nasiona marihuany, nasiona konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, dwa razy tyle nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja tygodnia nasiona marihuany, nasiona konopi, promocje nasiona marihuany, nasiona konopi, gratis, co dostaniesz nasiona marihuany, nasiona konopi, promocja, 500 plus galeria, marihuany, nasiona marihuany thc-thc

Cannabis i zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego jest bardzo częstą chorobą w ostatnich czasach. Jego przyczyny nie są jasne, a lleczenie często nieskuteczne. Cannabis pomaga złagodzić objawy, a nauka potwierdza udane doświadczenia pacjentów z THC i CBD.

Wysoki procent populacji cierpi na objawy zespołu jelita drażliwego. Ta choroba powoduje łagodne lub ciężkie zaburzenia żołądkowo – jelitowe, a przyczny w większości przypadków są nieznane. Badania udowodniły, że kannabinoidy mogą złagodzić objawy oraz przyczyny tej choroby. Jak zwykle, brak jest dowodów klinicznych, ale istnieje wiele danych ze strony pacjentów.

Zespół jelita drażliwego to choroba, która dotyka pacjentów w każdym wieku. Nie stwierdzono żadnego związku pomiędzy tym stanem, a bardziej poważnymi patologiami jak na przykład zapalne choroby jelit. Ryzyko rozwoju zespołu jelita drażliwego wzrasta po infekcji przewodu pokarmowego. Stres i gniew oraz nierównowaga bakteryjna w systemie jelitowym mogą być ważnymi czynnikami przyczyniającymi się do choroby.

Najczęstszymi objawami zespołu jelita drażliwego są nudności, bóle brzucha, skurcze, gazy, wzdęcia, zaparcia, biegunka, utrata masy ciała, krwawienie z odbytu.

Cannabis niesie za sobą długą historię stosowania w leczeniu zaburzeń żołądkowo – jelitowych, zarówno w medycynie zachodniej jak i we wschodnich etnologiach. Badania kliniczne dotyczące stosowania marihuany w leczeniu zaburzeń żołądkowo – jelitowych są bardzo ograniczone.

Jednak naukowcy zdają się dowodzić, że endogenne kannabinoidy rzeczywiście odgrywają ważną rolę także w układzie pokarmowym. W badaniach przeprowadzonych na myszach wykazano, że aktywacja receptorów kannabinoidowych hamuje wydzielanie płynu żołądkowo – jelitowego. Udowodniono także przeciwcukrzycowe i przeciwbólowe skutki związków pochodnych cannabis.

W większości przypadków pochodne cannabis pomagają zrelaksować skurcze mięśni gładkich w jelitach pomagając w kontrolowaniu ich funkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Komentarz do “Cannabis i zespół jelita drażliwego”

nasiona marihuany, nasiona konopi

cbd, olej cbd, olej z konopi

nasiona marihuany, nasiona konopi, thc-thc


Ta witryna thc-thc.info wykorzystuje pliki cookies.