thc-thc.com.pl

Marihuana nie ma wpływu na nerki u młodych osób

Nawet najbardziej przekonani entuzjaści cannabis zastanawiają się czasem, jakie skutki palenia cannabis mogą pojawić się w odniesieniu do konkretnych narządów – płuc, układu oddechowego, mózgu.

W związku z tym, zostało przeprowadzone zupełnie nowe badanie. Odbyło się ono w University of California, San Francisco i San Francisco VA Medical Center i miało za zadanie sprawdzenie wpływu jaki marihuana może mieć na nerki, młode nerki.

„Wcześniejsze badania na zwierzętach wykazały powiązania pomiędzy konsumpcją cannabis a zaburzoną czynnością nerek. Ale jeśli chodzi o ludzi, regularne stosowanie marihuany praktycznie nie ma żadnego wpływu na młode, zdrowe nerki.” – Dr Julie Ishida, główny autor badania.

„Wyniki badania obserwacyjnego u osób z prawidłową czynnością nerek nie mogą przekładać się na klinicznie znaczącą różnicę i mogą być niewystarczające, aby mówić o decyzji dotyczącej stosowania marihuany.”

Konkluzja zapadła po ocenie ponad 5.000 dorosłych osób urodzonych po roku 1985. Chociaż u osób palących często wykazano początkowo zmniejszoną zdolność pracy nerek, w bieżącej ocenie nie stwierdzono oznak uszkodzenia nerek, które byłyby związane ze stosowaniem marihuany.

Jeśli chodzi o starszych użytkowników, nadal nie przeprowadzono odpowiednich badań, które dałyby jednoznaczne wyniki, ale Dr Ishida twierdzi, że wykonanie ich to kolejnych krok.

Faktem jest, że stosowanie cannabis może nawet przyczynić się do zmniejszania przypadków chorób nerek lub przynajmniej objawów. Niedobory endokannabinoidów związane są z chorobą nerek, a dotychczasowe badania wykazały, że leczenie za pomocą kannabinoidów spowalnia proces progresji choroby.

Olej CBD jest stosowany w celu zmniejszania odczuwanego bólu, a także leczenia podstawowych objawów niewydolności nerek. Kannabinoidy są świetną opcją dla tych, którzy uniknąć chcą NSAIDS i opioidów, które mogą być toksyczne dla nerek.

Syntetyczny cannabis może niestety być zupełnie inną historią. Narodowa Fundacja Nerek stwierdziła niedawno, że stosowanie syntetycznej marihuany może powodować ostre uszkodzenie nerek wśród innych strasznych działań niepożądanych. Dr Kerry Willis i Główny dyrektor ds. Naukowych w NKF stwierdził

„Używanie i nadużywanie tych produktów (K2 lub Spice) wiąże się z ostrym uszkodzeniem nerek u osób na całym świecie. Pomimo legalności i wprowadzenia do obrotu jako bezpieczne, rzeczywistość wydaje się być od tego daleka.”

Choroba nerek jest obecnie dziewiątą przyczyną śmierci w Stanach Zjednoczonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.