thc-thc.com.pl

Czym jest THC?

Znany również jako tetrahydrokannabinol, THC jest związkiem chemicznym, który daje marihuanie jej psychotropowe i lecznicze właściwości.

Konopie obecnie posiadają 84 znane nam kannabinoidy, które są unikalnymi związkami chemicznymi, to one dają konopi niespotykany wpływ na układ nerwowy człowieka.

Zdecydowanie najbardziej znanym z nich jest THC (tetrahydrokannabinol lub delta – 9 tetrahydrokannabinol). Jest to również główny psychoaktywny kannabinoid znaleziony w roślinach konopi indyjskich, który odpowiedzialny jest za „haj” – uczucie poszukiwane przez użytkowników rekreacyjnych.

To uczucie jest możliwe dzięki unikalnej interakcji z receptorami CB – 1 w mózgu (te receptory są częścią systemu endokannabinoidowego w organizmie ludzkim).

THC zmienia zachowanie poprzez wiązanie – pasuje razem jak dziurka z kluczem – z receptorami na komórkach nerwowych, które następnie reagują zmianą atywności.

Konkretnie, THC pobudza mózg do uwolnienia dopaminy, co stwarza poczucie euforii; innym skutkiem natychmiastowym jest pewnego rodzaju ingerencja w sposób w jaki hipokamp przetwarza informacje (to część mózgu odpowiadająca za pamięć). THC może wywołać halucynacje, zmiany myślenia, spowodować urojenia.

Wykazano, że THC w warunkach klinicznych posiada właściwości neurochronne. Jest to dobrze znany środek przeciwbólowy, stymulator apetytu (jak i również zmniejszania nudności, zwłaszcza u pacjentów przechodzących przez chemioterapię), a u chorych na jaskrę zmniejsza ciśnienia śródgałkowe.
THC jest badane pod względem stosowania przy bólach neuropatycznych i skurczach u chorych na stwardnienie rozsiane, jak i również w tandemie z CBD w leczeniu glejaków (typ guza mózgu).

THC stymuluje również neurogenezę (wzrost nowych neuronów w mózgu), co jest wspaniałą wiadomością dla osób dotkniętych chorobą Alzheimera.

Jedną z największych przeszkód do pokonania przy prowadzeniu badań nad THC w dawkach terapeutycznych są często głębokie efekty psychotropowe, oprócz ciężkiej paranoi, ostre psychozy, czasowe tachykardia (szybkie bicie serca).

Te neurologiczne efekty THC dotyczą także zdrowia psychicznego zwolenników. Narodowy Instytut Narkomanii uważa, że THC wywołuje nawrót objawów u osób cierpiących na schizofrenię. Jego wpływ na pamięć jest również od dawna źródłem sprzeciwu.

A poza tym, THC i jego psychotropowe cechy z pewnością są tym, co uczyniło marihuanę jedną z najbardziej popularnych specyfików na świecie, zarówno teraz jak i przez większość historii.

Więcej informacji o THC znajdziesz w artykule pod tytułem: Czym Jest Tetrahydrocannabinol, Czyli THC?

Czy masz jakieś przemyślenia na temat THC, którymi możesz się podzielić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.

2 komentarze “Czym jest THC?”


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.