thc-thc.com.pl

Olej konopny

olej-proszek-nasiona-konopi

Co to jest olej konopny? Do czego jest używany? Czy to jest to samo co olej z nasion konopi lub olej CBD? Zacznijmy od początku.

Co to jest olej konopny? Nie należy mylić go z olejem z nasion konopi, olej konopny jest tym, czym jak sama nazwa wskazuje – olejem uzyskiwanym z konopi. Albo, bardziej dokładnie, wykonywanym z roślin konopi siewnych (cannabis sativa), które są często nazywane konopiami przemysłowymi.

Dlaczego ludzie wydobywają olej z konopi? Czym różni się on od wielu innych rodzajów olejów pochodzących z roślin konopi, takich jak na przykład olej z nasion konopi?

Istnieją trzy różne rodzaje roślin konopi. Oraz, choć technicznie każdy z nich może być wykorzystywany do produkcji, cannabis sativa jest obecnie najczęściej używanym rodzajem do produkcji przemysłowej.

Olej konopny jest najczęściej wyciągiem z konopi przemysłowych, ponieważ ten rodzaj konopi ma stosunkowo niewielkie ilości THC – związku chemicznego, który daje marihuanie jej psychotropowe właściwości – i stosunkowo duże ilości CBD (związek chemiczny zawarty częściej w konopi niż marihuanie).

Podobnie jak w przypadku konopi przemysłowej z której pochodzi, olej konopny ma szeroką gamę zastosowań. Jest często używany w artykułach gospodarstwa domowego, takich jak mydła, farby oraz produkty higieny osobistej, takich jak pielęgnacja ciała i olejki.

Olej konopny „można wcierać bezpośrednio na skórę, aby leczyć popękaną i suchą skórę lub może być wkomponowany w olejki do ciała, kremy i inne produkty higieny osobistej,” wyjaśniają eksperci. „Niektórzy ludzie też mogą używać go jako suplement diety, korzystając z wysokich stężeń kwasów tłuszczowych w nierafinowanym oleju konopnym i stosowaniu oleju jako sos lub dekoracja w celu uzupełnienia wartości odżywczych.”

Czy olej konopny jest tym samym co olej z nasion konopi?

„Nasiona powodowałyby produkcję najlepszego oleju konopnego, choć może on powstawać z całej rośliny,” jak kontynuuje SG.

A to prowadzi do kolejnego punktu definiującego. Czy „olej konopny” i „olej z nasion konopi”, z których oba są teraz bardzo popularne, są tym samym?

Krótka odpowiedź: Nie. Olej z nasion konopi jest konkretnie produkowany z nasion konopi, natomiast „olej konopny” odnosi się do oleju wykonanego z dowolnej części rośliny konopi. Z drugiej strony, olej z nasion konopi jest to specyficzny rodzaj oleju pochodzący z nasion (zwanych „superfoods” – super pożywieniem), a które są spożywane jako część diety, oferując bogate odżywienie i korzyści zdrowotne.

A także, jak należy zauważyć – olej z konopi nie jest tym samym co olej CBD, który jest olejem konopnym wytwarzany przy użyciu różnych procesów mających na celu osiągnięcie jak najwyższej dawki stężenia CBD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.