sklep z nasionami marihuany, różne odmiany auto z dużym plonem xxl

Olej konopny

Olej konopny, thc thc.info

Co to jest olej konopny? Do czego jest używany? Czy to jest to samo co olej z nasion konopi lub olej CBD? Zacznijmy od początku.

Co to jest olej konopny? Nie należy mylić go z olejem z nasion konopi, olej konopny jest tym, czym jak sama nazwa wskazuje – olejem uzyskiwanym z konopi. Albo, bardziej dokładnie, wykonywanym z roślin konopi siewnych (cannabis sativa), które są często nazywane konopiami przemysłowymi.

Dlaczego ludzie wydobywają olej z konopi? Czym różni się on od wielu innych rodzajów olejów pochodzących z roślin konopi, takich jak na przykład olej z nasion konopi?

Istnieją trzy różne rodzaje roślin konopi. Oraz, choć technicznie każdy z nich może być wykorzystywany do produkcji, cannabis sativa jest obecnie najczęściej używanym rodzajem do produkcji przemysłowej.

Olej konopny jest najczęściej wyciągiem z konopi przemysłowych, ponieważ ten rodzaj konopi ma stosunkowo niewielkie ilości THC – związku chemicznego, który daje marihuanie jej psychotropowe właściwości – i stosunkowo duże ilości CBD (związek chemiczny zawarty częściej w konopi niż marihuanie).

Podobnie jak w przypadku konopi przemysłowej z której pochodzi, olej konopny ma szeroką gamę zastosowań. Jest często używany w artykułach gospodarstwa domowego, takich jak mydła, farby oraz produkty higieny osobistej, takich jak pielęgnacja ciała i olejki.

Olej konopny „można wcierać bezpośrednio na skórę, aby leczyć popękaną i suchą skórę lub może być wkomponowany w olejki do ciała, kremy i inne produkty higieny osobistej,” wyjaśniają eksperci. „Niektórzy ludzie też mogą używać go jako suplement diety, korzystając z wysokich stężeń kwasów tłuszczowych w nierafinowanym oleju konopnym i stosowaniu oleju jako sos lub dekoracja w celu uzupełnienia wartości odżywczych.”

Czy olej konopny jest tym samym co olej z nasion konopi?

„Nasiona powodowałyby produkcję najlepszego oleju konopnego, choć może on powstawać z całej rośliny,” jak kontynuuje SG.

A to prowadzi do kolejnego punktu definiującego. Czy „olej konopny” i „olej z nasion konopi”, z których oba są teraz bardzo popularne, są tym samym?

Krótka odpowiedź: Nie. Olej z nasion konopi jest konkretnie produkowany z nasion konopi, natomiast „olej konopny” odnosi się do oleju wykonanego z dowolnej części rośliny konopi. Z drugiej strony, olej z nasion konopi jest to specyficzny rodzaj oleju pochodzący z nasion (zwanych „superfoods” – super pożywieniem), a które są spożywane jako część diety, oferując bogate odżywienie i korzyści zdrowotne.

A także, jak należy zauważyć – olej z konopi nie jest tym samym co olej CBD, który jest olejem konopnym wytwarzany przy użyciu różnych procesów mających na celu osiągnięcie jak najwyższej dawki stężenia CBD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.