ale jest również klasyfikowana przez rząd jako narkotyk grupy 1 – a tym samym jako jeden z najbardziej niebezpiecznych rodzajów narkotyków.

Narkotyki w grupie pierwszej uważane są za najbardziej niebezpieczne, o wysokim potencjale nadużycia i potencjalnie poważnych psychologicznych i/lub fizycznych uzależnieniach.

Idąc tym tropem, umieszczenie marihuany na liście wśród narkotyków grupy pierwszej, określa ją jako substancję bez aktualnie akceptowalnych celów medycznych i wysokim potencjalne nadużycia – zaraz obok heroiny, soli kąpielowej, ecstasy i pejotlu. Umieszczenie jej w tej kategorii również oznacza, że marihuana jest bardziej niebezpieczna niż met i kokaina, które są uważane za narkotyki grupy drugiej.

Więc co jest przyczyną tak ostrej klasyfikacji marihuany? Szczególnie w odniesieniu do wyrażenia „ma obecnie akceptowane zastosowanie medyczne”, co wydaje się być wyraźnie przestarzałym i kłócić się z opinią publiczną. Czy to się kiedykolwiek zmieni?

W Stanach Zjednoczonych istnieje historia opozycji do marihuany. Zmotywowana w dużej części przez interesy gospodarcze w pierwszej połowie XX wieku, chcąc pozbawić narodu łatwych i tanio uprawianych konopi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.