thc-thc.com.pl

Cannabis i zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego jest bardzo częstą chorobą w ostatnich czasach. Jego przyczyny nie są jasne, a lleczenie często nieskuteczne. Cannabis pomaga złagodzić objawy, a nauka potwierdza udane doświadczenia pacjentów z THC i CBD.

Wysoki procent populacji cierpi na objawy zespołu jelita drażliwego. Ta choroba powoduje łagodne lub ciężkie zaburzenia żołądkowo – jelitowe, a przyczny w większości przypadków są nieznane. Badania udowodniły, że kannabinoidy mogą złagodzić objawy oraz przyczyny tej choroby. Jak zwykle, brak jest dowodów klinicznych, ale istnieje wiele danych ze strony pacjentów.

Zespół jelita drażliwego to choroba, która dotyka pacjentów w każdym wieku. Nie stwierdzono żadnego związku pomiędzy tym stanem, a bardziej poważnymi patologiami jak na przykład zapalne choroby jelit. Ryzyko rozwoju zespołu jelita drażliwego wzrasta po infekcji przewodu pokarmowego. Stres i gniew oraz nierównowaga bakteryjna w systemie jelitowym mogą być ważnymi czynnikami przyczyniającymi się do choroby.

Najczęstszymi objawami zespołu jelita drażliwego są nudności, bóle brzucha, skurcze, gazy, wzdęcia, zaparcia, biegunka, utrata masy ciała, krwawienie z odbytu.

Cannabis niesie za sobą długą historię stosowania w leczeniu zaburzeń żołądkowo – jelitowych, zarówno w medycynie zachodniej jak i we wschodnich etnologiach. Badania kliniczne dotyczące stosowania marihuany w leczeniu zaburzeń żołądkowo – jelitowych są bardzo ograniczone.

Jednak naukowcy zdają się dowodzić, że endogenne kannabinoidy rzeczywiście odgrywają ważną rolę także w układzie pokarmowym. W badaniach przeprowadzonych na myszach wykazano, że aktywacja receptorów kannabinoidowych hamuje wydzielanie płynu żołądkowo – jelitowego. Udowodniono także przeciwcukrzycowe i przeciwbólowe skutki związków pochodnych cannabis.

W większości przypadków pochodne cannabis pomagają zrelaksować skurcze mięśni gładkich w jelitach pomagając w kontrolowaniu ich funkcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.