thc-thc.com.pl

Sposoby Na Zwiększenie Ilości Trichomów

Jeśli zwiększysz ilość trichomów, uzyskasz mocniejsze pąki. Czy byłeś kiedyś ciekaw, jak niektórzy hodowcy są w stanie wytworzyć pąki, które wyglądają, jakby były posypane kryształkami? Te kryształy to w rzeczywistości maleńkie włoski zwane trichomy, które są odpowiedzią na warunki środowiskowe.

Trichomy na konopiach pojawiają ęsi, aby izolować roślinę i pomagać zmniejszyć parowanie, chroniąc konopie przed wiatrem i ciepłem. Zwiększona produkcja trichomów może być również oznaką stresu fizycznego, ponieważ jest to linia obrony, która ma odstraszać drapieżniki o ostrym aromacie i silnym smaku przed terpenami. Z tego powodu wiele technik uprawy obejmuje cięcie lub przycinanie w celu symulacji ataku szkodników.

Przed uprawą konopi w domu wybierz odmianę o wysokim stężeniu włosków, taką jak White Widow, G13 lub OG Kush.

Odpowiednie oświetlenie

Jeśli masz konfigurację wewnętrzną, najłatwiejszym sposobem na uzyskanie koncentracji trichomów jest ustawienie lamp LED. Chociaż są dość drogie, bardziej niż HID, zapewniają przynajmniej pełniejsze spektrum światła.

Diody LED zapewniają Twoim roślinom promienie UVB, które zwiększają produkcję trichomów w Twoich roślinach w odpowiedzi na to, co Twoja roślina uważa za atak. Możesz łatwo zwiększyć poziom trichomów o 32%. Diody LED są najlepszym źródłem wewnętrznego światła UVB.

Jednak HID nie są złą alternatywą, jeśli uważasz, że diody LED są trochę za drogie. Dzięki statecznikom i reflektorom możesz używać HID w większych ogrodach konopnych i, co zaskakujące, nie zużywają one tak dużo energii, jak mogłoby się wydawać.

Równoważenie składników odżywczych do produkcji trichomów

Naturalnie składniki odżywcze, które dostarczasz swojej marihuanie, odgrywają kluczową rolę w produkcji trichomów. Niezależnie od tego, czy uprawiasz w doniczkach, ziemi, czy hydroponicznie, dobrym pomysłem jest regularne sprawdzanie składników odżywczych w podłożu. W ten sposób wiesz, czy dostarczasz swoim roślinom składniki odżywcze, których potrzebują do prawidłowego wzrostu.

Ogólnie rzecz biorąc, niskie stężenia trichomów wskazują na niedobór składników odżywczych. Aby tego uniknąć, zwracaj uwagę na to, co dajesz swoim roślinom. Zwykle oznacza to przestrzeganie harmonogramu składników odżywczych. Z reguły twoje rośliny konopi potrzebują fosforu i potasu podczas fazy kwitnienia, ponieważ pomaga to w rozwoju kwiatów i ich olejków.

Idealne warunki z temperaturą i wilgotnością

Gdy w ostatnich dwóch tygodniach kwitnienia poziom temperatury i wilgotności nie będzie idealny, Twoje konopie ucierpią, a to może prowadzić do niskiej jakości zbiorów.

Jednak w odpowiednich warunkach Twoja marihuana nie tylko będzie dalej rosła, ale także będzie miała dużą szansę na zwiększenie produkcji trichomów. Aby zwiększyć prawdopodobieństwo nadmiernej produkcji trichomów, stopniowo obniżaj temperaturę w nocy do zaledwie 15°-16°C, jednocześnie utrzymując temperaturę w ciągu dnia poniżej 25°C. Wilgotność powinna utrzymywać się na poziomie 35%-40%.

Zbiory w idealnym czasie

W praktyce zbieranie konopi wymaga dobrego oka i dużej cierpliwości. Nawet jeśli stworzysz idealne warunki dla swoich roślin, twoje wysiłki zostaną zmarnowane, jeśli zbierzesz zbyt wcześnie. Gdy Twój ogród konopny będzie gotowy do zbioru, poczekaj, aż „dojrzeje” i osiągnie idealną dojrzałość.

Co się dzieje, gdy czekasz? Oto cztery etapy rozwoju trichomów w marihuanie.

Etap 1: Trichomy są wyraźne i cienkie, co oznacza, że ​​nie są tak silne, jak byś chciał – co prowadzi do „szybkich” efektów lub, co gorsza, bólów głowy. Nie zbieraj na tym etapie.

Etap 2: Jeśli uprawiasz marihuanę ze względu na efekty psychiczne, zbieraj je na drugim etapie. W tym czasie trichomy stają się białe i mleczne, zwiększając poziom THC i efekty psychoaktywne.

Etap 3: Dla odprężenia całego ciała, zbieraj marihuanę na trzecim etapie. Zobaczysz, jak większość białych trichomów zmienia kolor na bursztynowy/żółty. Zmiana koloru wskazuje, że THC zaczyna przekształcać się w inny kannabinoid.

Etap 4: Jeśli chcesz, aby twoje plony pomagały w zasypianiu, zbierz je w czwartym etapie, tuż przed więdnięciem i obumieraniem pąków. Większość ludzi woli zbierać plony na etapie 3, ale czekanie może przynieść ciekawe efekty dla tych, którzy szukają prawdziwie psychodelicznego efektu.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że trichomy to miejsca występowania kannabinoidów i terpenów. Odpowiadają za psychoaktywne działanie marihuany oraz jej smak i zapach. Mnóstwo trichomów wskazuje na zdrowy poziom ich wszystkich, co jest kolejnym powodem, dla którego chcesz mieć ich więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.