thc-thc.com.pl

Depresja i medyczna marihuana

Depresja jest wyniszczającą chorobą, która dotyka prawie 350 milionów ludzi na całym świecie.

Chociaż różne leki leczą ten stan, wielu pacjentów wybiera alternatywne terapie, aby uniknąć niewygodnych skutków ubocznych.

Cannabis był stosowany jako leczenie przez tysiące lat. Obecnie, oprócz medycznej marihuany, dostępny jest również olej CBD, który zmniejsza objawy choroby bez wywoływania szkodliwych efektów ubocznych.

Mimo, że każdy z nas odczuwa smutek, a nawet przygnębienie od czasu do czasu, depresja to długotrwałe, intensywne uczucie smutku. Obejmuje inne, bardziej poważne emocje takie jak bezradność, beznadziejność, bezwartościowość. Choroba ta leczona jest za pomocą nowoczesnej medycyny i ogólnie rzecz biorąc nie przemija naturalnie, jedynie gdy jest poddawana terapii.

Choroba ta jest zaskakująco popularna. Może powodować niepełnosprawność. Trudną częścią jest to, że chorzy lub ich bliscy zawsze szukają powodu choroby. Zakładają, że musi istnieć zewnętrzna przyczyna smutku, a nie prawdziwa przyczyna, która jest biologiczna.

Istnieje wiele typów depresji, które charakterystyczne są dla dorosłych, dzieci oraz młodzieży. Depresja u dzieci polega na tym, że dziecko cierpi na coś więcej niż tylko przeciętne wzloty i upadki dziecka. Smutek każdego dnia przez dłuższy czas jest mocnym wskaźnikiem, że dziecko doświadcza depresji. Inne oznaki, takie jak zachowania, które nie pozwalają dziecku na normalne życie rodzinne, życie społeczne, zainteresowania, aktywności również mogą oznaczać, że dziecko ma depresję.

W przypadku nastolatków sprawa może być nieco trudniejsza, ponieważ często zdarza się, że ich uczucia się zmieniają. Jeśli uczucie nieszczęścia trwa 14 dni lub dłużej, i występują inne objawy depresji (wymienione powyżej). Może to być depresja, a nie naturalne zmiany nastroju, które pojawiają się w okresie dojrzewania.

Inne typy depresji to depresja endogenna, choroba afektywna dwubiegunowa, cyklotymia, depresja nerwicowa, depresja poporodowa, depresja sezonowa, depresja psychotyczna, depresja katatoniczna, depresja maskowana, depresja o podłożu farmakologicznym, depresja o podłożu uzależnieniowym, depresja o podłożu genetycznym.

Depresja jest główną przyczyną samobójstw w Stanach Zjednoczonych. Depresja często pozostaje nieleczona, powodując objawy które się pogłębiają, a wtedy często prowadzą do najgorszego wypadku: samobójstwa. Jeśli ktoś mówi o samobójstwie lub śmierci, może być to znak ostrzegawczy – natychmiast dzwoń na infolinię.

Są pewne oznaki, z których wiele jest normalnych jeśli występują krótkotrwale, ale jeśli utrzymują się bez uczucia ulgi, mogą być objawami depresji klinicznej. Niektóre z najważniejszych wskaźników depresji obejmują stratę zainteresowania działaniami, które wcześniej cieszyły, albo ogólnie depresyjny nastrój.

Aby zdiagnozować te objawy, muszą one występować przez co najmniej 14 dni, i utrzymywać się codziennie lub prawie codziennie. Nie można zdiagnozować czy jest to efekt uboczny stosowania konkretnego leku, czy też innego stanu takiego jak niedoczynność tarczycy.

Objawy depresji obejmują:
• kłopoty z podejmowaniem decyzji, zapamiętywaniem szczegółów lub koncentracją,
• mniejsza energia, zmęczenie,
• spójne uczucie bezradności, bezwartościowości lub winy,
• ciągłe uczucie pesymizmu lub beznadziejności,
• trudności w spaniu, nadmierne spanie, przebudzanie wcześnie o poranku,
• nerwowość i drażliwość,
• utrata zainteresowania hobby, aktywnościami, seksem,
• generalna utrata przyjemności z życia,
• zmiany apetytu,
• ból fizyczny, skurcze, bóle głowy, problemy z trawieniem,
• poczucie pustki, smutku, niepokoju,
• myśli lub próby samobójcze.

Konwencjonalne leczenie depresji często obejmuje leki na receptę zwane lekami przeciwdepresyjnymi. Kłopotem w tym przypadku jest to, że często trzeba podjąć wiele prób i popełnić jeszcze więcej błędów, aby znaleźć idealną kombinację działającą na daną osobę. Niestety, nawet w przypadku idealnej kombinacji występują skutki uboczne.

Ze względu na skutki uboczne leków na receptę, pacjenci muszą wybrać skutki uboczne z którymi są w stanie żyć. Te działania niepożądane często obejmują suchość w ustach, nudności, nerwowość, obniżone libido, bóle głowy, bezsenność, senność, zmiany apetytu itp. Leki farmaceutyczne są drogie i bardzo szkodliwe.

Inne formy leczenia (chociaż objawów choroby) obejmują coaching, zmiany stylu życia – regularne ćwiczenia. Depresja objawia się inaczej w każdym przypadku, więc nie istnieje jedno, wspólne leczenie.

Stosowanie marihuany w leczeniu depresji nie jest niczym nowym. Znaleziono nawet receptę z 1621 roku, gdzie piśmiennie zalecana była ona do wykorzystania w leczeniu uczucia melancholii. Lekarze w Indiach zalecali cannabis swoim pacjentom już w 1600 roku.

Marihuana działa szybciej niż leki przeciwdepresyjne. Działa poprzez stymulację układu endokannabinoidowego w organizmie i powoduje szybszy wzrost tkanki nerwowej. Piękno marihuany jest takie, że nie posiada niebezpiecznych skutków ubocznych. Marihuana znana jest z poprawy nastroju, daje energię, pomaga się skupić, uspokaja lęki, pobudza apetyt, a nawet pomaga ze snem. Innymi słowy, może skutecznie zwalczać objawy depresji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.


Jesteśmy na social mediach:
profil facebook thc-thc     profil twitter thc-thc     profil reddit thc-thc     profil gab thc-thc     profil wykop thc-thc     profil hejto thc-thc     profil pinterest thc-thc     profil instagram thc-thc

Copyright © thc-thc.info - Wszystko o Cannabis, Konopiach Indyjskich, Newsy, Ciekawostki.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies, tylko do szybszego wczytywania zawartości. Nie gromadzimy żadnych danych.